Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Докосване до хаоса - откраднаха ми колата в България!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    science fiction или казано на български - научна фантастика
    Fiat Punto S55 1.1
    Fiat Forever!

    Коментар


      #17
      На мен пък като ми откраднаха колата Нисан Микра 1986г. (малко комично, защото съм я паркирал пред блока, слизам и гледам колата я няма. Питам майка ми, понеже имам магазин там и тя помага понякога и ми вика - ама ти не излезе ли преди малко казвам не, явно не съм бил аз) Веднага въртя на "паяците" ама там я няма. Айде в 6-то, дежурния ме успокоява - ааа, тя вече е в някой гараж и е разфасована. Добре, че имам познат полицай и му звъня да каже какво да правя. И... изненада. 1 час след като съм му се обадил, той ми звъни и казва, че са я намерили.Отивам на адреса и наистина колата стои изоставена. (не че се бях спекъл много за кола за 1000лв.)Както и да е, доидоха полицаи, пиши обяснения, взеха отпечатъци и кой откъде е. Веднага си я взех, ама на теглене, че ония баха пре...ли стартера. И голям късмет, че не са я запалили, че както разбрах после, ограбили някаква жена (10000-15000 лв и взели) Добре, че и касетофона го бяха оставили.И една друга случка с щастлив край от 94-95 година някъде. Та на един приятел му задигат Ескорта и след една седмица горе-долу (не бях там за съжаление) си стоят на едно кафе и изведнъж гледат неговата кола минава. Айде по-колите, настигат го оня, бой, бой...
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #18
        И аз съм имал нещастието да се сблъсквам с тая бюрокрация.2002 година "за ЧНГ" ми откраднаха уното - на последната спирка на 310 в Люлин 5. От там - в 9 РПУ, жалби, както си му е ред. И тръгнах аз, намерих връзки, и след 4 дена ми звъни телефона - "добър ден, капитан ненам кой си от 9 РПУ - елате че ви намерихме колата". Отиваме с жената в районното от там ни качват на един бус - и хоп - пред един блок малко по-надолу - нашто Уно. Както си го бяхме оставили, дори ключалките си бяха здрави... Писахме още малко, отпечатъци, ченгето вика "Дай да се почерпиме с колегите", аз на седмото небе от кеф - има 100 лв в мене и им ги дадох...Същата година, в края, вече имах Пунто, и на 20-ти декември излизам от работа - колата я няма! Звъня на паяците - не е тука. Аз вече съм обигран, наново 1-во районно, обяснения, всичко по реда си. Ама тоя път вече си имах каско - за 6000 лв. След това се почна звънене от крадците - откъде ли ми намериха телефона - да искат откуп. Искаха 2500. Викам - няма - имам си каско! Те - нямаш ния те проверихме в Булинс... Викам - ОК, правете квото искате, пари няма да видите. И се почна една мъка, събиране на служебни бележки от полиция, прокурори, дела срещу неизвестни извършители... И - дойде време Витоша да плащат, и един прекрасен ден пак ми звъни GSM-а, "добър ден, капитан незнамсикойси от I-во РПУ, елате че ви намерихме колата". Отивам в I- во, по познатия сценарий, Пунтото седи зад блока на Мост компютърс (Срещу I-во РПУ) и ония викат - бдителен гражданин се обадил че имало кола без заден номер пред блока! Написаха ми сл. бележка и един протокол на ръка под индиго, взех си Пунтото (беше само с разбити ключалки и следи от котешки лапи), бегом в КАТ за пререгистрция и после - на оглед при застрахователите. Поне признаха всички щети, изплатиха ми 1300 лв, аз си оправих всичко за 700 и историята приключи щастливо.Та с две думи - бюрокрация голяма, процедури тежки, бавни, взаимоизключващи се. Но има някакъв полъх на промяна - днес ми се обадиха от НАП ( Данъчното) да заповядам в Понеделник да си получа надвзетия данък от семейното облагане... Стоях 3 минути като гръмнат и се чудех да вярвам ли на ушите си.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #19
          trace написа:
          Айде по-колите, настигат го оня, бой, бой...
          Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 ахмм ...същата история, само че за DVD плеъйр за колами дисплея като е отделно се монтира и го забравяш да го сваляш да ама и апашите го задигат и потрошават прозорецадобре че е застраховано и то ...предупреждават се застрахователите ... и почват бюрокращините е да де ма след около 1 седмица, нема и толкова един познат звънка и пита"бате, кво ти беше DVD-то, че нещо гледам една тука Джета с подобно"аха ... взема се гаранционната карта със серийния номер и газ бързо до въпросния Фолксвагенчас и 40 минути чакане отстрани да се появи собственика --- 22 годишен келешВъпрос: "Пич мое ли да погледнем това дисплейче дет си го сложил?"на момчето му потънаха гемиите видимо при товапоглеждаме отдолу на дисплея --- същия номер като на гар. карта дето ми е в ръцете и без въпроси ... бой бой бой ... аре звънка на застрахователааре и на ченгето(един роднина, копеле е ама те тука беше от полза)и после пак бюрокращинаама поне съм мноо хепи че на оня малкия и ушаците му потрошиха ребрата ...
          Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
          Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

          Коментар


            #20
            DiStefano написа:
            trace написа:
            Айде по-колите, настигат го оня, бой, бой...
            Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 ахмм ...същата история, само че за DVD плеъйр за колами дисплея като е отделно се монтира и го забравяш да го сваляш да ама и апашите го задигат и потрошават прозорецадобре че е застраховано и то ...предупреждават се застрахователите ... и почват бюрокращините е да де ма след около 1 седмица, нема и толкова един познат звънка и пита"бате, кво ти беше DVD-то, че нещо гледам една тука Джета с подобно"аха ... взема се гаранционната карта със серийния номер и газ бързо до въпросния Фолксвагенчас и 40 минути чакане отстрани да се появи собственика --- 22 годишен келешВъпрос: "Пич мое ли да погледнем това дисплейче дет си го сложил?"на момчето му потънаха гемиите видимо при товапоглеждаме отдолу на дисплея --- същия номер като на гар. карта дето ми е в ръцете и без въпроси ... бой бой бой ... аре звънка на застрахователааре и на ченгето(един роднина, копеле е ама те тука беше от полза)и после пак бюрокращинаама поне съм мноо хепи че на оня малкия и ушаците му потрошиха ребрата ...
            ама представи си че не е бил той а го е купил от някъде...
            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

            Коментар


              #21
              еми той е толкова виновен, колкото и тези които са го откраднали!!! Ако няма кой да купува крадените вещи, тогава и крадците няма да ги крадът!!!
              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

              Коментар


                #22
                виждате ли в този град хората дет ги прават тея неща ги знаем кои са хи хи освен тфа то си му личеше по физиономията
                Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
                Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

                Коментар


                  #23
                  DiStefano написа:
                  виждате ли в този град хората дет ги прават тея неща ги знаем кои са хи хи освен тфа то си му личеше по физиономията
                  Кога пък Аврен стана град? Но честито де!
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #24
                    zgabrovski написа:
                    ... и ония викат - бдителен гражданин се обадил че имало кола без заден номер пред блока! ...
                    Ама, че плоска и прозрачна лъжа! Ама тия хора (ченгетата) да не си мислят, че ние сме прости като тях и с мозъци на аутисти (за да не кажа имбецили) пак като тях бе, А?
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #25
                      kiro_of_the_day написа:
                      zgabrovski написа:
                      ... и ония викат - бдителен гражданин се обадил че имало кола без заден номер пред блока! ...
                      Ама, че плоска и прозрачна лъжа! Ама тия хора (ченгетата) да не си мислят, че ние сме прости като тях и с мозъци на аутисти (за да не кажа имбецили) пак като тях бе, А?
                      Е точно това и аз исках да кажа - ебати нагласената работа, дори им бяха докарали колата зад блока който е пред самото районно , да не се разкарват много куките
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #26
                        kiro_of_the_day написа:
                        DiStefano написа:
                        виждате ли в този град хората дет ги прават тея неща ги знаем кои са хи хи освен тфа то си му личеше по физиономията
                        Кога пък Аврен стана град? Но честито де!
                        3 пъти си го поправях в Профил-а на Пазарджик и не става да го ...
                        Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
                        Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

                        Коментар


                          #27
                          Преди половин година един мои приятел си купи кола, и помоли еидн негов приятел - служител в МВР (разбира се, по нищо не си личеше че е такъв) да я закара до КАТ, минахме половин София без номера и никой не ни спря какво да ви кажа просто!на няколко пъти докато седеше паркирана близо (на около 50 метра) от данъчното минаха полицейски коли и даже не спряха да питат "какво става?".Това разбира се беше добре за нас - нямахме проблеми, обаче не е редно и не би трябвало да е така!
                          Lancia Kappa 2.4JTD
                          Lancia Dedra Integrale 2.0 S.W.
                          Fiat Croma 2.0 i.e. - ex.

                          Коментар


                            #28
                            Колегата Найденов разказва, че е минал цяла София без номера. Нека аз ви разкажа как прекосихме цяла България без номера и без приятел, който работи в КАТ.През лятото на 2004 тръгнахме да търсим кола за родителите на приятелката ми. Решихме, че Пловдив е най-доброто място за тази цел и речено-сторено. Не е малко път от Велико Търново до Пловдив, а и през Шипка се минава, но вие това го знаете . Та обиколихме цял Пловдив и избрахме кола - Fiat Punto , разбира се. Платихме, оправихме всички документи само остана да си приберем колата до Велико Търново - без номера обаче!!! Знаехме, че не е редно и вероятно щяхме да имаме неприятности по пътя, но искахме да я регистрираме направо с търновските номера.Колата с която стигнахме до Пловдив ни предвождаше, а аз и приятелката ми в Пунто-то и отзад. Малко след като излязохме от града започна да вали страхотен проливен дъжд. Пътуваше се много трудно, но продължихме полека. Точно преди да стигнем превала на Шипка видяхме полицейски джип - казах си сега ще стане интересно, но.......грешах. Добре, че бяха заети - ремаркето на тир се беше преобърнало на един завой, а и продължаваше да вали все така ужасно. Разминахме се на косъм и по живо по здраво си закарахме колицата до Велико Търново. Мислехме си, че трудното е минало, но......уви, тепърва започваше. За бюрократичната система у нас няма да ви обяснявам, че бяс ме хваща като се сетя какво ни правиха докато регистрираме колата .В крайна сметка след известно ходене по мъките всичко се нареди - ура!!! :D
                            Fiat Brava SX, 1.6, 2001
                            Fiat Punto Abarth, 1999

                            Коментар


                              #29
                              така е... накрая всичко се нарежда, обаче е кофти разкарването преди това! Мен от цялата тази история с бюрокрацията най-ме дразнят заседналите чиновнички които те гледат сякаш си "втора ръка" човек...!
                              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                              Коментар


                                #30
                                Naidenov написа:
                                Преди половин година един мои приятел си купи кола, и помоли еидн негов приятел - служител в МВР (разбира се, по нищо не си личеше че е такъв) да я закара до КАТ, минахме половин София без номера и никой не ни спря
                                И аз така, купих си фиата от Горубляне и не ми дадоха номера, обаче викам ей го къде е КАТ ,няма проблеми. Отивам там, компютрите били блокирали, утре да дойда. Там ме успокоиха, че глобата била около 500лв. за каране без номера (все едно щях да я оставя там)Та със свито сърце потеглих към Красно село в 12:00 часа ама за щастие никой не ме спря.На следващия ден се обадих на един приятел полицай да отидем до КАТ, той се качи да кара и на "България" спираме на сфетофар първа кола. Една кука само като видя, че сме без номера направо с риск за живота излезе на пътя да ни каже да отбием. Естествено нямаше проблеми, моя човек само каза че е полицай и дори не си извади картата и си продължихме.
                                Ex Fiat 126P
                                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                                Коментар

                                Working...
                                X