Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътни неволи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътни неволи

    здравейте, и аз да си разкажа историиката която ми се случи неотдавнаот Сливен съм и с баща ми тръгваме за едно село до провадия минаваме през Айтоския проход и на един жп подлез, който в съшото време е и на завой и няма видимост един тир с бясна скорост влиза леко в моето платно,скачам на спирачките обаче тира ме забърса много гадноот към шофьорската страна,тира си замина все едно нищо не е станало,спирам аз след жп подлеза, ама не мога да си излеза вратата не се отваря, иначе прозорците цели, слизаме с бащата от неговата страна и гледаме, калника разкъсан, вратата смачкана, отварям капака и....целия двигател в масло и си викам ко става тука , паля двигателя и гледаме ко става от един датчик за маслото хвърчи яко масло, сваляме го и гледаме, че посредата му има малка дупка и решавам, че сигурно се е пробил, щото маслото течеше от към извода за кабела в колата имам доста инструменти та взимам акумолаторния винтоверт и правя по-голям отвора и после с метчик една резба 4 мм. и с тефлон слагам там едно болтче, до тук ок, палим всичко е ок, не тече масло, пооправихме калника да не стърже в гумата и доволни, че се е разминало ще тръгваме, обаче излиза нов проблем от удара с тира се е изкривила едната кормилна щанга в резултат на което едната гума стои направо, а другата все едно, че съм дал пълен ляв, следва сваляне на гумата и ябълковидния болт след това около 1 час търсихме камък с подходящ размер /50x30x30/, които поставихме под колата и изправихме кормилмата щанга с тръба и чуктова е колеги, извода е винаги да очаквате неочакваното и да бъдете подготвени

    #2
    Ле-лееее карат пияни тия тиражии.Не можа ли да му запишеш номера на това камикадзе
    Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

    Коментар


      #3
      Е тоя заслужава да му откъснеш главата от кръста. Лайнар. Добре, че не се е случило нещо по-лошо с вас.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        така е колеги ,това тираджиите не са хора,и сега се сетих че докато си оправяхме колата мина един опел ударен по същия начин странично но на задната врата и калник

        Коментар


          #5
          Поне видяхте ли му номера на малоумника? Знам, че в такава ситуация си същисан, ама ...
          Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

          Коментар


            #6

            Коментар


              #7
              Проблема точно в този проход е че тунелчетата са ниски и тировете минават посредата за да не закачат. А само да добавя че колегата е бил с предимство, идващите от Айтос към Провадия са с предимство. Освен това преди всяко тунелче има табела отново указваща предимството и друга за ограничение от 30км/ч. Преди 6-7 седмици и аз преживях същото в тоя проход, пътувайки в същата посока, обаче насреща ми изскочи не тир, а 3 автомобила броня в броня каращи може би с около 80. Аз бях намалил до 30. Това в завой, в тунелче стеснено и без никаква видимост. Аз се метнах вдясно и мантинелата хуууубаво ме одра открай до край. Тъпаците си минаха заминаха не разбраха че е станало нещо. За мен остана утехата че съм спасил 3 коли животи, щото аз не бях с лека кола и на мен определено нищо нямаше да ми има...Тъй че аз тоя проход го зачеркнах от картата си, ползвам Котленския.

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  Леле, разби ме!Добре е че не е навлязъл в завоя пред теб...Тази събота и неделя 1000 пъти навлизаха в моето платно, за няколко часа ми побеля косата...с 4 човека в колата, да ти излезнат насреща при положение че няма видимост, особено джип....представете си да видите джип на 10м от колата в собственото платно, и да минете по банкета, който за щастие беше нисък там. Ми ако имаше мантинела?!И към оня нещастник, каращ джип по път за един, с 80 надолу, и към онзи с опела, с 50 нагоре, без да спазва очертанията на платното си, и към онзи дето взе завоя с 80 в моето платно, и за онзи с мотора дето ми наби спирачки пред колата от 100 - имам да ви кажа само едно...м...ви! ГАЗ-ките са евтини, следващият път с това ще се срещнете!
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      Проблема точно в този проход е че тунелчетата са ниски и тировете минават посредата за да не закачат. А само да добавя че колегата е бил с предимство, идващите от Айтос към Провадия са с предимство. Освен това преди всяко тунелче има табела отново указваща предимството и друга за ограничение от 30км/ч.
                      точно така е!!! вчера се прибирах оттам - ходих до северна България да изядем 1 шиле печено... и на мен ми се случи случка, за щастие - без поражения... в колата сме цялото домочадие... гадно време - ситен дъжд, едно такова лигаво... някъде след с.Дъскотна на път за Бургас виждам в огледалото, че зад мен едни фарове приближават бързо... фокусирам един състезател с яркочервена вектра... бърза за някъде... настига ме на един ляв завой с никаква видимост и тръгва да ме изпреварва. по средата на завоя обаче отсреща изскачат 3 коли 1 след друга... оня юнак - газ - изпреварва ме и завива, при което се подхлъзна и задницата му трътна напред и към мантинелата... добре, че пътя точно там е широк... и с къв късмет овладя колата - не знам! ако се беше нахендрил в това дъждовно и лигаво време не знам дали щях да мога да спра / макар да съм със зимните гуми с як грайфер и отлични спирачки/...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Това лято,като ходих на море в Китен минах оттам.Един и същ камион ме вкара два пъти в банкета.Аз сигнализирам,че изпреварвам,дори му светнах втория път,но той май не знаеша за какво е накачулен тоя камион целия с огледала.А в колата жената и детето.....Добре че не разбраха какво става и двата пъти.А този прелез за който говори колегата е супер отвратително разположен след завой,няма никакво обозначение и аз направо го прелетях...
                        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                        Коментар

                        Working...
                        X