Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимавайте с фаровете за мъгла(халогените)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Immortal написа:
    The Secret Lover написа:
    ... ако бах аз щяхда кажа че вечерно време поради тъмнината видимостта е намалена и е по добре да си пусна халоените за да виждам качествено отколкото да хакна някой.
    Това съм го пробвал и не проработи Написаха ми обаче само фиш.Но понятието "ДОПЪЛНИТЕЛНИ ФАРОВЕ" в закона може да се окаже разковничето. Моите фарове не са допълнителни, а фабрично монтирани. Ако ми бяха написали акт, щях да го обжалвам с този аргумент.Между другото на Мерцедес 190 фаровете за мъгла са монтирани вътре в общото стъкло на фаровете. Не съм чул досега някой с такъв Мерцедес да са го глобили за "халогени".
    ХАХА ще се сетите :D аз понеже доста често пътувам София-Варна-София с Бенца и то нощем по простата причина липса на климатик ПОСТОЯННО карам с включени халогени и досега не са ми правили проблем.а и не ми е ясно какъв е проблема - доста по-кофти е някой да кара срещу теб на дълги отколкото с халогени които светят на близко долу
    ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
    o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

    Коментар


      #32
      KPAHK написа:
      Immortal написа:
      The Secret Lover написа:
      ... ако бах аз щяхда кажа че вечерно време поради тъмнината видимостта е намалена и е по добре да си пусна халоените за да виждам качествено отколкото да хакна някой.
      Това съм го пробвал и не проработи Написаха ми обаче само фиш.Но понятието "ДОПЪЛНИТЕЛНИ ФАРОВЕ" в закона може да се окаже разковничето. Моите фарове не са допълнителни, а фабрично монтирани. Ако ми бяха написали акт, щях да го обжалвам с този аргумент.Между другото на Мерцедес 190 фаровете за мъгла са монтирани вътре в общото стъкло на фаровете. Не съм чул досега някой с такъв Мерцедес да са го глобили за "халогени".
      ХАХА ще се сетите :D аз понеже доста често пътувам София-Варна-София с Бенца и то нощем по простата причина липса на климатик ПОСТОЯННО карам с включени халогени и досега не са ми правили проблем.а и не ми е ясно какъв е проблема - доста по-кофти е някой да кара срещу теб на дълги отколкото с халогени които светят на близко долу
      Колега .. понятието е "Допълнителни Фарове За МЪГЛА". Ти хубаво си мислиш че си намерил вратичка в закона но дали е така?. В закона и в приложението си пише че тези фарове се използват при намалена видимост (като е казано че тази намалена видимост е мъгла от която не се вижда под 50 м, обилен снеговалеж, или силен дъжд). То по тая логика и ладичките могат да карат на дълги щото и това не са допълнителни ами фабрични. Може да се погледне и под друг ъгъл. ДОПЪЛНИТЕЛНИ. Колко от халогените са монтирани допълнително и колко са фабрично ? Просто нека да не си играем с огъня. И хляба е в полицаите и ножа. В правото си са да ни наказват, но това че не го правят .... нека да не дърпаме дявола за опашката.

      Коментар


        #33
        Халогените заслепяват и то много неприятно! Дори да са насочени надолу, пък ако ще и "под колата" да са сложени... Били виждали по-добре, айде моля...! Като недовиждат без халогени - да идат на очен преглед, не да тормозят другите по пътищата! Като се заредят 3-4 (че и повече) "слепци" насреща, какво правим? Намяламе, убиваме скоростта на минимум докато отминат гъзарите... Защо? Защото ни е мил животът...
        1997 Brava 1.6, 16V

        Коментар


          #34
          И аз съм на това мнение, някои го приеха и ми отговориха с насмешка.

          Коментар


            #35
            Crash73 написа:
            Халогените заслепяват и то много неприятно! Дори да са насочени надолу, пък ако ще и "под колата" да са сложени... Били виждали по-добре, айде моля...! Като недовиждат без халогени - да идат на очен преглед, не да тормозят другите по пътищата! Като се заредят 3-4 (че и повече) "слепци" насреща, какво правим? Намяламе, убиваме скоростта на минимум докато отминат гъзарите... Защо? Защото ни е мил животът...
            Напълно сте прав колега! На всичкото отгоре когато им превключа къси - дълги изобщо не им прави впечатление че заслепяват отсрещния , но аз вече започнах да практикувам така - карат ли на халогени включвам ги и аз до разминаване па белким са сети да ги изключи
            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
            Porsche 944 S2
            http://www.valmcrae.snimka.bg/
            http://vbox7.com/user:val_mcrae
            http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

            Коментар


              #36
              Аз твърдя че моите халогени НЕ заслепяват! Регулирани са правилно и светят точно 2 метра пред колата като снопа светлинни лъчи не се разпръсква наоколо. Ако вас ви заслепяват халогине значи или отсрешния ги е вдигнал много нагоре като къси /което губи смисъла от тях/, или очите ви са изморени.Мен досега халогени не са ме заслепявали и ми се струва че преувеличавате.

              Коментар


                #37
                Да бе, всички ги заслепяват само тебе не. И тогава наще очи били изморени а твоите са тип топ. Е за туй евала им правя на КАТ-аджий като почне да пише акт само за халогени.

                Коментар


                  #38
                  The Secret Lover, еми явно твоите не се измарят понеже караш на халогени и си виждаш като ПИЧ... Нормално е моите да се изморят, след като ПИЧОВЕТЕ карат срещу мене на халогени... Изобщо не преувеличаваме. Халогените са за специална употреба (а именно мъгла и намалена видимост) а не за постоянно каране с включени такива...
                  1997 Brava 1.6, 16V

                  Коментар


                    #39
                    Че как ще се гъзарим без халогени бе колеги?
                    no pain no pain

                    Коментар


                      #40
                      На Типо възможно ли е да се настройват халогени? Мисля че моите си светят само надолу и на около 2-3 метра от пътя. Мисля че лошо регулирани фарове и денивелацията на пътя водят до заслепяване. Пример - по магистрала Тракия, като идваш от Пловдив, преди София има наклон надолу, всичко ме заслепява там. И всички са кой с ксенони, кой с фарове като локомотив...Аз включвам дълги като ме заслепяват за да туширам насрещната светлина поне малко. Иначе ми е трудно да си държа курса.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар

                      Working...
                      X