Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отлепи старата винетка!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Куките ги уволняват дисциплинарно, когато не платят каквото се полага на шефовете си...

    Коментар


      #17

      Коментар


        #18
        боже аз имам от миналата година винетка на стъклото...дали ще ми вземат книжката
        Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

        Коментар


          #19
          deadairplane написа:
          Колегата е адвокат според мене вместо да казваш че не е прав документирай че ти си прав и му изпрати тези неща. Човека вероятно знае по добре от нас какъв е реда в тези случай. Една такава кука уволнена дисциплинарно, после някой друг колега може да прати нещо и 2ра кука дисциплинарно и като станат много такива куки нещата биха могли евентуално да се променят. Това си е мое мнение де.
          Абре ти къде живееш? Куките ги уволняват само по телевизията ... и после всичко по старому. За случая с Враца си трябва затвор!А колегата може да е адвокат, но това не значи, че е прав. В едно дело винаги има поне двама адвокати на различни мнения - и двамата ли са прави? Ако беше прав последния ми акт нямаше да съществува. И познай дали имам право да обжалвам?
          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

          Коментар


            #20

            Коментар


              #21
              Не си ме разбрал правилно. Уважавам мнението на колегата, но този път аз не съм съгласен с него и това е. Аз не казвам че е лош адвокат, нито че кара като ... а че просто този път не съм съгласен. Има разлика. Даже ако трябва да съм честен ми е интересно неговото мнение и отговор на написаното.
              Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

              Коментар


                #22
                чл.100, ал.4.(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да постави валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.Чл.179 (3) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водач, който управлява пътно превозно средство по републиканските пътища, за което не е заплатена съответната винетна такса по чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата, или управлява пътно превозно средство, на което е поставен невалиден винетен стикер или винетен стикер с изтекъл срок, се наказва с глоба, както следва:1. при управление на пътно превозно средство, предназначено за превоз на товари с над 2 (две) оси, на състав от пътни превозни средства, както и на пътните превозни средства по чл. 10а, ал. 6, т. 3, 4 и 5 от Закона за пътищата с над 2 (две) оси - 1000 лв.; 2. при управление на пътно превозно средство, предназначено за превоз на пътници с повече от 8 (осем) места за сядане, без мястото на водача, или на пътно превозно средство, предназначено за превоз на товари с 2 (две) оси, както и на пътните превозни средства по чл. 10а, ал. 6, т. 3, 4 и 5 от Закона за пътищата с 2 (две) оси или на теглещо ремарке, за което не е платена отделна винетна такса - 500 лв.;3. при управление на пътно превозно средство за превоз на пътници с 8 места, без мястото на водача - 200 лв.;4. при управление на пътно превозно средство за превоз на пътници с 8 или по-малко места с мястото на водача - 100 лв.Първият удебелен текст ако се чете буквално означава, че трябва да премахнете винетния стикер в 23.59.59 часа на деня, в който той изтича. В 00.00.01 часа на следващият ден, ако не е премахнат стикера водачът вече ще е в нарушение. Закона обаче не предвижда глоба, ако МПС е неподвижно. Вторият удебелен текст според мен означава, че при изтекъл винетен стикер могат да Ви глобят не само по пътищата от републиканската пътна мрежа, но и в рамките на населените места.Последното би било 50/50 атакуемо успешно пред съд обаче (зависи от доста неща) - правото не е точна наука.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #23
                  Кирчо, видя ли че има нужда от тълкуване

                  Коментар


                    #24
                    Immortal написа:
                    Кирчо, видя ли че има нужда от тълкуване
                    Това е един философски спор, който не ми се захваща сега. На някоя по-добре... А! И не съм адвокат! Просто имам юридическо образование. :D
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар

                    Working...
                    X