Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сутрешни размисли над чаша кафе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Отново си седя на чаша кафе Реших да противореча сама на себе си и да ъпдейтна всичките онези хубави неща, които съм написала. Такаааа. Пак бях в Гърция...май често ще ходя тази година Този път в Солун. Първо хич не карат толкова културно!!! Заблуда е било Фрашкано е с мотопеди и мотори. Трябваше естествено да опитам и аз. Тръпката да седиш на нещо с две гуми отдавна не ме кефи, май откакто излязох от пуберитета. Бях предупредена, че ако ме е страх имаме и кола. Аз естествено Кой? Мен? Нееееееее. Ама като видях за какво иде реч май няма да повторя. Карат в няй-лява лента с тез въшки,врат се между колите,личи си че са свикнали. Като цяло лично на мен града ми хареса много много. Много цветя, много зелено, палми...и море. Любимата ми улица както аз я наричам Coffee street Има нещо адски очарователно в нея, ако можеше само и да е затворена като Витошка и да няма коли щеше да е безценна...Няма да ви отегчавам с подробности. И те имат смрадливи кофи за смет, хора които ровят в тях, циганите им обаче са едно ниво над нашите, явно гръцката жилка си е казала думата - не обикалят пеш, а качени на някакви камиони тип самосвал (забравих му името на това чудо) и говорят нещо си през мегафон. Забравих какво купуваха. На другия ден тръгваме за Паралия Катерини на плаж. Оказа се, че не ходят някъде около Солун на плаж, както сами казаха - В Солун в морето влизали само туристите Излизаме от Солун, неделя е,и опааааааааа задръстване Направо беше започнало да ми липсва! След 2 минути вече следват цветисти изрази от рода на какво е това по дяволите и се мушваме по малките улички за алтернативни варианти. М да да, ама те половината затворени така и не разбрах защо. Половината им град е разкопан заради метрото, прахоляци, дървени мостчета...Карането по магистралата културно, аз като зла свекърва с едно око на километража....само за около 3 мин скорост 140, иначе се поддържа 120. Обяснявам за колко се взима Солун-София, а той ми казва че е невъзможно защото карат със 120 км/ч понеже имат камери и глобите са им големи. Иначе е платена, май беше 2 евро. Плажът ) Имах чувстово,че съм в Приморско Странно защо точно такава асоциация се породи :D На повечето магазинчета и дупки пише на български или руски "Отворено", същата тротоарна търговия като нашата На плажа беше доста по-културна историята с шезлонгите и чадърите, нямаше мазен чичко който да дойде и да иска пари за тях, бяха си включени в цената на каквото там си поръчваш за пиене. И нямаше фасове в пясъка Връщаме се. Трафика е като на Цариградско в неделя - всички се прибират отнякъде. Вечерта излизаме, засича ни някаква кола и минава пред нас, кара жена Имаше само една дума на гръцки, предполагам е била достатъчна и започва да се опитва да избяга от нея с оправданието, че не иска да кара зад тази......М да, ама явно отивахме на едно и също място, аз започнах да се хиля с глас което очевадно нажежи обстановката След две седмици ми връщат посещението Беше шокиран от нашето обслужване по заведенията, първо че явно ми беше каръшки период и трябваше да чакаме по половин час да ни вземат поръчката. Милия щеше да припадне като видя, че носят чаши, бутилки не с табла, а с ръце :D При тях нямало такова нещо и една чаша да била се носела с табла. И не носели вода! След 2 часа вече свикна, колкото и да му е било странно и неприятно. Другия ужас беше трафика и че улиците са ни двупосочни. Пита ме как разбираш къде да караш, като за всичките ви платна линиите са непрекъснати. Аз искрено се забавлявам. Вечерта ми вдигат колата с паяк Била съм спряла на Витошка където свършва синята зона....късно е не ми се разправя. Висим 2 часа на опашката извила се пред "Паркинги и гаражи", прибират ми талона, той не може да разбере защо сега плащам нещо и после пак ще плащам за същото нещо. Обяснявам, че сега съм платила за "услугата" дето са ми вдигнали колата, а после ще платя глобата...Аз лично се хилех, защото ми се случва за първи път и ми е първа глоба, той беше бесен. Повече не пожела да спрем никъде от страх, че пак ще я вдигнат и пак трябва да висим на опашката. Сега ми разправя колко му е харесало, а на мен ми става смешно Защо го пиша всичко това Първите ми постове остават впечтлението, че при тях всичко е цветя и рози. Може би като всяко първо нещо е било различно и интересно. Но нали затова има втори път
    Punto 1.2/75

    Коментар

    Working...
    X