Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БИСЕРИ ОТ ФОРУМА

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Емблематичен ключар, навсякъде е за пример!!! Оригиналното форматиране - запазено. Обърнете внимание на последните 2 реда.
    pl4 8rp написа:
    По принцип аз за тази година изминалата съм обезвъздушавал поне 4 пъти по няколко различни начина.-с маркуч в буркан със спирачна течност.-отвивам пробката и на самотек за 10-на секунди.-Пробвах и със спринцовка да набутвам.-и без нищо,само отвивам и колкото изкара и затягам ,докато помощника задържа педала долу.-и 1-2 нестандартни,на които е по-добре да не обръщаме внимание сега.Процедурата поне по два пъти на пробка или докато съм убеден,че няма нищо,демек въздух.За каанчето пълниш дотолкова,че като завиеш капачката с поплавъка да не прелее.Той ако ти е забутано малко по-надолу там отзад не се вижда маркера "Макс".Аз така правя и няма проблем.С една голяма спринцовка с маркучле слагам капачката леко открехната и допълвам по малко и така.За мекия педал-при мен съм сигурен ,че е така заради луфта м/у накладката и диска.Потъва малко,за да го обере.Не са се напаснали още,бати и ментетата.Първоначално ме дразнеше,сега вече съм му свикнал и не ми прави впечетление.Иначе никога не ми е изправяла косата,защото съм умерен шофьор и не се вкарвам в ситуации.При теб има голяма вероятност след няколко дневно внимателно спиране в градски условия да се оправи,което си е норамлно. Макар вече да ми е писнало да се занимавам ,да свалям и да смазвам,да припилвам и още сто други работи,които очевидно не помагат хич пак ще погледна.Проблема просто дойде извднъж.Да се неначуди човек как по едно и също време и четерите накладки ще решат да се спекат,както и четирите водача и двете бутала или двата маркуча да се запушат или двата кръга да дефектират? При спиране няма тресене,няма занасяне,джантите не загряват от задържане.А накладките седят като конус.Не са идеално успоредни на диска.За една година мислех,че ще се напаснат,да се поизтърка долната част и да стане равно навсякъде,но уви.На техническия преглед преди месец всичко си беше ток и жица на валовете.Утре пак ще рагзлобя да огледам,ама кво ще видя повече от миналия път не се знае.Към Оги:за усукването-имам предвид,че ако ти седиш отвън пред диска и апарата,а аз натискам спирачката при запален двигател,ще забележиш как апарата се прибира към полуоската с няколко милиметра,при отпускане на педала се връща и така.Това го споменавам поради това,че не знам нормално ли е или не.Дефакто се упражнява нужното усилие в/у накладките ,но те не лягат плътно по диска.И за 6-7К не се оправят.Айде предишните накладки бяха твърди,а тези са уж меки ,а няма и фин слой феродо полепнал по джантите.От спортна злоба ще ги сваля утре пак и ще направя някоя снимка при възможност,да не би аз да изпускам нещо,а някое по-набото око да го хване.ПП:и мойта клавиатура на лаптопа е като на Ключаря.Едно натискаш друго се показва,ако де...и запетайката не ми хваща от първия път-сериозно.

    Коментар


      Намерих бисер, който не е на Ключаря!!! Ето го:
      kiril k написа:
      Здравейте от днес съм собственик на пунто мк 2 1.2 8v с газов инжекцион и имам няколко въпроса.Двигателя работи добре държи стабилни обороти без да прекъсва и с всичките си цилиндри но няма никаква мощност както нас газ така и на бензин, чека си изгася нормално и няма никакви признаци за проблем , а с мъка ускорява до 60.
      kiril k написа:
      другата ми кола е Ягуар 3.0

      Коментар


        ogi28b написа:
        Намерих бисер, който не е на Ключаря!!! Ето го:
        kiril k написа:
        Здравейте от днес съм собственик на пунто мк 2 1.2 8v с газов инжекцион и имам няколко въпроса.Двигателя работи добре държи стабилни обороти без да прекъсва и с всичките си цилиндри но няма никаква мощност както нас газ така и на бензин, чека си изгася нормално и няма никакви признаци за проблем , а с мъка ускорява до 60.
        kiril k написа:
        другата ми кола е Ягуар 3.0
        Правилно пита човека !? Как може, някакъв си Ягуар 3.0 , да ускорява по-бързо от FIAT с 1.2 л. ДВГ, пък било то и на газ
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          Аз за тоя Ягуар съм чувал, че е по-бърз дори от Браво 1.6, обаче изобщо не повярвах!

          Коментар


            joreto1405 написа:
            Защо колега: д е@аси съвпафението в София е колата да знаеш
            Подщи го уцели.
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              Автора няма смисъл да уточнявам:
              Има няколко хирми който ги предлагат стига да е по евтино и по здрава осомено мотора
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                style34 написа:
                Автора няма смисъл да уточнявам:
                Има няколко хирми който ги предлагат стига да е по евтино и по здрава осомено мотора
                Ако събере достатъчно за книга ще стане бестселър- ще се мре на нея ви казвам!
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  kiriluz1 написа:
                  Прави се и не е толкова сложно, само трябва да си купиш кабели за около 50лв.и с малко помощ ще се справиш сам. Така излиза по евтино от ходене по сервизи Ще помагам доколкото мога. Аз съм с това еку и газ от 3.5г.и съм си спестил доста пари от майстори. Нещата са елементарни трябва само малко компюрърна грамитност някакъв лаптоп и помощ от фоеума.
                  Не само компютърна...
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    Еми т’ва е... Неграмотна история. То не знам вече за "бисери" ли са тези мнения, или за какво? Няма запетая, няма "й", "няма е"........ О, Гоже Босподи! Кфо ти пока нали не сме литераторен фором!
                    byby написа:
                    Здравейте колеги имам мн странен проблем и нз как да го разреша. Карам фиат сеиченто 1.1 и когато колата загрее се появява едно много страно тропане което се чува само в купето или по точно идва от към краката. Тропането наподобява работата на дизелов автомобил. И от тук почнаха мъките. Бях при първи маистор който ми каза че това тропане било от шумове от двигателя и било нормално , да но защо го аняма когато колата е студена . тогава работи нормално и няма никакви шумове. След това отидох при мой приятел той предположи че е от скоростите и съединителя. От там нови скорости нов съединител. И за всеки случай нови носачи ..... И днес 1 ден след ремонта тропането отново го има. Моля някой ако има някаква идея какво да направя да ми помогне защото незма и аз вече.....
                    kluchar написа:
                    Що не е качиш на подемник като е топла и да работи тогава от долу може да се разбере повече

                    Коментар


                      Извинения към колегата изказал съм се непотготвен
                      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                      .

                      Коментар


                        В някои модели, при отворен термостат колата загрява много бавно, например Браво 1.9 JTD. Когато това се случи - компютърът го отчита като проблем с температурния датчик и от това наистина светва лампата.

                        Коментар


                          Полочих ЛъСъ са следното садаржанийе:
                          здравеи и аз имам проблем с фиат браво 1.8 гт 16в загрява от какво може да е проблема ..това се става ж баир в градски условия
                          Мислех да отговоря "Избягвай баирите в градски условия"

                          Коментар


                            K_ski написа:
                            kluchar написа:
                            За какво кола ако е Фиат има 40-50 лв да го смениш направо
                            Колата е Хонда но пиша във форума защото както правилно предположих, тук се познават по добре майсторите...
                            Их, че нагъл бре.
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              Гадничко :D
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                Че защо де нагъл и пък да е гадничко, за мен това си е чиста проба ласкателство, трябва да се гордеем, забелязъл съм, че има форуми в които членовете им не са толкова дружелюбни.
                                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                                Коментар

                                Working...
                                X