Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И Японците се справят добре с дизайна...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ето още матриЯл по темата:Civic Type-S:http://www.steer.ru/archives/2006/07/11/001482.phpCivic Type-R: http://www.steer.ru/archives/2006/02/28/000780.php
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #17
      Punto SX написа:
      kiler_4o написа:
      да не би и на него като на Мерцедес Ц220 примерно да му е с педал ръчната ?
      Ръчна с педал????Ако има такова нещо трябва да го забранят в БГ. И без това си имаме достатъчно състезатели по улиците. Не веднъж съм изтръпвал когато някой малоумник влезе с ръчна в някое квартално кръстовище където в същия момент има куп хора да вървят поради липса на тротоари.
      То като е с педал не е ръчна...Спирачка за паркиране се казва. И на мерцедеса не може да се натисне, ако колата е в движение, само за информация.А и не съм сигурен дали не е на предните гуми, както на Ситроен ВХ.Но това на Хондата (която както всички Хонди много ме кефи) мисля че не е "крачна" спирачка. Най-вероятно е само за подпорка на крака. Между другото МВ 190 има нещо подобно - много е удобно. Особено на дълъг път, крака си почива...супер.ФИАТ малко са се поизложили в тази част - педалите са много високи и при дълго пътуване направо ми се схващат краката. Затова гледам педала да е все до долу...

      Коментар


        #18
        когато става въпрос за дизайн, нещата става мноого субективни - според мен предницата и отвътре са добри и ми харесват, задницата и от страни не ми допадат - мязват на LADA 112 COUPE, като цяло нищо впечатляващо...
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #19
          Това на снимката, за което се чудите е опора за левия крак. На моя ФИАТ има такова.А относно ръчната спирачка на мерцедесите, която е на педал. На баща ми е точно такава. Натиска се с крак, а се отпуска с ръка от специално направена за това ръчка (като тази за отварянето на предния капак). По този начин го няма риска някое дете например да дръпне ръчната спирачка в движение. Много е хитро. Освен това и централната конзола е по-свободнаИ друго... при мерцедесите, когато отзад е дискова спирачката, ръчната е на барабан, който е разположен в средата на диска - около главината. Устройството на спирачките на мерцедесите е много сложно и надеждно. Всичко е измислено, така че да не създава опасност и е по-трудно да се влиза в завоя с ръчна спирачка.
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #20
            Малко офтопик, но наистина ли си мислите, че е необходимо да се ползва ръчната за да се влезе в завой с "вратите напред" с Мерцедес или БМВ
            no pain no pain

            Коментар


              #21
              AlBundy написа:
              Малко офтопик, но наистина ли си мислите, че е необходимо да се ползва ръчната за да се влезе в завой с "вратите напред" с Мерцедес или БМВ
              Това е тема, в която обсъждаме решенията при другите автомобили - не е офтопик Ами за да се влезе с "вратите напред" при колите със задно предаване е достатъчно при завой да се натисне рязко и докрай газта Но интересното е, че точно при тях натискането на газта (в малки граници) допринася за по-голямата стабилност.
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #22
                re:ЗА ДРЪЖКИТЕ

                Нe искам да споря, но този чалъм май първо японците го вкарват в /НИСАН ТЕРАНО 5 Врати/, иначе по гот от Made In Italy няма.

                Коментар


                  #23
                  Изобщо не ме кефи с този овал на задната колона и обратен овал на задния джам направо на нищо не прилича а и предницата на нищо не прилича голям кич с тия пластмаси

                  Коментар

                  Working...
                  X