Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Volkswagen купува Alfa Romeo?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ако това се случи ще си карам 147цата до край.Немска Алфа - никога.Според мен всичко са спекулации и реклама.Преди години Ваг Предложи на Фиат да купи Алфа и италянците отказаха,именно от тогава Ваг развива Сеат като спортно насочена марка......
    Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
    I am in love with my cars

    Коментар


      #17
      VW иска Alfa Romeo, Fiat не я продаваFiat S.p.A. отхвърли новия опит на Volkswagen AG да закупи нейния спортен бранд, Alfa Romeo, твърдят източници на компанията пред Automotive News Europe.Не е тайна, че VW се бори да свали Toyota Motor Corp. като автомобилен производител номер 1 в света. Попитани двама ръководители от VW, чийто имена естествено не се споменават, потвърждават, че най-големият европейски конструктор е "сериозно заинтересуван" от закупуване на Alfa.По-рано този месец обаче според думи на високопоставен шеф във Fiat "компанията няма намерение да продаде марката на VW."Днес, след новите слухове около интереса на немския гигант, говорител на Fiat каза, че компанията се придържа към плана за Alfa, обявен от главния изпълнителен директор на Fiat Серджо Маркионе през април.Маркионе заяви тогава, че иска да превърне Alfa в "абсолютен водещ производител на автомобили" с продажби над 500 000 единици през 2014 г., спрямо 102 000 през миналата година, като за целта ще помогнат шест нови модела.През април главният изпълнителен директор на VW, Мартин Винтеркорн, заяви пред репортери, че се възхищава на Alfa, но спортистът в немската група e Porsche и не планира да добави още един. VW AG е собственик на Lamborghini и на 90% от Italdesign Guigiaro - "Нашият апетит за покупка от Италия е напълно удовлетворен," допълва Винтеркорн. Във Волфсбург обаче има други фенове на Alfa - бившият й главен дизайнер Валтер де Силва и босът на VW AG Фердинанд Пийх.Анализаторите обаче са скептични, че амбициозният план за годишните продажби на Alfa ще се осъществи. Fiat не отчита индивидуалните финансови резултати за своите марки, но източници твърдят, че Alfa е загубила между 200 млн. и 400 млн. евро на година през последните 10 години.

      Коментар


        #18
        Е как може да купиш нещо, дето не се продава?!?Бе тия от VW много хитри бе? Що не си направят СЕАТите или Шкодите, че и НароднитеКоли като хората, ми искат наготово свястна кола да купят.Уж италианките не ставали, пък все натам ги тегли швабите? То не беше Ламборгини, не беше Джуджаро... Сега Алфа им се дощяло...НААААА! Ще видите Алфа през крив макарон Яяяя, натюрлих!

        Коментар


          #19
          Immortal написа:
          Е как може да купиш нещо, дето не се продава?!?Бе тия от VW много хитри бе? Що не си направят СЕАТите или Шкодите, че и НароднитеКоли като хората, ми искат наготово свястна кола да купят.Уж италианките не ставали, пък все натам ги тегли швабите? То не беше Ламборгини, не беше Джуджаро... Сега Алфа им се дощяло...НААААА! Ще видите Алфа през крив макарон Яяяя, натюрлих!
          малеееееееееее как си запалил моторите ..............
          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

          Коментар


            #20
            Бе и аз съм запалил доста на таз тема. Не виждам как лицето на италианското автомобилостроене ще се окаже купено от немците.

            Коментар


              #21
              ///// написа:
              Не виждам как лицето на италианското автомобилостроене ще се окаже купено от немците.
              Да не дърпаме дявола за опашката, ама като нищо могат да ги вземат. Виж какво стана с ламборгини. Много се нервирам като разни "гоуфъри" се тупат в гърдите, че била немска машина. Все едно, преди това ламборгинитата не са ставали за нищо, и не са били никакъв фактор .Погледнете какво стана с Волво. Добре че италианците, не са студени по нрав, като шведите, та ми се струва, че трудно ще си продадът основните марки. Но, не е и невъзможно.
              00' Bravo 105 JTD

              Коментар

              Working...
              X