Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Panda Natural Power: най-икономичен според ADAC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Panda Natural Power: най-икономичен според ADAC

    Fiat Panda Natural Power: най-икономичен според ADAC Германският автомобилен клуб ADAC проведе уникален тест с 241 автомобила от различни класове, с различни задвижващи системи. Основната цел на

    #2
    Въпроса е колко струва Метана там където са правили теста!
    F31 BMW 320d

    Коментар


      #3
      Последно имам информация от миналата година, когато ходихме с две Добла(пак на метан). И в Австрия, и в Германия беше около 1евро +- десетина цента.А в България почти навсякъде е около 1.34. При моя разход 30евро биха ми стигнали дори за над 800км. Интересно е, че много близо до това постижение е и Пасат 1.4ЕкоФуел. Малко под 700км. В Порше изток чакаха бройки пролетта, мисля да го покарам. Интересно ми е как ще се държи, предвид че е с турбо. Но пък цената... дори Трендлайн беше над 50хил лв....

      Коментар


        #4
        Ходих до Варна с Caddy EcoFuel 2.0 107 коня (36000 БГН нов) и си е съвсем прилично. С 35 БГН 470км .Имаш ли стикер за преглед на газовата уредба?
        F31 BMW 320d

        Коментар


          #5
          Имам да. Знам, че е проблем да се извади за фабричните. Във фирмата имаме няколко Панди и няколко Добло-та Natural Power, както и два Тоурана ЕкоФуел. От Ауто Италия/Порше Изток(или който ти е дилър) ти изкарват бележка, че еди коя си кола(с еди коя си рама) е произведена фабрично с еди кои си бутилки(номерата им). С тази бележка обикаляш докато намериш някой сервиз, който се навие да ти направи паспорт(тъй като нито Фиат, нито Vw идват с такива).Откровено казано не на всички коли сме изкарали. На тези, които карам предимно аз съм им извадил, другите като ми попаднат ако имам време P.S Ти май си карал Кади дългата база, щото на късата(както и на Тоуран) са мираж 470км А и ако са ми верни сметките(не знам при какви цени си зареждал) излиза, че харчи около 5.5кг, което доста трудно се постига според моя опит на Тоуран. При София-Пловдив-София само на връщане мога да го докарам под 6кг. Но с него под 3ма човека и багаж почти не се случавало да карам.Голям недостатък на ЕкоФуелите на Vw e, че почти нямат бензинов резервоар(около 15-17литра) и ако тръгнеш през която и да е съседна страна ще се видиш в чудо. Е, примерно в Белград има(на доста забутано място), но в Македония, Гърция, Турция трябва да се зарежда на всеки 100-150км, защото метан просто няма. Само в Румъния не знам как е.

          Коментар


            #6
            6 килограма е нормално за града

            Коментар


              #7
              Говорим за Тоуран на магистрала с 3ма човека 130-140км/ч, на моменти 150-160. Градско никога не е засичан, защото са нищожни км.А Пандата градско дава около 4-4.3кг

              Коментар


                #8
                Засичането не го правиш по показания на уредите нали? (нащте са адски неточни). Караме докато мине на бензин и пълним до горе (1.32 в София).Кажи ми сервиз в София да се пробваме за паспорта на Кадито (късата база и имаме 7 седалки).Без стикер на Търговище не зареждат и карах на бензин до Търново. А Кадито има само 13 литра резерва бензин.
                F31 BMW 320d

                Коментар


                  #9
                  Ще ти кажа, ама на лично.Разбира се, засичам си го аз. То на Фиатите и няма такава опция за среден разход. На Доблота само има някаква единица км/литър или нещо такова беше, но няма нищо общо с действителността.Как успяваш да минеш 470км? Това с едно зареждане ли е?А за резервата, вярно е толкова. Грешно съм запомнил. Друго си е при Фиат - на Пандата е 30, на Добло мисля 35.

                  Коментар


                    #10
                    Спазвайки ограниченията - отдавна не бях ходил до Варна - не знаех камерите къде са С галене - около 4.8-4.9 кг го изкарахме разхода.30 литра си е бая резерв!
                    F31 BMW 320d

                    Коментар


                      #11
                      Е така, ако се напъна може би и аз ще успея За България не е никакъв проблем с 13те литра, обаче излешнеш ли...Ама то и през Северна България може да се попрепотиш

                      Коментар

                      Working...
                      X