Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна строителството на автомобилния завод до Ловеч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ето и превю на VOLEEX C10http://www.youtube.com/watch?v=VbIED...&feature=share

    Коментар


      Кратко ревю на Voleex C10

      Онзи ден имах възможността да покарам Волекс C10, така че ще споделя впечатления.Според мен колата е една доста приятна изненада - материалите, които са използвани, са доста на по-високо ниво от Дачия. Вътре е приятно и светло, видимостта е добра. Седалките са твърдички, но удобни. Задните могат да се регулират във всевъзможни посоки, и да се сгъват до равен под. Последното е доста необходимо, защото колата все пак е малка и багажника е с доста малък обем. Добрата новина по отношение на багажник е, че под пода има достатъчно място за газовата бутилка И компактна резервна гума, както и за всякаквите шишенца, инструменти, постелки, и какво ли още не дето всеки си го влачи в колата, така че основната част на багажника да си остане само за покупките. Има си и обичайнтие нишички и джобчета за всякакви неща из колата, като във всяка врата има гнездо за малка бутилка.Инструменталното табло е прегледно, всички уреди, бутони, и панели са точно където ги очакваш. Единствената ми забележка са бутоните за управление на вентилацията и климатика - регулаторите са лъскави и ако караш през деня, когато не светят, малко трудно се познава накъде са насочени. Затова пък парното е порядъчно мощно (за климатика не знам, карах в студено време).Приятна изненада е и фабричната аудиосистема - поддържа се Мр3, има USB и аудио входове, и има доста добро качество на звука. За да монтират съизмерима аудиосистема повечето Европейски производители определено искат доплащане, при това в поевечето случаи четирицифрено.На пътя Волекс поднася още една приянта изненада: китайската кола всъщност е доста приятна за каране! Волана е масивен и усилвателя му работи само при ниски скорости, така че шофьора има добро усещане за пътя чрез него. Скоростната кутия превключва леко, но малко шумно. Резките смени на посоката не предствавляват никакъв проблем, и малко съжалявам че маршрута ми не включваше някой планински път с повече завои.Двигателя работи равномерно и набира плавно по целия диапазон на оборотите, без скокове и спадове в мощността. А мощност има достатъчно, но някакси не усетих динамиката която се предполага да има автомобил с тегло 1100кг и близо 100к.с. Това обаче може да се дължи и на неразработеният двигател - колата беше на 210км. Спирачките също са добри - специално се изправях на педала за да се опитам да видя как работи ABS-a, и всеки път усещах само потъването на педала, характерно са задействането на спирачния асистент, и колата просто се заковаваше на място без каквото и да и прискърцване от гумите.След хвалбите стигам и до най-голямата ми забележка към Волекс - шумоизолацията, или по-скоро липсата и. При 110км/ч двигателят работи на около 3000об/мин, и иначе хубавата аудиосистема трябва да се потруди, за да го надвика. В града на мен лично ми е приятно да чувам двигателя, но на дълъг път по-високото ниво на шум в сравнение с Европейските автомобили може да се окаже дразнещо за някои пътници.Като цяло, аз лично смятам че Волекс определено е доста по-добра кола от която е Дачия, и може да бъде доста сериозен трън в петата даже на Пежо 207 и Опел Корса например. Това обаче е личното ми (и следователно субективно) мнение, при това с две условности. Първо, колата която карах беше от сглобяваните в Китай серии с които се разработва дилърската мрежа на марката, така че не знам дали завода в Ловеч ще спазва същото качество. Най-вероятно поне през първите няколко месеца няма да може (личен опит от закупуване на една от първите Тойоти от завода им в Англия), но се надявам че след това ще могат. Второ, аз и приятелката ми, с която тествахме колата, сме с "китайски" ръст, така че не знам как ще понесе колата на някой по-едър. Предполагам, че отпред ще си е удобно, но отзад покрива се скосява и най-вероятно няма да е удобно за високи хора.

      Коментар


        Видях че има вече и таксита
        За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.
        13.12.1881 проф. Константин Иречек

        Коментар


          Днес официално откриват завода . Да им върви по вода!
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            Открили са завода за производство на българските автомобили Грейт Уол: http://www.fakti.bg/avto/31856-loves...d-veche-raboti Съобщени са и актуални цени и честно казано ми звучат доста приемливо, като се има предвид и екстрите, които включват.

            Коментар

            Working...
            X