Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си поговорим за качеството на ФИАТ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Alexius написа:
    Абе не е ли ГОЛФ не ми го фали
    Аз по стечение на обстоятелствата тая седмица карам една III-ка нямам думи какво дърво е Само дето липсва коня отпреде, иначе си е абсолютна каруца
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #17
      Абе хвани едно ауди и го карай като каруца и то ще здаде багажа...Аз Типото го карам малко, пазя го, проблеми с инсталацията не съм имал...обаче колата си е гледана, кавото видях в началото не на място-термосвиваем шлаух, свинска опашка и изолирбанд. Проблеми с двигателя и окачването също нямах сериозни, щото пазя колата. Това са си стари коли, какво искате от тях?
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #18
        Абе не е ли ГОЛФ не ми го фали
        А, бе ГОЛФА си е ГОЛФ...., ама иска много свободно време....!!!

        Коментар


          #19
          geshabeli написа:
          ........ Това са си стари коли, какво искате от тях?
          Не че нещо,ама БМВ-та със 7-8 години по стари от мойта и на 2-3пъти повече километри се държат пъти по добре и са много по здрави,и са ако ми кажеш че има БМВ дето дае карано бавно,а аз не влизам със 180 във дупките,но просто нямам нерви да карам с 50 градско и 80 извънградско
          _______________________________________
          0885261834

          Коментар


            #20
            blondy_driver написа:
            Фиатите са динамични и красиви коли, но които каже, че няма проблеми с тях явно е твърде спокоен непукист . Доскоро и аз бях от тях, но в последния месец тая кола ми разказа играта Нищо де аз не се предавам въпреки сменената гарнитура на глава, въпреки сменените биалетки и тампон на носача,а сега и почистване на стъпково моторче...... Yellow_Flash_Colorz_PDT_34 Напоследък като чуя Фиат и , но си обичам нафърфорката
            ти пак си добреаз като набих преди 1 година за 1 месец 1000лв да я стегна,и кво след 3 месеца пак почна да дрънка,мнооооогоооо ме хвана яд за тези пари,ама кво да се прави,да се надявам че няма да сбъркам пак с избора на колакупих 4 амортисьора,2 пружини(предни),биалетки,2 мосача,преден мост,рейка,накрайници,тампони на двигателят и скоростите,смених всички възможни гарнитури и сегментите са смененипреден ляв амортисьор,носачите,накрайниците и биалетките изкараха точно 3 месеца

            Коментар


              #21
              За здравината на фиата...

              То не е седмица да не се скапе нещо.От началото на годината съм сменил -Предни амортесьори ,предни носачи,дясно каре,десен лагер,дистрибуторна капачка(вече втора)Релерегулатор на динамото,ремонт на маркуч на хидравликата.А за смяна сазадните амортисьори ипочти всички гарнитури по двигателя защото тече масло отвсякъде,отделно разхода койтоси ми е висок от как съм я взел.Ивъпреки всичко си обичам темпричката и нямам намерение да я сменям

              Коментар


                #22
                И все пак си мисля, че за да говорим за качеството на ФИАТ трябва да караме нови коли, а не такива на по 15 и кусур години, или на по 200 000 и нагоре километри.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #23
                  Selqatin написа:
                  geshabeli написа:
                  ........ Това са си стари коли, какво искате от тях?
                  Не че нещо,ама БМВ-та със 7-8 години по стари от мойта и на 2-3пъти повече километри се държат пъти по добре и са много по здрави,и са ако ми кажеш че има БМВ дето дае карано бавно,а аз не влизам със 180 във дупките,но просто нямам нерви да карам с 50 градско и 80 извънградско
                  тука май виждам още един фен на БМВ и фиат едновремено също като мен :D и аз изкам БМВ за лятото и панда 4Х4 за зимата ама нема пари за мое най голямо съжеление Yellow_Flash_Colorz_PDT_33
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #24
                    stef написа:
                    Selqatin написа:
                    geshabeli написа:
                    ........ Това са си стари коли, какво искате от тях?
                    Не че нещо,ама БМВ-та със 7-8 години по стари от мойта и на 2-3пъти повече километри се държат пъти по добре и са много по здрави,и са ако ми кажеш че има БМВ дето дае карано бавно,а аз не влизам със 180 във дупките,но просто нямам нерви да карам с 50 градско и 80 извънградско
                    тука май виждам още един фен на БМВ и фиат едновремено също като мен :D и аз изкам БМВ за лятото и панда 4Х4 за зимата ама нема пари за мое най голямо съжеление Yellow_Flash_Colorz_PDT_33
                    Лично аз не съм ФЕН на БМВ,нищо че сега се изказвам така,защото те за мен са невърващи неикономични коли,но здрави...друг е въпроса че имам много приятели които карат БМВ и те ме убеждават че за мене тва е колата,имайки предвит начина ми на шофиране...Лично аз бях много запален фиатаджия,но колата ми почна да правви номера по големи от старата ми жилугула от преди години и почнах вече да не се нервирам(лятото Пунтото ми беше възможно най стегнатото,без да тропне нищо,със готина оптика салон тунинг навсякъде,готини 15-ки...) и в момента гледам колата да е подържам колкото да върви....Аз си оставям Фиатаджия поне до лятото-есента,пък после ще му мислиме
                    _______________________________________
                    0885261834

                    Коментар


                      #25
                      да споделя и аз моите впечатления...За 9 месеца и над 12 хил.км единствените ми проблеми са със скоростите Този проблем,който се появи преди известно време с трудното включване на някои скорости е единственото,което ме е притеснило до сега.По окачването мога да кажа само хубави неща,никакви проблеми но и си я и пазя от колата съм предоволен и мога само да кажа че думите които говорят за италиянските коли,могат само да си .. видял съм какво представлява и "немско качество" на 15 хил се сменят амортисъори,шарнири...да не говорим пак за спирачките... така че за фиатчето мога само добри неща да кажа,освен тези скорости,които така упорито ме измъчват
                      Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
                      ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

                      Коментар


                        #26
                        Ако искате да имате кола дето да много бърза, да вози комфортно, да гази зимата като танк,да не се чупи, да е с евтина подръжка и да гори 6-7 на сто. НЯМА ТАКАВА Като искате да сте бързи си купувате италианска кола. Като искате да вози меко - френска. Като искате да не се чупи немска. Но с красотата и бързината италианките нямат равни. Нищо лично
                        Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

                        Коментар


                          #27
                          Selqatin написа:
                          geshabeli написа:
                          ........ Това са си стари коли, какво искате от тях?
                          Не че нещо,ама БМВ-та със 7-8 години по стари от мойта и на 2-3пъти повече километри се държат пъти по добре и са много по здрави,и са ако ми кажеш че има БМВ дето дае карано бавно,а аз не влизам със 180 във дупките,но просто нямам нерви да карам с 50 градско и 80 извънградско
                          Почети форума на БМВ....А ако си с запазена кола за тия 10тина години дето са и минали няма да е толкова яд да я поддържаш. И важи за всяка кола. Имам приятел дето е от години с БМВ 325 и си взе фиат за града. Пунто 1.1 Е, мога да кажа че си се чупят точно еднакво по неговите думи!
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #28
                            geshabeli написа:
                            Selqatin написа:
                            geshabeli написа:
                            ........ Това са си стари коли, какво искате от тях?
                            Не че нещо,ама БМВ-та със 7-8 години по стари от мойта и на 2-3пъти повече километри се държат пъти по добре и са много по здрави,и са ако ми кажеш че има БМВ дето дае карано бавно,а аз не влизам със 180 във дупките,но просто нямам нерви да карам с 50 градско и 80 извънградско
                            Почети форума на БМВ....А ако си с запазена кола за тия 10тина години дето са и минали няма да е толкова яд да я поддържаш. И важи за всяка кола. Имам приятел дето е от години с БМВ 325 и си взе фиат за града. Пунто 1.1 Е, мога да кажа че си се чупят точно еднакво по неговите думи!
                            Колега, не си много прав тук 4-5 години карах БМВ и съм сменил само 1 съединител. Като се има в предвид че колата беше 90год. и аз и сменин оригиналния (фабричен) съединител!!!
                            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                            Porsche 944 S2
                            http://www.valmcrae.snimka.bg/
                            http://vbox7.com/user:val_mcrae
                            http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                            Коментар


                              #29
                              bademino написа:
                              Като искате да не се чупи немска.
                              Дрън-дрън. Кажи от коя марка. Имам наблюдения от служебно БМВ 318i и Мерцедес Ц класа дизел и от два Голфа 3-ки и един 2-ка на съседи. От служебните автомобили почти винаги единия е в бокса, то вярноче се карат зверски - който се качи на тях им взима душата, ама нали въпроса беше за "душманско каране". Пък за Голфовете, не ми се говори дори. Като си говорим с притежателите кой какво е сменил, те си мислят, че ги лъжа щото виждаш ли "не могло Типото да е по здраво". Да пасат трева тогава.
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #30
                                val_mcrae написа:
                                geshabeli написа:
                                Selqatin написа:
                                geshabeli написа:
                                ........ Това са си стари коли, какво искате от тях?
                                Не че нещо,ама БМВ-та със 7-8 години по стари от мойта и на 2-3пъти повече километри се държат пъти по добре и са много по здрави,и са ако ми кажеш че има БМВ дето дае карано бавно,а аз не влизам със 180 във дупките,но просто нямам нерви да карам с 50 градско и 80 извънградско
                                Почети форума на БМВ....А ако си с запазена кола за тия 10тина години дето са и минали няма да е толкова яд да я поддържаш. И важи за всяка кола. Имам приятел дето е от години с БМВ 325 и си взе фиат за града. Пунто 1.1 Е, мога да кажа че си се чупят точно еднакво по неговите думи!
                                Колега, не си много прав тук 4-5 години карах БМВ и съм сменил само 1 съединител. Като се има в предвид че колата беше 90год. и аз и сменин оригиналния (фабричен) съединител!!!
                                Ами значи следващия собственик ще ремонтира То и бившото БМВ на баща ми, беше на 4 години като го взехме и сме му сменили само барабаните (а е 96-та година) и накладките, но да не казвам как го пазеше бащата, може би както пазеше Темпрата преди аз да я лепна Но дори и да се пази една кола, караш ли я по лоши пътища...вижте 1-вия ми пост в темата...

                                Коментар

                                Working...
                                X