Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бугати Вейрон вече не е най бързата серийна кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бугати Вейрон вече не е най бързата серийна кола

    http://news.automedia.bg/read/2437.htmlп.п. Най тъпото нещо на света е да направиш най-бързата кола на света...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Много стара новина! То даже такъв Венъм има в България и е на братя Диневи. А Вейрон никога не е бил най-бързата кола, защото по времето когато излезе по-бърз беше Селен С7 но в лимитирана серия и все още е най-бързата кола.
    KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
    Land Rover Discovery 2.5TD '94
    EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
    EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
    EX: Fiat Regata 1.7D '84

    Коментар


      #3
      Да, НО на Салийн максималната скорост май е достигана само във въздушен тунел

      Коментар


        #4
        Не има поставен рекорд в постинята Невада мисля. Ще разровя в нета после като имам време.
        KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
        Land Rover Discovery 2.5TD '94
        EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
        EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
        EX: Fiat Regata 1.7D '84

        Коментар


          #5
          Миналата година, когато ралито на братя Диневи минаваше през Варна имах възмжността и щастието да видя на живо един от тези 24 произведени броя Viper. До волана има алуминиева табелка с надпис "Made exclusively for J. Dinev" или нещо подобно. Старта на етапа беше в центъра на Варна. Преди него тръгнаха Ferrari F 430 /любимия ми модел/, Ferrari 599 GTB Fiorano, Aston Martin Vanquish V12 на другия брат, Mercedes SL 65 AMG. Всеки от вас знае какъв е звука на тези коли при рязко потегляне. Последен тръгна Viper-а. Трябва да ви кажа, че най-точната дума, описваща звука този 8.4 литров би-трубо двигател е ЧУДОВИЩЕН!!! Изобщо от целия автомобил лъха само и единствено брутална мощ и нищо друго.
          Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

          Коментар


            #6
            Аз по случайност бях на Марина-та на разходка. И изведнъж се чува наблизо рева на спортни коли - и докато се осъзная пред пейката на която бях седнал паркира Въпросният Viper. До него Астон, до него Ферари...главата ме заболя. И на доста от колите на задните капаци си имаше табелка с имената на собственика...уникални автомобили са...с Динев си приказвах 10 минути, без изобщо да знам кой е - даже го попитах състезател ли е, дори се качих във Vipera...имах чувството, че съм си говорил с Шумахер, ебати! :D

            Коментар

            Working...
            X