Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тест-драйв Фиат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тест-драйв Фиат Стило

    Фиат Стило/Fiat Stilo12.10.2005+ Достатъчно пространство, изтегляща се задна седалка, ниски ценови нива- ESP в не всички версии, малък багажник, висок кант на багажника, непрактично разположени инструменти, колеблива стабилност в завоиИстория на модела 10/01 Представяне на хеч-бек лимузината с 3 и 5 врати. ABS и 6 еърбега серийно, бензинови мотори от 103 до 170 к.с. и един комън-рейл дизел с 115 к.с.2/02 Нови 1.2 литра бензин и 1.9 литра дизел, двата с по 80 к.с.1/03 Представяне на комби Multi Wagon с двете дизелови версии или бензин 103 или 133 к.с.Версията с 5 врати е почти като комби, пространството е основната му сила. Като продажби Stilo с 3 врати не върви добре, в Западна Европа почти няма интерес към него като нов, затова препоръчителна е тази с 5 врати. Тя предлага много място на седящите в купето и една надлъжно изтеглящата се задна седалка. Комбито Multi Wagon се препоръчва на всеки, на който често му се налага да превозва доста багаж, защото 295те литра багажник прерастват лесно в 440 литра. Обзавеждането за сигурност обхваща до 8 въздушни възглавници; ABS със спирачен асистент помагат при внезапни спирания. Двата дизелови мотора дърпат много добре и превъзхождат някак безрадостните си бензинови събратя не само на бензиностанцията. Жалко, че не разполагат с филтър за вредните частици. Въпреки големите надежди на Фиат, свързани със Stilo, моделът се оказа аутсайдер на пазара, което дава шансове да се намери втора ръка мощен дизел на добра цена. Все пак не е зле в тази цена да се калкулират и непланирани посещения в сервиз. Най-често срещани повреди: Мотор: Аварии, недефинируеми шумове (бензин до 2003), течове на масло, дефектно турбо (дизел до 2002)Инжекцион: Смущения в мениджмънта на мотора (особено 2002), потенциометър на дроселната клапа (2003)Дефектни съединители (2002), дефектни скоростни кутии (02-03)Електрика: дефектни свещи, чести съобщения за проблем от контролния уред на еърбега, 2003 година обратно повикване в сервизите заради контролния уред на еърбега за главата.http://test-drive.automedia.bg/view/35.html
    Прикачени файлове
    Space Star 1.9 DID

    #2
    Re: Тест-драйв Фиат Стило

    Roko написа:
    ... Комбито Multi Wagon се препоръчва на всеки, на който често му се налага да превозва доста багаж, защото 295те литра багажник прерастват лесно в 440 литра...http://test-drive.automedia.bg/view/35.html
    Май не са смятали добре - багажника на комбито е 510 литра, а при свалени на втория ред седалки нараства на 1480 литра. Забравили са да отбележат че при свалени седалки имаме своеобразен рекорд за италианка.

    Коментар


      #3
      Тези т.нар."тест-драйв" бълвочи са помия и сурогат на небезизвестните италиано-френско фоби и фолксвагенофили Димитър Димитров и незнамкой си Хранов.Като благодаря на колегата за предоставената информация съветвам четящите този форум да игнорират драсканиците на въпросните. Като доказателство, че това е помия от най-долнопробно качество може да се прочете който и да е т.нар. "тест-драйв" за френски автомобил.Абсолютно същите буламачи... "прегоряла гарнитура от повреден датчик на перката", "проблеми с електрическата система", "проблеми с мениджмънта на двигателя" и още куп простотии... все едно Фиат, Рено или Пежо правят датчиците, ECU-то и т.н.!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        аз си купих "стило"...и съм страхотно доволен!
        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

        Коментар


          #5
          nikki_sixx написа:
          аз си купих "стило"...и съм страхотно доволен!
          Честито колега, чакаме снимките. Дай инфо, с какъв двигател е и т.н.
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Кто чета такива некомпетентни глупости, на хора които са виждали Стило само на снимка, бяс ме хваща!Модела си е с токова авангардни решения, за които другите производители още не бяха и чували или се бояха да внедряват серийно! Просто излезе в неподходящо време, трудния етап на Фиат и не получи полагащото му представяне и лансиране и затова и продажбите му са под очакваните!А, стабилноста...... тя е от завидните му качества!

            Коментар


              #7
              Аз имам едно предложение - да вземем по някакъв начин да пратим нота и да се възползваме от право на отговор!Учуден съм, че хора, които претендират за знания на тема автомобили, могат да обвинят една кола в това, че е скъсала ангренажният си ремък! Това е лудост!Не ми е известно също така да има понятие " мениджмънт на двигателя ".А колко простичко е да погледнеш статистиката - Всеки нов модел на ФИАТ става автомобил на годината - И Ритмо и Уно и Типо и Браво/Брава и Панда 1 и Панда 2 и Фиат 125...

              Коментар


                #8
                Roko написа:
                nikki_sixx написа:
                аз си купих "стило"...и съм страхотно доволен!
                Честито колега, чакаме снимките. Дай инфо, с какъв двигател е и т.н.
                Ами... ще пусна и още няколко , но само да остане време да я снимам както трябва! Иначе двигателят е 1.6 / 16vASR (каквото и да значи това) , ABS , лети джанти (заводски) , борд компютър , трип контрол , възможност за граско каране "city" , 6 еърбега...има и други раоти , ама понеже не разбирам...не моа да ви ги кажа тааааа - ето го !
                Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                Коментар


                  #9
                  Супер е колицата. И цвета е много готин. Ще чакаме и останалите снимки!
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар

                  Working...
                  X