Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автомобил развива 106 км. в час с батерии тип АА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Автомобил развива 106 км. в час с батерии тип АА

    Група японски специалисти създадоха едноместен автомобил, който работи с обикновени, битови батерии и може да се движи със средна скорост от 106 км. в час.Постижението вече е вписано в Книгата на рекордите на Гинес, съобщиха токийските вестници.Автомобилът е дълъг 3,3 метра и тежи 38 кг. Той е дело на експерти от Техническия университет на Осака и на корпорацията "Мацушита електрик", която пуска продукцията си с марките "Панасоник" и "Нешънъл".Автомобилът се задвижва с помощта на 192 стандартни батерии тип АА. На изпитателния полигон в префектура Ибараки вчера автомобилът практически безшумно е изминал разстоянието на трасето с дължина един километър. В един от моментите скоростта е достигнала 122 км в час.През юли миналата година в Япония успешно преминаха изпитания на първия в света едноместен самолет, летящ с такива батерии. Чудото на техниката измина във въздуха 391 метра и се задържа на височина пет метра за около минута.От компанията "Мацушита електрик" са съобщили за ИТАР-ТАСС, че постиженията имат най-вече за цел да покажат възможностите на новите, особено мощни батерии "Оксилайд", които бяха пуснати на пазара миналата година.http://auto.dir.bg/2007/08/06/news19...tmlauto.dir.bg
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    #2
    Само един бърз офф-топик - освен Панасоник и Нешънъл, Мацушита е собственик и произвежда и Пайниър.Иначе - не е кой знае какво според мен. 192 батерии по 1 левче - 192 лева за 1 километър. Бах му и разхода Един обикновен български електрокар изминава доста повече с едно зареждане, и не тежи 38 кг, ами доста повече...

    Коментар


      #3
      Immortal написа:
      Само един бърз офф-топик - освен Панасоник и Нешънъл, Мацушита е собственик и произвежда и Пайниър.Иначе - не е кой знае какво според мен. 192 батерии по 1 левче - 192 лева за 1 километър. Бах му и разхода Един обикновен български електрокар изминава доста повече с едно зареждане, и не тежи 38 кг, ами доста повече...
      Я пак, че нещо не се разбира - Пайниър да го чета от Pioneer ли?Това за мен е дезинформация. Опровергай ме с факти.А когато българският електрокар дигне 100 км/ч, тогава ще му мерим разхода

      Коментар

      Working...
      X