Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво мислите за Fiat Sedici (16) / Suzuki SX4?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво мислите за Fiat Sedici (16) / Suzuki SX4?

    На мен лично не ми харесва. Абсолютно копие на Suzuki SX4. Разлика-емблема двигатели и цени. А го бил проектирал Джорджето Джуджаро . Чакам коментари!!

    #2
    Re: Какво мислите за Fiat Sedici (16) / Suzuki SX4?

    Valentin Simeonov написа:
    На мен лично не ми харесва. Абсолютно копие на Suzuki SX4. Разлика-емблема двигатели и цени. А го бил проектирал Джорджето Джуджаро . Чакам коментари!!
    Ако търсиш offroad в горните возила няма да го намериш. Иначе са си два еднакви автомобила, заедно са проектирани.. както примерно СУЗУКИ ИГНИС и новото СУБАРУ ДЖЪСТИ...разлика само в емблемите отпред и на волана! Интересното е ,че лятото писаха сравнителен обзор между ДАЙХАЦУ ТЕРИОЗ /новия/ и СЕДИЧИТО.Дайхцуто водеше по почти всички показатели вкл. и цена и качество на изработка.Пуснаха ли го вече в АИ?
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Re: Какво мислите за Fiat Sedici (16) / Suzuki SX4?

      Nino написа:
      Valentin Simeonov написа:
      На мен лично не ми харесва. Абсолютно копие на Suzuki SX4. Разлика-емблема двигатели и цени. А го бил проектирал Джорджето Джуджаро . Чакам коментари!!
      Ако търсиш offroad в горните возила няма да го намериш. Иначе са си два еднакви автомобила, заедно са проектирани.. както примерно СУЗУКИ ИГНИС и новото СУБАРУ ДЖЪСТИ...разлика само в емблемите отпред и на волана! Интересното е ,че лятото писаха сравнителен обзор между ДАЙХАЦУ ТЕРИОЗ /новия/ и СЕДИЧИТО.Дайхцуто водеше по почти всички показатели вкл. и цена и качество на изработка.Пуснаха ли го вече в АИ?
      Не още не са го пуснали в Ауто Италия. Сигурно ще го пускат с бравото но не съм сигурен. а то като характеристики сузукито е по-мощно но няма дизелов двигател, но пък го има във версия автоматик и като външен вид е по-хубаво. а и са доста скъпи за такъв малък джип. :D

      Коментар


        #4
        Има, има дизелов двигател и си е баш 1.9 multijet 120 кс/8V.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Re: Какво мислите за Fiat Sedici (16) / Suzuki SX4?

          Valentin Simeonov написа:
          На мен лично не ми харесва. Абсолютно копие на Suzuki SX4. Разлика-емблема двигатели и цени. А го бил проектирал Джорджето Джуджаро . Чакам коментари!!
          не е копие - те са ЕДНАКВИ. поделят едно шаси и голяма част от двигателите също. тоест не уш го е правил джуджаро а направо си ги е правил и двете... м/у другото на мен много ми допадна като кола!p.p. нино вече го е обяснил...
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            Да, нещо ми е влезнала една досадна муха в съзнанието, та попрочетох доста по този въпрос.Колата е проектирана почти изцяло от СУЗУКИ, на база платформата на SWIFT и под дизайнерското ръководство на Джуджаро! От общо 3-те двигателя за европейския пазар, дизелът е на FIAT 1.9 multijet -120 kc. Дизеловото Сузуки е със 6 скорости, за съжаление Седичито засега с 5.По ревютата го дават като една хитроумна и интелигентна система 4Х4...в ценовия клас също е без конкуренти.Сузукито около 39100, Седичито около 38500лв, съвсем малко повече от едно натруфено Пежо 307 или Рено Меган.Клиренсът на екземплярите 4Х4 е 19 см, при 20 см за new GRAND VITARA.С оглед на дългогодишните традиции на Сузуки в системите 4Х4 и на двигателите на Фиат си мисля,че този автомобил е без конкуренция в момента.Цената която споменах е за дизеловото, шест скоростно и със всички екстри /без кожен салон/ автомобилче, като на бензиновите започва от 32 хил./една накипрена Панда или Ярис са толкова/!Колите ще се произвеждат в Унгария в заводите на Сузуки, като квотите са 40 хил бр.годишно SX-4 и 20 хил. Седичи.ПП.. За кандидат купувачите на Сузукито, при плащане в брой правят 4% отстъпка! За Седичито "...ще видим"! Моторизацията... 1.5 - 99 кс стар боец изпитан при "Игнис" 1.6 - 107 кс, също стар боец от "Лиана" 1.9мjet-120 кс, нема к’во да говорим!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              Ето тук с колегата Nino пак бяхме обсъждали тая джипка :D Виждат се приликите и разликите на снимките http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...5&highlight=И все пак няма ли скоро да се продава в АутоИталия
              Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

              Коментар


                #8
                RoMeO_156_GTA написа:
                Ето тук с колегата Nino пак бяхме обсъждали тая джипка :D Виждат се приликите и разликите на снимките http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...5&highlight=И все пак няма ли скоро да се продава в АутоИталия
                Ще се продават.Започват да събират поръчки и зависимост от това, първите ще дойдат в края на септември.Но за съжаление, дизеловото Седичи е с 5 скорости, докато Сузукито 1.9 DDis e с шест.По последна информация Фиатчето ще е с около 1500лв по-евтин, Сузукито с всички екстри /без кожен салон/, със шест бр.възд.възглавници е 39100, за три год.лизинг без лихва.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  vs.Проблема явно не е във FIAT.

                  Коментар


                    #10
                    Ссссссвърши се тя, в понеделник плащам първоначалнота вноска и такси...! 1.9DDis или казано по фиатски 1.9 MultiJet.Мухата излезе доста досадна! Защо не Седичи, а SX 4? Още чакам /3-та седмица, баси БЕЗХАБЕРНИЦИТЕ/ от Аутоиталия да ми се обадят за цените и изпратят оферта на мейла!
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Да не си си поръчал вече. Ще смениш табелите и готово .Тука при местния дилър дойде SX4 Ама един приятел го мотаят две седмици ,понеже в България нямало син Суифт
                      Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Мотаене си е, но доброто е ,че в склада им имат доста бройки коли от разл.модели.SX-4 го има в цветовете които ми харесват, утре-събота съм в салона им да уточним цвета последно.После 20 дни чакане!
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          Честито :D и да покажеш снимки и какви са ти първите впечатления .Като цена не е много ,колкото един хечбек наистина http://suzuki.bg/price_list_2006.html .Долу-горе колко ще ти стъпи общо То Сузуки вече и седан SX4 направиха А за дизела ,няма ли да се появи версия 150+ Гледам и Суифт е с "JTDm" Аутоиталиа наистина много се излагат Ще ги видим и 500 кога ще докарат
                          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                          Коментар


                            #14
                            RoMeO_156_GTA написа:
                            Честито :D и да покажеш снимки и какви са ти първите впечатления .Като цена не е много ,колкото един хечбек наистина http://suzuki.bg/price_list_2006.html .Долу-горе колко ще ти стъпи общо То Сузуки вече и седан SX4 направиха А за дизела ,няма ли да се появи версия 150+ Гледам и Суифт е с "JTDm" Аутоиталиа наистина много се излагат Ще ги видим и 500 кога ще докарат
                            Дизеловото ще стъпи точно 20 хил.евро, със абсолютно всички есктри без кожен салон.Безхаберниците от "Промобил", сега, "Проауто", продават в момента едно "Седичи" с кожен салон за "скромната цена" от 57 900 лв... веселяци! http://www.proauto.bg/carreview.php?carId=804Версията 150 кс за България не е препоръчителна, защото от качеството на нафтата ни и многото сажди страдат лопатките на турбината с променлива геометрия на същите.Swift-a си е със стария изпитан мултиджет 70 кс,/Пунто, Панда, Корса,Агила,Вагон,Игнис/ а не варианта със 75 или 90 кс.Мисля, че вече при последния 90 кс проблема е същия за който споменах.Наистина 1.9 М-jet/8V е по-шумен, но ще го преживеем, все пак от дизел се качвам на това... ако беше от бензин, можеше да е "драма"!
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              Незнам защо, но това Седичи още когато не беше прозиведено и го имаше като концепция ми допадаше...И в момента много ми харесва, макар че е нещо което е далеч от изискванията ми за автомобил... Но така е ...любовта няма очи :P :D :D

                              Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
                              Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
                              Добло 02' 1.9 D- ех
                              Добло 06' 1.3 Mjet -ех

                              Коментар

                              Working...
                              X