Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Взаимозаменяемост на части с мултиджет двигателя за Опел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Взаимозаменяемост на части с мултиджет двигателя за Опел

    Ами колеги, както вече се оплаках в съответната тема, вчера се спука корпуса на охлаждането на ЕГР. Оказа се, че такива се продават доста, но цените за Опел са наполовина на тези за Фиат. Проблемът бил типичен за 2.0, монтиран в опелите.

    Въпросът ми е според вас това едно и също нещо ли е:

    Оригинал по ЕПЕР: http://www.ebay.com/itm/Fiat-Alfa-Ro...BVt4Qk&vxp=mtr

    Опел: http://www.ebay.com/itm/Genuine-Vaux...3D181524412110

    Според мен е.

    Благодаря и приятен ден!

    П.П. Приемат се с благодарности и всякакви идеи за затапване на смотания ЕГР.

    Ето как са го измислили боклуците, за да не става лесно: http://www.ebay.com/itm/EGR-Valve-Ex...ZYSVU7&vxp=mtr
    Последна редакция от slonikon; 06.07.2017, 11:38.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #2
    я вземи извади един номер на тая част да видим кви ше ги мъдрим. сигурно фо монтират и на някое дци или алфа.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      71772987. От алфите - само на джулия-та. Консултирах се с Митака, де. Май са еднакви с опелските. Ще пробвам и ще пиша тия дни.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #4
        това е само вакумния резервоар нов тука е 97 лв.и това се слага на 2 мжтд.добло всички опели и сааб. довечера ще ти проверя на колко мога да ти го взема ново.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Малко не те разбрах за какъв вакуум става въпрос. То оттам течеше като из ведро.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            това коетъ си ми дал като номер.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              slonikon написа: Преглед на мнението
              71772987. От алфите - само на джулия-та. Консултирах се с Митака, де. Май са еднакви с опелските. Ще пробвам и ще пиша тия дни.
              Пък ако не стане опелския, то може да ме оферираш за него.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                За малко ти се размина

                Значи не са съвсем 1:1, но са заменими. От опелския стърчи една планка, на която дебилите най-вероятно хващат дебелия маркуч между двигателя и радиатора. Предполагам, за да добавят вибрация върху пластмасата и да са сигурни, че ще се счупи, като поостарее, а не да разчитат на случайността, като при Фиат. Може обаче и при Фиат да е така - при двулитровия двигател. Не знам. В края на краищата една ножовка премахна стърчащата планка и свършихме работата. Засега върви без проблем, но ако не измисля нещо друго, ще трябва на 4-5 год. да го сменям превантивно това чудо.

                П.С. Да добавя, че цялата част наистина се казва "вакуумен резервоар", но самият резервояр е доста малък и просто е залепен отстрани на корпуса на охлаждането на ЕГР-а. Седи си там кротко и не прави проблеми.
                Последна редакция от slonikon; 09.07.2017, 19:40.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар

                Working...
                X