Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПУНТО2/1.2 60к.с. чука на студено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    FIATIST написа:
    fuel injekcion написа:
    аз пък защо си мисля че е за реглаж на клапани ?
    Възможно е, обаче може да иска и центриране на буталата, ако не са клапаните.
    Я да ни светнеш какво е "центриране на буталата"? :D
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #32
      pileto написа:
      Колеги благодарности на колегата mr_none колата заспа с масло селениа 20к явно си искат пунтовците такова !Като казах на майсторчето за какво става дума и вика маслото не е за тази кола А И НИКОЙ не обърна внимание,че чука леко само на студен двигател не каран 2дни!!!Към колегата дето обяснява,че двигателят ми е за основен ремонт може да го поканя да чуе как работи сега върви добре,харчи малко и всичко е 6 :D
      пак излезнах прав нищо че говоря от 3-4 дни че за този мотор дават Селениа ПС: ако не е тайна какъв модел Селениа ?20К Gold Racing
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #33
        pileto написа:
        Колеги благодарности на колегата mr_none колата заспа с масло селениа 20к явно си искат пунтовците такова !Като казах на майсторчето за какво става дума и вика маслото не е за тази кола А И НИКОЙ не обърна внимание,че чука леко само на студен двигател не каран 2дни!!!Към колегата дето обяснява,че двигателят ми е за основен ремонт може да го поканя да чуе как работи сега върви добре,харчи малко и всичко е 6 :D
        Колега двигателя ти не е 6 и не е баш ОК! Ами е добър 4 като искаш да стане 6 и да е ОК! и аз ти казах и другите, отвори двигателя ремонтирай го сложи си тогава Selenia 20K пълна синтетика и всичко ще е 6 и ОК!
        sigpic

        Коментар


          #34
          muns61 написа:
          FIATIST написа:
          fuel injekcion написа:
          аз пък защо си мисля че е за реглаж на клапани ?
          Възможно е, обаче може да иска и центриране на буталата, ако не са клапаните.
          Я да ни светнеш какво е "центриране на буталата"? :D
          Центриране - Реглаж все тая за едно и също нещо говорим.
          sigpic

          Коментар


            #35
            todorshalev написа:
            pileto написа:
            Колеги благодарности на колегата mr_none колата заспа с масло селениа 20к явно си искат пунтовците такова !Като казах на майсторчето за какво става дума и вика маслото не е за тази кола А И НИКОЙ не обърна внимание,че чука леко само на студен двигател не каран 2дни!!!Към колегата дето обяснява,че двигателят ми е за основен ремонт може да го поканя да чуе как работи сега върви добре,харчи малко и всичко е 6 :D
            пак излезнах прав нищо че говоря от 3-4 дни че за този мотор дават Селениа ПС: ако не е тайна какъв модел Селениа ?20К Gold Racing
            Разгледай Темата от начало до край и ще го видиш има го постнато на една голяма снимка.
            sigpic

            Коментар


              #36
              Какъв реглаж се прави на буталата? :D......................Тези двата профила на един потребител ми мязат...
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #37
                muns61 написа:
                Какъв реглаж се прави на буталата? :D......................Тези двата профила на един потребител ми мязат...
                И аз искам да знам
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #38
                  muns61 написа:
                  Какъв реглаж се прави на буталата? :D
                  Такъв, при който се обира отклонението на буталото спрямо стените на цилиндъра наречено още луфт, при който и каквото масло да сложиш чукане и тропане ще има, защото буталото ще се удря силно в стената на цилиндъра.
                  sigpic

                  Коментар


                    #39
                    И как се регулира?До сега съм разглобявал няколко мотора но не съм видял нещо за регулиране,освен смяна на бутало,но то не е регулиране.
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      #40
                      янко написа:
                      И как се регулира?До сега съм разглобявал няколко мотора но не съм видял нещо за регулиране,освен смяна на бутало,но то не е регулиране.
                      Значи автомобилът се кара на сервиз и се иска пълна диагностика. Когато компютъра с качение на него оригинален и лицензиран софтуеар за FIAT започне да прави пълната диагностика на двигателя, на компютъра всичко излиза. При буталата на компютъра в случая излизат резултати с цифрени стойности от диагностиката дали съвпадат с предварително зададените такива, които са изчеслени от завода производител. Като на тези стойностите са монтирани буталата един път спрямо разпределителния вал и втори път спрямо цилиндрите от завода производител. Ако всичко е зелено или там какъвто е цвета е ОК! Светни ли червено значи има проблем. След това се пуска заводския софтуеар за сервизно обслужване на FIAT тоест пак същия да изчисли колко са разликите един път като брой и, на кои места и втори път самите разлики какво отклонение показват в милиметри, в частност сантиметри от мястото на буталото по разпределителния вал един път и от мястото на буталото спрямо цилиндрите втори път. После се определя и посоката на изместването тоест на отклонението. Ако е в дясно отклонението то тогава ще трябва да се изместят в частност центрират еди колко си милиметра на ляво и т.н.
                      sigpic

                      Коментар


                        #41
                        Значи говориш за центровка на ангренажа,оста на коляновия вал конструктивно е изместена спрямо осите на цилиндрите и не подлежи на промяна,същото се отнася и за осите на буталата и цилиндрите.
                        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                        Коментар


                          #42
                          янко написа:
                          Значи говориш за центровка на ангренажа,оста на коляновия вал конструктивно е изместена спрямо осите на цилиндрите и не подлежи на промяна,същото се отнася и за осите на буталата и цилиндрите.
                          Чакай малко искаш да кажеш, че самите бутала не могат да направят отклонение по оста на самия вал така ли?
                          sigpic

                          Коментар


                            #43
                            Ама как ще го хванеш това отклонение с компютърна диагностика не ми е ясно?

                            Коментар


                              #44
                              Могат,те по вала така или иначе си го имат,но за да се получи отклонение спрямо цилиндрите това означава само едно-ремонт ,смяна на бутала и шлайф или само бутала
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар


                                #45
                                янко написа:
                                Могат,те по вала така или иначе си го имат,но за да се получи отклонение спрямо цилиндрите това означава само едно-ремонт ,смяна на бутала и шлайф или само бутала
                                Ясно разбрах те. Обаче от предишното ти мнение по въпроса започнах да си мисля, че вала на, който са буталата да има конструктивно отклонение спрямо цилиндрите в един от двата си края. При това положение не ми е ясно подлежи ли на ремонт или иска нов вал?
                                sigpic

                                Коментар

                                Working...
                                X