Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде се подава сигнал за "нередовен" водач

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Друг път се оплакваме, че полицаите спират за глупости и винаги могат да си измислят нещо, но сега нищо нямало да направят Който си е идиот, си е идиот - ако го спрат за проверка, я книжка няма да има, я ще е пил две за отскок. За аптечка и пожарогасител сигурно дума не може да става. Ако не само siluro, ами 1/3 от свидетелите на малоумщината се обадят на 112, със сигурност ще се трогнат и ще му намерят цаката, а как точно не е наш проблем. Нашата работа е да има нетърпимост към идиотите. Защото ирландският циганин да не е много по-човек от родните индианци? Обаче там знае, че ще има някаква ответна реакция и гледа да се вписва в обществото.Та недейте обезкуражава и редките проблясъци на гражданска съвест.
    Brava 1.6 16V 103hp

    Коментар


      #17
      BO написа:
      Immortal е написал какво точно ще се случи - и то е едно голямо нищо.Никой нищо не може да ти направи в такива ситуации.Може нещо да се случи ако има свидетели и нещо е станало. Така, че някой си е карал някак си нищо не означава.Ти имаш ли нещо по колата, за да докажеш, че те е избутал от пътя? Ако имаш, тогава ОК, може да го направиш.Ако нямаш нищо, може би си си въобразил и си видял извънземни, и си се стреснал, и си се извъргалял в нивата сам. Аз нямам нищо общо като твърдиш, че съм те засякъл и аз съм бил виновен. Така работят нещата. Иначе ако не бяха така, то всеки 2-ри щеше да има някакво наказание просто защото не е симпатичен на някой.
      Да съгласен съм тука - не си симпатичен на някой - накиснали са те. Ама чисто хипотетично ако има едни законни 2000 мобилни камери на доброволци от форумите ще се вкарат много бързо в ред нещата. Гледам редовно на околовръстното как всички стават примерни 200 метра преди камерата на Шел-а на Бояна и след това какво се случва. Обаче ако има водача едно на ум, че човека който кара зад него може да заснеме простотията, която му се върти в главата може и да премисли.Ок, по колата нямам нищо защото съм реагирал навреме. Можеше и по-лошо да стане.
      Fiat Coupe 1.8

      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

      Коментар


        #18
        siluro написа:
        BO написа:
        Immortal е написал какво точно ще се случи - и то е едно голямо нищо.Никой нищо не може да ти направи в такива ситуации.Може нещо да се случи ако има свидетели и нещо е станало. Така, че някой си е карал някак си нищо не означава.Ти имаш ли нещо по колата, за да докажеш, че те е избутал от пътя? Ако имаш, тогава ОК, може да го направиш.Ако нямаш нищо, може би си си въобразил и си видял извънземни, и си се стреснал, и си се извъргалял в нивата сам. Аз нямам нищо общо като твърдиш, че съм те засякъл и аз съм бил виновен. Така работят нещата. Иначе ако не бяха така, то всеки 2-ри щеше да има някакво наказание просто защото не е симпатичен на някой.
        Да съгласен съм тука - не си симпатичен на някой - накиснали са те. Ама чисто хипотетично ако има едни законни 2000 мобилни камери на доброволци от форумите ще се вкарат много бързо в ред нещата. Гледам редовно на околовръстното как всички стават примерни 200 метра преди камерата на Шел-а на Бояна и след това какво се случва. Обаче ако има водача едно на ум, че човека който кара зад него може да заснеме простотията, която му се върти в главата може и да премисли.Ок, по колата нямам нищо защото съм реагирал навреме. Можеше и по-лошо да стане.
        Можеше, но не е станало, нали?Правосъдието се раздава за неща, които са станали.Не можеш да раздаваш правосъдие за неща, които биха могли да станат. Имаше един такъв филм с Том Круз.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Овчедушието не се изкоренява лесно.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #20
            Нарушението си е нарушение дори и да няма последици. Преди години пътя Стара Загора - Ямбол. Малко преди Нова Загора водачът зад мен изпреварва мен и този пред мен, но охлюва отпред и той тръгваа да изпреварва без да се огледа изобщо. Скоростта е около 100 км/ч удрят се леко странично, като огледалото на невинния човек хвръква. Той намалява и отбива, но другия изчезва. Звъня веднага аз на 112 ли да беше 166 ли тогава и след като влязохме в Нова Загора от една пресечка излезе патрулка, подгони беглеца и го спря. Две коли го гонихме този, за да видим дали ще го спрат.Превенцията е важно нещо, но като гледам коментарите, когато има жертви най-добре тогава да го мислим. Имало по-смислени неща, за които да звъним на 112, от това да проверят някой и ако е пиян да предотвратят някоя трагедия....Все още не знам защо куките, които са проверили и пуснали Стависки да кара пиян не са в затвора за поне 30 години.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #21
              BO написа:
              siluro написа:
              BO написа:
              Immortal е написал какво точно ще се случи - и то е едно голямо нищо.Никой нищо не може да ти направи в такива ситуации.Може нещо да се случи ако има свидетели и нещо е станало. Така, че някой си е карал някак си нищо не означава.Ти имаш ли нещо по колата, за да докажеш, че те е избутал от пътя? Ако имаш, тогава ОК, може да го направиш.Ако нямаш нищо, може би си си въобразил и си видял извънземни, и си се стреснал, и си се извъргалял в нивата сам. Аз нямам нищо общо като твърдиш, че съм те засякъл и аз съм бил виновен. Така работят нещата. Иначе ако не бяха така, то всеки 2-ри щеше да има някакво наказание просто защото не е симпатичен на някой.
              Да съгласен съм тука - не си симпатичен на някой - накиснали са те. Ама чисто хипотетично ако има едни законни 2000 мобилни камери на доброволци от форумите ще се вкарат много бързо в ред нещата. Гледам редовно на околовръстното как всички стават примерни 200 метра преди камерата на Шел-а на Бояна и след това какво се случва. Обаче ако има водача едно на ум, че човека който кара зад него може да заснеме простотията, която му се върти в главата може и да премисли.Ок, по колата нямам нищо защото съм реагирал навреме. Можеше и по-лошо да стане.
              Можеше, но не е станало, нали?Правосъдието се раздава за неща, които са станали.Не можеш да раздаваш правосъдие за неща, които биха могли да станат. Имаше един такъв филм с Том Круз.
              Колега, ти въобще четеш ли кво пишеш или има произволна комбинация от думички ? Пиша си - карам си колата, имам лепенка бебе в колата някъв малоумник ме избутва от пътя. Ти ми пишеш - и кво от това нали нищо ти няма ? Ами ако ми имаше ? Ами ако следващия път си возя детето в колата и все пак стане кво правим тогава ? Така - нещо е станало все пак, което противоречи на правилника:1. Според правилника се е престроил неправилно, през 2 ленти без да се съобрази с останалите водачи направо пред мен.2. Премина на червен светофар, завивайки на ляво.Рязкото ускоряване и набиване на спирачки няма какво да кажа.За карането на зиг заг - не ми се вярва да е искал да си загрее гумите, но и на този участък от околовръстното няма маркираща осева линия.Аз правосъдие не раздавам, само сигнализирам за нарушение.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #22
                "Потърсете съдействие от
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #23
                  [quote:cb3bc45aca="trace"]"Потърсете съдействие от
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    Звъни се оплаквай на 165...Докато ти звънниш на 112, да се оплакваш че някой те е засекъл, още ХY човека звънят, за да съобщят за инфаркт(и каквото се сетиш друго)/пожар или нещо, което наистина е животозастрашаващо, а не "ако еди си кой бил направил еди си какво, може би ще стане не знам какво..."...112 не е арменски поп...Докато 112 няма достатъчно оператори, не би трябвало да го ползвате за глупости...За мен е глупост, защото такива шофьори има наистина много всеки ден на всяко кръстовище. И също много от тях имат лепенки за бебета/деца...Щом искаш да се оплакваш го прави. Аз съм ЗА, но не и на 112.Хора умират или остават с увреждания или се влошават, защото линейките не могат да стигнат на време. Дайте да задръстим и телефона с несвойствени обаждания...

                    Коментар


                      #25
                      Предлагаш да не звъним за идиоти на пътя, а да изчакаме да утрепят някого, че да бъде "свойствено" обаждането?Абсолютно не си прав. Колко оператори има 112, знаеш ли? Защо смяташ, че не са достатъчни? Колко пъти си взънял на 112 и след колко време са ти отговорили на обаждането? Знаеш ли по колко обаждания на оператор се падат за смяна? Знаеш ли как е организирана работата там? Колко души звънят да съобщят за инфаркт?Нали учиш медицина, колко инфаркта годишно има в България? Какъв е процентът на закъсненията след критичния период ( предполагам, че има такъв ) и каква част се дължат на късно приемане на повикването? И каква част на закъсняла заради идиот на пътя линейка?А замисляш ли се, че обаждайки се за идиот на пътя може да предотвретиш катастрофа, задръстване и евентуално забавяне на линейка?
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #26
                        Точно защото лично съм звънял на 112 и не съм успявал да се свържа го пиша.И да, казвам го защото уча дентална медицина, но минавам през почти всички дисциплини(респективно катедри по болниците), които се учат при медицина и знам какво казват докторите. Знам какво казват и колегите ми от университета, които работят като санитари или сестри и са част от екипите, които посрещат линейките или болните в Пирогов, Исул и Окръжна. Знам какво казват и познати доктори, както и просто познати, на които им се е налагало да търсят спешна помощ.Един не съм чул, който да похвали работата на 112.Не ме интересува колко са операторите. Интересува ме когато се обадя, да ми вдигнат веднага и да бъдат адекватни.Не ВИ карам да не се обаждате при такива случаи. Просто НЕ ТРЯБВА да бъде на 112.112 e телефон за спешна помощ. Този, въпросният наруша закона - има си 165 и 166. И да - няма да направят нищо. Удариха ми колата, обадих се, че съм видял кой е(номер на автомобила, марка и модел) и е избягал в еди каква си посока - накратко нищо... Добре, че имам каско...

                        Коментар


                          #27
                          E kak стават тия работи никой да не вдигне - предполагам знаеш, че системата е такава, че ако звъниш в София и да речем всички оператори тук са заети, те прехвърля към друг център на 112, примерно в Кърджали.Малко вероятно всички да са заети в цялата страна. Предполагам знаеш и че операторите са длъжни (нещо което се следи и записва) да вдигнат до 10 сек. (това е по спомен), Това е и отговорът на въпроса, защо от Бърза помощ и т.н плюят по 112 и искат да се върне старото положение - те да си вдигат телефоните. А именно защото могат и да не вдигат (след като няма кой да ги следи), а да си пият кафето, как така някой ще им разваля спокойствието.Сигурно знаеш и, че при медицински проблем (пък и не само) може да се прави конферентна връзка и щат не щат, пак им развалят почивката - кофти, ще трябва да се работи.Освен това на операторите им се засича времето за което приемат сигнала, който пък от своя страна, на секундата се препраща към съответната служба и от тамщат не щат, трябва да действат. Освен това от 112 нямат право да отказват, което означава допълнителни сигнали към БП, а на тях не им отърва.Сега пак ги питай тия твои познати доктори "право куме в очи", да видим какви ще ги съчиняват.За адекватността - на пръв поглед може да са виновни операторите, но като не могат да си задържат персонала и непрекъснато има текучество,няма и да има добри оператори.За последното съм съгласен.
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #28
                            Аз един път съм звънял и ми вдигнаха на третата секунда. Много отзифчива беше девойката и свърши работа.
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              #29
                              Звънял съм на 112 не еднократно. Винаги са отреагирали.Ти звънни, пък нека те решават как да действат в дадената ситуация - пред себе си ще си си чист.
                              Fiat Punto 75 SX - 1995, 4 врати

                              Коментар


                                #30
                                vital написа:
                                Един не съм чул, който да похвали работата на 112.
                                Tова каква връзка има с призива ти да не им звъним?И всъщност е добре да знаеш - вече няма 150, 160, 166. Всичко се поема от 112 Аз съм звънял заради един побеснял тираджия, каращ като обезумял. Знам къде по пътя има полицаи и звъннах за да кажа да се свържат с КАТ и да прдупредят поста, но женицата хич не вдяна за какво иде реч.И пак ще звъня.
                                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                                Коментар

                                Working...
                                X