Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прецакаха разхода.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прецакаха разхода.

    Колеги, както вече знаете имам вече газ на Темата.От начало разхода си и беше нормален - около 16л/100км.Отидох (да се е.а в главата защо) да ми направят уж реглаж на газта (нали трябвало след 500 км).Е онези като я "регулираха" и разхода се качи на 18.5/100Казаха, че сместта била много бедна по време на реглажа и казаха - айде сега бегай всичко е наред!.Е да ама 2-3л. са си пари.С вървенето на колата няма никаква разлика.Дали да ходя пак при тях или... (съветче)
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Колега първо разход от 16/100 не ми се струва нормален, а щом тези "майстори" са успели и да ти го повишат просто ги изтрий от списъка си със сервизи.
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #3
      Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 Човече, как така разхода си е нормален 16л/100кмКолко харчи тая кола на бензин?
      FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
      FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
      FIAT Stilo 1.2 16V LPG

      Коментар


        #4
        На бензин си харчи 15. (спор няма да правиме дали е нормално или не)Някой знае ли какви трябва да са стойностите на ГАЗ на газанализатора?На бензин след 20 проби ги наглсих ама на газ идея си нямам на бензин са СО2=1% +-0.5% НС=300 РРМА на газ?Кое е най-важното при настройка на газ?
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          off...не се учудвам,че харчи 16газ-вижте,че е 150кончета тая лоша ТЕМА.Разхода е перфектен(бил).Колкото до темата,колега БО,не се пипа нещо щом е ОК.Аз не смея да ходя на газаджия откакто сложиха мойта уредба.Вече имам 8х.км и още не съм ходил,защото си ми е перфектна на газ.разхода ми в София е между 10 и 11.Ако мога да ти помогна-отиди в БРЦ,жк Дружба да погледнат!

          Коментар


            #6
            Не обърнах внимание на мощността!Ако е 150кс, наистина е нормално
            FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
            FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
            FIAT Stilo 1.2 16V LPG

            Коментар


              #7
              може да са ти развили винтовете на тройника,пробвай да си го завиваш по 1/4 докато не се спъне и после развий малко обратно докато се оправи,а изпарителя пипаха ли ти го?
              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
              хюндай акцент 1.5 CNG
              киа каренс +метан

              Коментар


                #8
                dan4o написа:
                може да са ти развили винтовете на тройника,пробвай да си го завиваш по 1/4 докато не се спъне и после развий малко обратно докато се оправи,а изпарителя пипаха ли ти го?
                Ми май до колкото гледах само изпарителя пипаха.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  ако само е изпарителя ,има един винт на него,като го завърташ можае да намалиш притока на газ ,пробвай да завиваваш по малко,като запомниш колко завиваш и при проблем да възтановиш мастройката
                  типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                  хюндай акцент 1.5 CNG
                  киа каренс +метан

                  Коментар


                    #10
                    CO:празен ход - 1,5%на около 3000 оборота - 0,3-0,35%
                    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                    Коментар


                      #11
                      The_Machine написа:
                      CO:празен ход - 1,5%на около 3000 оборота - 0,3-0,35%
                      Благодаря - кратко и ясно изказване.Само да те попитам - сместта само от изпарителя ли се пипа или и от "тройника"?
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Има ли значение дали колата има катализатор или няма.Защото моя двигател стандартно си е без катализатор.Същите ли си остават стойностите?
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Колега,не ходи в дружба!Те са представители на БРЦ.Ако уредбата ти е друга,няма да ти помогнат.Освен това ще ти вземат 15 лева и няма да я свършат никаква.Аз монтирах там моята уредба.Относно монтажа се наложи да я премонитрам според предписанията на производителя.Добре,че се добрах до тях....Относно настройката,след монтажа ходих веднъж и разбутаха нещата към по-лошо - колата върви добре,но харчи по същият начин,а преди беше изтребител.....Сега пак ще трябва да се ходи за пренастройване и мъките ми ще свършат,като си купя кабел и си я настроя сам.След направеният от мен премонтаж разхода ми падна на първо засичане с 1,5 литра!!!Да доуточня,че съм с газов инжекцион.Изборът е твой!
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #14
                            dudulia написа:
                            ...Относно монтажа се наложи да я премонитрам според предписанията на производителя.Добре,че се добрах до тях...
                            Колега, ако още са у теб - би ли ги сканирал и постнал тук във форума!? Мисля, че на какъвто и език да са - ще са от полза на доста хора!
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Няма проблеми.Ще го направя след няколко дни,като се прибера вкъщи,но става въпрос за монтаж на газов инжекцион БРЦ секуент 24,фастнесс и секуент 56.На английски са,но се надявам все пак да са от полза.Всъщност файловете ги имам и при мен,но са големи 5 и 9 МБ.Къде да ги кача и как?
                              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                              Коментар

                              Working...
                              X