Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли ловджии във форума?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    От 5-6 годишен ходя с баща ми на лов, който не е присъствал на подобен излет, той не знае какво е изпуснал. Последно ходихме миналата събота на пъдпъдък, за мен това си е най-готиния лов, а и после като ги метнеш на скарата... стават мозък. Иначе имаме и ние 1 Збрьовка 12-ка, Туловка 12-ка и 16-ка.
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
    ex-Fiat Stilo 1.9JTD
    ex-Fiat Bravo 1.9JTD

    Коментар


      #32
      Humppa написа:
      Не мога да разбера какво харесвате в това ненужно изтребване на горските обитатели! Нито сте останали гладни, нито сте останали без (мъжки) забавления?!?
      +1

      Коментар


        #33
        kiro_of_the_day написа:
        Чие убийство е "по-хуманно" - това с изстрел или това със задушаване в продължение на часове!?
        Ааа, молим, аз каквото хвана си го пускам
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #34
          M5kov написа:
          kiro_of_the_day написа:
          Чие убийство е "по-хуманно" - това с изстрел или това със задушаване в продължение на часове!?
          Ааа, молим, аз каквото хвана си го пускам
          За това и те другия път с ласо и на гърба на животинчето от снимката по-рано.И след това си го пускат на свобода пак.Нали търсят адреналин.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            Най обичам адреналинови луканки и кифтета. Тоя добитък дето се коли в кланиците да не би да го целуват под опашката преди да стигне до вашата трапеза?Пуцай Кире и наслука!
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #36
              kiro_of_the_day написа:
              Humppa написа:
              Не мога да разбера какво харесвате в това ненужно изтребване на горските обитатели! Нито сте останали гладни, нито сте останали без (мъжки) забавления?!?
              Аз пък друго не мога да разбера: Защо всички плюят по ловците, а никой дума не обелва против риболовците!?Чие убийство е "по-хуманно" - това с изстрел или това със задушаване в продължение на часове!?п.п. Ела с мен за един ловен уикенд с преспиване на ловнага хижа и ще намериш отговора какво харесваме.
              Колега поканих една позната от тия природозащитниците да доиде на пидхранване и да носи една раница пълна със фураж. Отговора беши че тя обичала дивите животни ама да ги гледа по телевизията.

              Коментар


                #37
                Painfall написа:
                Humppa написа:
                Не мога да разбера какво харесвате в това ненужно изтребване на горските обитатели! Нито сте останали гладни, нито сте останали без (мъжки) забавления?!?
                +1
                Просто обичат да убиват и след това да седнат и да се напият. Лошото е, че при 92% от тях първо пият и след това ходят да убиват П.С. В неделята две групи от по 7-8 човека с мАтори им разгонихме фамилята на ловджийте, на пуна газ през гората

                Коментар


                  #38
                  chaveto написа:
                  Painfall написа:
                  Humppa написа:
                  Не мога да разбера какво харесвате в това ненужно изтребване на горските обитатели! Нито сте останали гладни, нито сте останали без (мъжки) забавления?!?
                  +1
                  Просто обичат да убиват и след това да седнат и да се напият. Лошото е, че при 92% от тях първо пият и след това ходят да убиват П.С. В неделята две групи от по 7-8 човека с мАтори им разгонихме фамилята на ловджийте, на пуна газ през гората
                  И къде е героизма в това нима няма и пияни мотористи или просто едни хора с едно хоби са решили да прецакат други с друго хоби .

                  Коментар


                    #39
                    При риболова може да пуснеш обратно рибката и като я уловиш не я убиваш освен ако не я закачиш за гръбнака или тумбака, но и тогава не е сигурно. А дивеча не може да го гръмнеш, да му промиеш раната и да хукне пак в гората. За мен лова е самоцелно избиване и на без това намалелия до критични граници дивеч. Разбирам те да умираш от глад че да ловуваш както е било преди хилядолетия. Но чакайте малко ако сте много гладни едва ли бихте дали последните си няколко хиляди лева за пушки и боеприпаси. Ако идеята не е месарска, колко от вас отказват месо като си го делят. Значи да предположим че не пиете ако сте шофьори което ме съмнява, отказвате месото, то тогава вие сте просто убиец. Има си по социални среди да се напиете от това да газите в калта, да трепете беззащитни животни с полуавтоматичните си пушки с оптика и лазер, докато някой елен ви гледа с големите си очи от 50 метра разстояние чакайли да минете границата му за разстояние, а вие да си мислете колко вкусен е еленския суджук.. И още нещо. Можеш да се напиеш с приятели на хижа и без да носите пушки.
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                    Коментар


                      #40
                      Само не обръщайте темата на ЛОВ vs РИБОЛОВ.За всеки влак си има пътници - всеки си харесва хобито, намира начин да се разтовари.За мен е най-ценно времето рано сутрин, с кафето в лодката, с пуснати въдици, чакайки да удари, гледайки ДУНАВА. Преживяването на тези моменти ме кара отново и отново да паля лодката и да се качвам на острова, без значение, че предния/те пъти съм бил КАПО.Яденето и пиенето е ясно, има го и в двете хобита П.С. Не съм ловджия, а любител риболовец.
                      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                      Коментар


                        #41
                        марин 72 написа:
                        chaveto написа:
                        Painfall написа:
                        Humppa написа:
                        Не мога да разбера какво харесвате в това ненужно изтребване на горските обитатели! Нито сте останали гладни, нито сте останали без (мъжки) забавления?!?
                        +1
                        Просто обичат да убиват и след това да седнат и да се напият. Лошото е, че при 92% от тях първо пият и след това ходят да убиват П.С. В неделята две групи от по 7-8 човека с мАтори им разгонихме фамилята на ловджийте, на пуна газ през гората
                        И къде е героизма в това нима няма и пияни мотористи или просто едни хора с едно хоби са решили да прецакат други с друго хоби .
                        Обикновено хората с хоби да карат мотор не се връщат с 3 кожи в багажника или 3 трупа. Въобще хоби е да събираш марки, да се ровиш в техника, да караш мотор ама да убиваш
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #42
                          Проблема е , че бракониерите са повече от ловците и рибарите взети заедно.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #43
                            pakumba написа:
                            марин 72 написа:
                            chaveto написа:
                            Painfall написа:
                            Humppa написа:
                            Не мога да разбера какво харесвате в това ненужно изтребване на горските обитатели! Нито сте останали гладни, нито сте останали без (мъжки) забавления?!?
                            +1
                            Просто обичат да убиват и след това да седнат и да се напият. Лошото е, че при 92% от тях първо пият и след това ходят да убиват П.С. В неделята две групи от по 7-8 човека с мАтори им разгонихме фамилята на ловджийте, на пуна газ през гората
                            И къде е героизма в това нима няма и пияни мотористи или просто едни хора с едно хоби са решили да прецакат други с друго хоби .
                            Обикновено хората с хоби да карат мотор не се връщат с 3 кожи в багажника или 3 трупа. Въобще хоби е да събираш марки, да се ровиш в техника, да караш мотор ама да убиваш
                            В закона за лов е записано отстрелян дивеч. Друг вапрос е браконерството месарщината, и мутрокомплексите на някои хора с пушки.

                            Коментар


                              #44
                              Open season 2014 с един 160-170 кг. осемгодишен глиган.Заслугата за отстрела не е моя, но аз го изкарах като гоняч - върви ми глигани да изкарвам явно.
                              Прикачени файлове
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #45
                                Голяма мода стана да се показват снимки на животински трупове. Къде са сега агенциите за закрила на животните или те само с кучета се занимават.
                                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                                Коментар

                                Working...
                                X