Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Airbag Failure - /Fiat Stilo най-евтиното решение/

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Airbag Failure - /Fiat Stilo най-евтиното решение/

    AIRBAG FAILURE - НАЙ-ЕВТИНОТО РЕШЕНИЕ, ВМЕСТО ПОКУПКА НА КАНТАР ИЛИ ЕМУЛАТОРКратко въведение:Почти всеки от нас, който има Стило има този проблем. Тук във форума има няколко теми за решението на Еърбег проблема, но навсякъде в тези теми става дума за пари, пари и пак пари / или в най-добрия случай темата е приключена без решение/. И така, тъй като повечето от нас нямат възможност да си купят кантара или емулатора, идва момента на буквално най-евтиното решение, което е в порядъка на 1.70 лв или иначе казано, това е приблизителната цена на 20 броя резистори, които ще са необходими за тази процедура. 1. Сваляте пасажерската седалка, като имаме за цел да намерим платката, която е и самият проблем. За да не я търсите като нас , не е нито отдолу, нито отгоре..., пада се точно в предната част на седалката по средата. Трябва да се свали леко и тапицерията или поне до толкова, че да видите платката. Тапицерията се сваля по лесно, като отпуснете двете връвки от ляво и от дясно.След като повдигнем вече отпуснатата тапицерия, трябва да видим това:Това, както се вижда е платката, съпроводена с лентови кабелчета към кантара, като пистите са начупени или прекъснати. Някой от вас може да си премахнат и кантара, ако на самата седалка има образувани ’’бабунки ’’, аз лично не съм го премахвал. С хубава ножица прерязвате платката, за да се отдели от кантара. Ние я прерязахме така:Междувременно можете да почистите с контактен спрей и останалите букси на еърбега, като по надолу ще видите, кои са те, и къде се намират.2. Схемата на платката, по-която трябва да се работи е тази:5,6 килоома - 8 броя4,7 килоома - 8 броя39 килоома - 4 броякато крайния резултат е този:Може да ви изглежда грозно с тези спойки, но всичко това работи. Тук е момента да благодаря на моя приятел Мирослав Батанов, или Super8, както го знаят някой колеги, той направи платката, реши целия ми проблем Продължава надолу

    #2
    Както споменах малко по-рано е желателно да се почистят и останалите букси на Еърбега..., те са следните:1. Еърбега на волана. Има 3 болта отзад волана, след премахването им се виждат двете букси, които почистваме2. Букса Еърбег в багажника. Тази букса се намира в лявата част на багажника, като премахнете платненото чекмедже се вижда:3. Букса Еърбег под шофьорската седалка и пасажерската седалки:Много съм доволен от резултата, тъй като е налице, а и си мислих, че никога няма да го поправя. При всяко потегляне по два пъти да ти пищи, беше много гадно . Благодарности още веднъж на Миро, главния виновник на всичко това. Ето и едно скромно клипче от резултата. Няма нафта в колата, затова пищи хаха. Ако имате Q, пишете. http://www.youtube.com/watch?v=3h1F33-QKwI&featur%D0%B5

    Коментар


      #3
      Re: Airbag Failure - /Fiat Stilo най-евтиното решение/

      [quote="fiat_stilo213"]]AIRBAG FAILURE - НАЙ-ЕВТИНОТО РЕШЕНИЕ, ВМЕСТО ПОКУПКА НА КАНТАР ИЛИ ЕМУЛАТОР[/size]Резисторите, точно на емулатор го раздават, нищо ново под слънцето, както се казва, но браво за снимковия материал и обясненията
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Схемата я дават за кантар с означение 5WK43101F.Ние сме я направили на 5WK43101H. Taка, че който има желание да не се притеснява. Става без проблем и за този кантар.пп. То е ясно, че го раздават като емулатор, но е далеч по-евтино решение.

        Коментар


          #5
          super8 написа:
          Схемата я дават за кантар с означение 5WK43101F.Ние сме я направили на 5WK43101H. Taка, че който има желание да не се притеснява. Става без проблем и за този кантар.пп. То е ясно, че го раздават като емулатор, но е далеч по-евтино решение.
          моят аирбаг сущо свети а аз нямам кантар колата е след 2003г почистих всички букси под седалките но резултат няма на теста касаха преден ляв сензор но явно не са наясно с тази система мажеш ли да ми кажеш нещо по подробно за сенсорите или откъде да прочета от моргата свалих но всички са с различна номерациа от моя а колите са една година

          Коментар


            #6
            Здравейте,Много полезна тема!Надявам се днес и аз да се отърва от досадната грешка на кантара Само да кажа,че четох и в други форуми и при това изпълнение на схемата се лъже компа,че седалката не е заета.Ако искате да се лъже,че е заета седалката схемата се различава малко:Още нещо се сетих да попитам.След като свържем платката трябва ли грешката да се чисти с Екзаминер или компа сам си прави проверка всеки път и ако всичко е наред си работи,ако има проблем дава грешка?Прочетох,че не трябвало..."No you don’t. Both ABS and airbag faults will clear when the fault is fixed. No resetting is needed for any Stilo faults."P.S. След няколко часа борба първо с ваденето на кантара без да махам седалката,после със свалянето на силикона от платката и накрая със запояването на съпротивленията най-на края се отървах от досадната грешка на airbag-a .Благодаря ви още веднъж за полезната тема!
            Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp

            Коментар


              #7
              И аз да се похваля от 5 години свети лампата за аербега, но от днес вече не, благодарение на тази тема БРАВО на автора
              Fiat Stilo 1.9JTD 116++ a.k.a "палавата италианка"

              Коментар


                #8
                Само с почистване на буксите не става, трябва си смяна с други.Само да знаех за тая схема преди 4 години..
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  Искам да попитам и аз, понеже и при мен е налице проблема. 1. Ако се реши по първата схема и компютъра мисли че не е заета седалката, при евентуално ПТП сработва ли въздушната възглавница?2. Ако се се приложи втората схема, но няма пътник на седалката, компютъра ще мисли ли че е заета и ще свети ли лампата че не е сложен колана?
                  Stilo 1.9 JTD 115Hp

                  Коментар


                    #10
                    sparky_zv написа:
                    И аз да се похваля от 5 години свети лампата за аербега, но от днес вече не, благодарение на тази тема БРАВО на автора
                    А да попитам, по коя от двете схеми го рещи проблема?
                    Stilo 1.9 JTD 115Hp

                    Коментар


                      #11
                      Как и къде се връща обратно в колата , вече "подобрената" платка?? И по принцип тя се включва в буксата с кабелчето от първата снимка в темата ли?

                      Коментар


                        #12
                        по-добре да лъже че е заета, щото човека до вас едва ли ще хареса идеята да не му се отвори еърбега..така че бих пробвал втората схема.Относно включването и къде е - под пасажерската седалка ще си се побере всичко. Сивата букса е за тоз сензор.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте колеги, Имам едно питане, за да съм сигурен втората схема ли е правилната за !ЗАЕТА! пасажерска седалка и ако е тя , какъв е точно броят и вида на използваните съпротивления?Благодаря предварително , че ми предстои и на мен същата манипулация
                          Fiat Stilo 1.2 - 16v
                          80hp - 6 Speed '02

                          Коментар


                            #14
                            Да колега само,че вместо 4 по 39 ползваш 2 по 40К.Виж на най първата картинка под описа на резисторите как се монтират.Можеш га я увеличиш,колегите много добре са я дали и обяснили.
                            Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте колеги,При мен има проблема лампата. Ще направя горепосоченото, вече го гледах и разбрах как..... Въпросът е пречи ли да карам с откачени букси на кантара 1 ден, т.е. ще направи ли няква грешка ? Просто цялата процедура няма да я направя за една вечер, тъй като се смрачава рано, а денем нямам време.Не мисля, че ще има проблем, но да попитам .Благодаря !Поздрави!
                              Fiat Brava 1.4 12V

                              Коментар

                              Working...
                              X