Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се мери консумация на ток в покой?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се мери консумация на ток в покой?

    Колеги, сигурно задавам супер тъп въпрос за повечето от вас, ама как се мери каква е консумацията на ток когато колата е изгасена.Нещо мултицето се слага на А или там каквото се прави само, че аз не можах да го накарам да изкара нещо повече от нули Мерси много

    #2
    Разкачаш (+)клема и свързваш амперметъра между (+)клема и (+)на акумулатора. Пускаш алармата, ако я имаш, и изчакваш една минута. През това време алармата влиза в IDLE режим, консумацията от всички други товари пада, и ще може да отчетеш реалната консумация. Всички врати трябва да са затворени. За по-точно измерване използвай обхват 200mА и спазвай поляритета посочен на уреда. Трябва да отчита до 30mA.

    Коментар


      #3
      кола

      Ми ти не си ли бил в час по физика мисля че там се учеше на акумулатора се мери като се извади едната клейма на акумулатора и се свърже А и така показва каква е консумацията трябва да е в мили ампери 20 например. http://www.fiat-bg.org/index.php/sol.../005300847.jpg
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Re: кола

        kluchar написа:
        Ми ти не си ли бил в час по физика мисля че там се учеше на акумулатора се мери като се извади едната клейма на акумулатора и се свърже А и така показва каква е консумацията трябва да е в мили ампери 20 например. http://www.fiat-bg.org/index.php/sol.../005300847.jpg
        Да ти кажа, не се сещам за такива неща в часовете по физика ама може и да съм пропусна някой друг. Мерси много на отзовалите се.

        Коментар


          #5
          Колега, поне малко усилие ако беше положил.... отвори ВАЖНИ и ПО-ИНТЕРЕСНИ ТЕМИ В РАЗДЕЛА - директни линкове, там има тема със заглавие Инструкции за работа с мултицет. Прочиташ я внимателно ако не си работил с мултицет, и след това намираш същественото за теб, а именно:- Измерване дали нещо не тегли ток при загасена кола - сваляме отрицателния полюс на акумулатора, допираме една от двете сонди на извода на акумулатора, а другата - на свалената клема. Преди това трябва да се уверим че токът не е твърде голям , за да изгори уреда ни, като измерим през незащитената верига - червената сонда на позиция 10A! След като уредът отчете по-малко от 200 мА, можем да намалим обхвата и да направим ново, по-точно измерване. Пак напомням - точността точно при този уред клони към 0 ---- Ключар, не знам дали човекът е ходил по физика или по български език, ама научи поне тази дума: клема, а не клеЙма. Клейма е множествено число на (пощенско) клеймо, примерно.

          Коментар


            #6
            измерване на големината на тока на зарядно

            Колеги, за да не отварям нова тема питам по-същият начин ли се измерва големината на зареждащият ток от зарядно както и измерването на консумацията ? Имам зарядно което в началото на зареждането показва 2-3 ампера и след това спада на почти 0 ампера, а акумулатора не е зареден.Как да проверя дали зарядното е читаво, защото е автоматично и няма освен селектор на напрежение 6 или 12 волта няма други копчета за настройка. Ако сложа мултицета на А - и червената сонда на червеният зареждащ кабел, а черната сонда на + клемата ще покаже ли зареждащият ток от зарядното ?Прочетох темата за раБота с мултицет, но там пише, че се сваля отрицателната клема !!! Кое е вярното ? -------- Измерване дали нещо не тегли ток при загасена кола - сваляме отрицателния полюс на акумулатора, допираме една от двете сонди на извода на акумулатора, а другата - на свалената клема. Преди това трябва да се уверим че токът не е твърде голям , за да изгори уреда ни, като измерим през незащитената верига - червената сонда на позиция 10A! След като уредът отчете по-малко от 200 мА (<0.200, изписано на дисплея), можем да намалим обхвата и да направим ново, по-точно измерване. Пак напомням - точността точно при този уред клони към 0 -----------------------

            Коментар


              #7
              Re: измерване на големината на тока на зарядно

              manori написа:
              Ако сложа мултицета на А - и червената сонда на червеният зареждащ кабел, а черната сонда на + клемата ще покаже ли зареждащият ток от зарядното ?Прочетох темата за раБота с мултицет, но там пише, че се сваля отрицателната клема !!! Кое е вярното ?
              Да.И двете са верни. Все тая дали ще мериш през червения зареждащ кабел или през черния.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                принципно,ако мериш с дигитален уред е все тая в оная,обаче ако мериш със стрелкови,то трябва да спазиш посоката на измервания ток ,а тя е от плюс към минус.ако не я спазиш стрелката се забива назад,което също не е много добре,докато при дигиталния ти излиза само знак минус.това е всичко.

                Коментар


                  #9
                  Аз като търся утечка процедирам така.Свързвам мултицета на акумулатора да мери ток.Затварям електрически всички врати и капаци на колата.Т.е. всички бутони да са натиснати.Изключвам всички консуматори в колата и я заключвам.Изчаквам 30-40 мин. в това положение и гледам каква е консумацията.Ако е голяма консумацията започвам да вадя бушоните един по един докато падне консумацията.Ако падне консумацията е ясно.Ако не падне откачам кабела от генератора и всичко отначало.
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    ivan_pop написа:
                    Аз като търся утечка процедирам така.Свързвам мултицета на акумулатора да мери ток.Затварям електрически всички врати и капаци на колата.Т.е. всички бутони да са натиснати.Изключвам всички консуматори в колата и я заключвам.Изчаквам 30-40 мин. в това положение и гледам каква е консумацията.Ако е голяма консумацията започвам да вадя бушоните един по един докато падне консумацията.Ако падне консумацията е ясно.Ако не падне откачам кабела от генератора и всичко отначало.
                    И аз го правя така колега,но с тази разлика,че не чакам да минат 30-40мин.,а 2часа за да е по сигурно измерването!
                    Fiat 1.4 12V
                    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                    Коментар

                    Working...
                    X