Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за спирачките на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за спирачките на Браво

    Колата е Браво 1.6, 97-ма година, без ABS.Гумите са 195/50/15, поизносени, отпред Kumho, а отзад Barum.Когато скоча на педала на сух път, колата спира на място и не мърда, само гумите суркат,но тая вечер (на мокро) като скочих на педала, колата се занесе.Имал съм и други подобни случаи миналата година на мокро, дори съм се въртял при рязко спиране със скорост 50 км.Барабани и дискове не ми греят и колата оставя равномерни дири по асфалта.Проблемът според вас в гумите ли е, в отсъствието на ABS ли е или в спирачната система ?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    нормално е като скочиш на спирачките на хлъзгав път с износени гуми особено(даже и да не са износени пак) да почва да се сюрка колата като няма абс нищо ти няма на колата

    Коментар


      #3
      При мене като дойде от Италия си беше с кофти настроени спирачки на задния мост- от кантарчето беше пуснато повече на задните спирачки и като натисна рязко блокираха задните ,а така лесно се завърташе при наклон. Ако и при колегата първо блокират задните може да си регулира усилието на задния мост ,за да си няма неприятности.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Значи да си карам Фиатката и да не си търся проблеми
        Renault Modus 1.2 16v 2006
        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

        Коментар


          #5
          Ти пак си я карай, НО отиди в някой пункт за ГТП, качи колата на валяците и там ще ти кажат как се разпределя спирачното усилие: преден-заден мост, леви и десни колела. И това което те съветва pi4_s_bravo е най-разумно ако се установи,че задните спирачки спират повече от необходимото.
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #6
            Когато в Турция минавах на преглед с другата ми кола (Рено Сценик), ми казаха, че допускат разлики в спирачното усилие между ляво и дясно колело на всеки мост до 4%...Отиди на едни барабани за проверка на спирачките и ще видиш къде е проблема...И се надявам, че гумите са ти еднакви и еднакво износени...Защото ако са различни, това занасяне може да е и от тях...
            FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
            Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

            Коментар


              #7
              Да ходих на преглед и има разлика между спирачките на 4-те колела, но са в границите на допустимото и естествено предните държат повече.Гумите ми са 2 Kumho отпред и 2 Barum отзад.
              Renault Modus 1.2 16v 2006
              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

              Коментар


                #8
                Колега, ще ти го опиша с две думи : На техническия преглед като я качих на валяците - перфектна, почти никаква разлика в усилието ляво - дясно колело. Зимата в снега, АБС-а даде грешка ( за щастие единичен случай ) и реших да експериментирам как спира без АБС. Е, започна да се завърта, и то при скорост около 20 км/ч . Гуми -4 еднакви. С работещ АБС спира без абсолютно никакво поднасяне дори и на лед като стъкло.Причините за поднасяне на хлъзгав път без АБС ( при положение че на сух няма поднасяне) са предимно от задкормилното устройство и по-малко от това,че пътя не е еднакво хлъзгав под 4-те колела. Помага и разположението на товара в автомобила.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Е да и аз както си карам с летни гуми и нямам ABS, зимата винаги спирам напреко на пътя.Но се чудех нормално ли е това да се случва и при мокър път при рязко натискане на спирачките.
                  Renault Modus 1.2 16v 2006
                  Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                  Коментар


                    #10
                    Според мен да. Все пак е мокро и хлъзгаво, затова дори има знак "Хлъзгав участък от пътя" който освен за сняг и лед важи и при дъжд. Мокрия път е хлъзгав, но както казах не равномерно, а според зависи от мнго фактори. Ако на сух асфалт като скочиш на спирачката, оставяш еднакви следи от двете страни, значи са ти добре спирачките. На сухо поднася ли ?
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      Да пробвах и оставя еднакви следи, а на сухо ми беше поднесла 1-2 пъти, но беше преди половин година и от тогава не съм имал проблеми на сухо.
                      Renault Modus 1.2 16v 2006
                      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                      Коментар


                        #12
                        Регулирай си кантара за разпределение на усилието към задния мост и ще ти се оправят нещата!
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Като сменям началото на другия месец летните 15-ки с летите джанти и слагам летните 14-ки с железните джанти за зимата, ще потърся тоя кантар и ще видя дали е от него или просто от по-износените 15-ки.
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #14
                            кантар заден мост

                            Колеги, задните ми спирачки въобще не ги усещам да спират. Днес ходих на майстор и той ми каза че като натисна спирачка /колата в покой / и пружината на кантарчето се разтяга. Така ли трябва да прави или не. Колата съм я натоварвал с бая килограми отзад и никакво усещане че държат. На ГТП като минавам ми казват добре е ама колко е добре нали гледат да ти вземат парите. АБС имам но не работи. Изгорял ми е мотора така казаха на диагностика а и датчика повреден. отремонтиран датчик но мотора пак не бачка. Съмнява ме че цилиндърчетата са ми леко клиясали и не държат както трябва. Кантарчето как се регулира и какво трябва да прави то?
                            Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                            харчи: DOSTA

                            Коментар


                              #15
                              Провери цилиндрите. Аз нямах оплаквания по спирачките, но вчера сменях задни и единият цилиндър беше блокирал. Днес го смених и него. В събота ще сменя и другия, ей така профилактично. Ползвай ръководствата на naskobg и Tornado. Много полезни и точни са.

                              Коментар

                              Working...
                              X