Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ангренаж фиат пунто 1,7 тд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ангренаж фиат пунто 1,7 тд

    Днеска реших да стегна ремъка на генератора (динамото) , защото цъфкаше.Като го стягах напипах ремъка от вътр.страна и забелязах че е напукан и на места е започнал да се разтяга и къса.В момента след разходите ми по съединителя няма да мога да сменя всички ремъци сигурно.Претиснява ме ако се скъса някъде, дали този същия ремък върти и водната помпа или климатика.Щото ако върти водната помпа не ми се ризкува.Някой да даде инфо за това, а ако може и схема на агренажа на фиат пунто 96г 1,7 тд ЕЛХ 71 к.с със клима. Съжелявам ако повтарям някоя тема , но не можах да намеря отговори на тези въпроси с търсачката.Мерси..
    Fiat Punto 1,7 td
    Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

    #2
    Е то дали върти алтернатора или водната помпа все едно. И без двете не можеш да караш. Според епер, водната ти помпа се върти от отделен ремък, който е свързан чрез ролка и друг ремък за коляновия вал, който пък ремък върти алтернатора. Така че... Ако скъсаш този за алтернатора - гориш с всичко. Ама дай ако искаш номер на рама, да проверя конкретно за теб. Може и да бъркам в момента.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      Не знам какво ще ти помогне схемата но ето ти я :А на въпроса ти кое върти водната помпа не е ангренажния ремък, и ако се скъса водната помпа би ти била най малкия проблем.

      Коментар


        #4
        колегата говори за ремъка, който върти алтернатора, не за ангренажа.едит: jeniro, всъщност за кой точно ремък говориш? Ето схема на другите ремъци, кой какво върти. За ангренажа колегата по-горе ти е дал схемичка.
        Прикачени файлове
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Ох! Освен съединителя, климатика и евентуалните карета http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=75110(и тука помагайте)сега и ремъци!!!!!!!.Мисля че модификацията е 176А5.Явно неправилно съм поставил въпроса.Не става въпрос за назъбения ремък в ангренажа, който върти разпр. вал и ГНП, а за ремъците който въртят климата, водната помпа,алтернатора и хидравликата.Така като гледам схемата на Synthy ми става сякаш ясно.Говоря за ремъка, който свързва кол.вал с алтернатора (SGR.55301-по схемата на Synthy) и предполагам водната помпа (SGR.10402-по схемата на Synthy).Така ли е?Ако е така обяснете моля как да го сменя само него-намерих го за 30 лв.Чакам за да действам.От горе на двг нищо не става ясно не се вижда, ама трябва ли да се сваля окачване на двг за да се постави ремъка на шайбата на кол.вал(масления тампон отдолу или др. окачване или тенекия)?Карал съм около 100км с незареждащ алтернатор, само с акумулатора и нямаше проблем само да не я гасиш че може стартера да няма вътък да завърти.
          Fiat Punto 1,7 td
          Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

          Коментар


            #6
            Колега здравей, при теб схемата трябва да е следната(прикачения файл) защото казваш, че си с климатик. Имаш три ремъка, единия е само за климатика(номер 5 на схемата, предава въртеливото движвние от колянов вал на климатика), един който е за водна помпа(SGR 10 402) и алтернатора, той предава въртеливото движението и на дветв от коляновия вал. А съшо имш и трети който предава въртеливото движение от водната помпа към хидравликата(хидравличната помпа). Като гледам имаш една допълнителна ролка за ремъка на водна помпа, алтернатор, колянов вал, но тя е неподвижна.Така че първо ще трябва да свалиш ремъка на климатика, после трябва да разхлабиш алтернатора за да може да се отпусне ремъка, след това го махаш, слагаш новия и по обратния ред. Дано съм успял да ти помогна.Поздрави
            Прикачени файлове
            FIAT PUNTO 1,7TD ELX

            Коментар


              #7
              Климатика SGR-50104 ли е?Ако е той защо трябва да махам първо него неразбирам, пречи да се наниже ремъка на кол вал ли?.Климата от къде приема движение тази ролка долу каква е?Предпазлив съм да я почвам че трябва да я правя на поляната, а ако се окаже че се изискват по сложни ремонтни операции не знам дали ще успея.А ако не мога за 3 часа, на другия ден няма с кво да ходя на бачкане.За това съм толкова предпазлив ?Ако някой е сменял нека да пише.
              Fiat Punto 1,7 td
              Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

              Коментар


                #8
                Защото най-външен се пада ремъка на климатика, след това е този на алтернатора, и най-вътрешен е за водната помпа. Затова
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  Съвсем зациклих......Не е ли един и същ ремъка за алтернатора и водната помпа.Не мога да разбера защо трябва да демонтирам ремък поз-5 за климата, та нали той приема движение от отделна шайба поз-1 задвижвана самостоятелно явно от ангренажния назъбен ремък?!.Другото което не мога да схвана Шайба поз -26 на кол. вал ли е (предполагам........).Отивам на майстор....майната му!!!!!!!!
                  Fiat Punto 1,7 td
                  Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                  Коментар


                    #10
                    jeniro написа:
                    Отивам на майстор....майната му!!!!!!!!
                    Най доброто и безопасно решение в твоя случай :D .

                    Коментар


                      #11
                      jeniro, ремъка ойто задвижва алтернатора и водната помпа е един и същ, позиция 12. Както е казал колегата Synthy, ремъка на климатика е най-външен и напрактика ако не го махнеш него просто няма как да махнеш ремка от позиция номер 12. А отделната шаиба, позиция номер 1 е на коляновия вал, виж пунктираната линия зад нея където ти показва къде точно се намира(просто са е дали по-встрани за да е по ясна картинката).Колега много си се наплашил, като го погледнеш намясто ще видиш кое, как, защо и ще се ориентираш. Ако ремъците са пред теб, за час и полвина си готов, според мен. Но ако не си сигурен......отивай на майстор.Поздрави
                      FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                      Коментар


                        #12
                        Тъкмо се прибрах с колата и реших да пиша.Отидох на сервиз (не в предния Булауто с/у метро където ми разбичкаха колата фирмата се казва АутолендБългария) обясних им първо за ремъците, второ за глухото тропане от пред след смяната на съединителя и за неработещия ..климатик пак след смяната на съединителя в Булауто(аутпленд).Първо покарахме заедно колата, и я послушахме, посля я вдигнаха и казаха че няма никакава вероятност това ДА Е КАРЕ както казаха ония предните разбирачи от Булауто.Предположиха че е някой тампон но хлабината и тупуркането са твърде малки за точно диагностициране.За климата ми препоръчаха да ида при едни техни хора били мн добри.За ремъците (за трите на водната помпа, климатика и хидравликата)ми казаха 45лв и за труд 25лв.Естествено се навих веднага и ги помолих по време на ремонта да присъствам.Почнаха и тогава осъзнах че не е толкова лесна работа да я правиш на поляната.1.Махнаха дясното колело;2.Махнаха Подкалника;3.Махнаха пластмасовия предпазител на ремъците;Тогава видях че първо е ремъка на климата на шайбата на кол вал, после ремъка за водната помпа и алтернатора.По фрапиращото беше че за да се демонтират/монтират тези ремъци трябва да се развие масления тампон на ДВГ.Подпряха Двг от към този тампон и го развиха.Разхлабиха ремъка на водната помпа чрез алтернатора.Така демонтираха двата ремъка отдолу.След това махнаха и ремъка на хидравликата, който се явява вътрешен на шайбата на водната помпа.Монтираха новите ремъци и другите елементи по обратен ред.Всичко стана за около 2 часа!Изводите и оставащите проблеми са:[b]1.Никога аз и препоръчвам и на всички от Варна няма да стъпя повече в Булауто срещу метро поради това http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=751102.Тези ремъци никога няма да се хвана да ги правя на поляната пред блока(25лв ко му плащаш, не си струва да се гърчиш и потиш и т.н пред блока да те гледат хората)3.Силно се претиснявам за това хлопане и климата, хваща ме яд;4.Ще пусна официална жалба в комисията за защита на потребителите относно небрежна и неквалифицирана услуга и опит за заблуда за каретата.Тука очаквам някой да ме посъветва какъв е редът5.Кажете кво да правя с това тропане от пред.Много ме дразниииииииии!!!! http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=75110
                        Fiat Punto 1,7 td
                        Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                        Коментар


                          #13
                          А в крайна сметка, за да смениш ремъка на алтернатора не е задължително да откачаш двигателя.Откачането на двигателя е задължително само ако сменяш ремъка на климатика.Всичко друго става лесно.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Да така е.Но тъй като ремъка за алтернатора е вътрешен на шайбата на кол вал, се налага демонтирането на външния ремък на тази шайба а именно на климатика.Т.е ако искаш да се разминеш без да откачаш тампона трябва да не сменяш ремъка на климата а само да го махнеш/поставиш на шайбата щото нема как тампона пречи. ........
                            Fiat Punto 1,7 td
                            Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                            Коментар


                              #15
                              по-добре че бързо си го сменил, защото моят се скъса и боклуци се напъхаха под ангренажния, ама само 1 зъб прескочи та без приключения беше. бтв моят свири и сега...надявам се че при теб няма да е същото. относно потропването...при мен след разни смени по окачване итн...пак си остана...и в един светъл момент след месеци като ми се наложи да сменям амортисьори потропването изчезна...генерален съвет-не и се вталясвай на тая кола...а иди на някое кафе в центъра...предполагам вече има рускини хихи
                              Арх. Стаменов &
                              Пунто ELX, 1.7 ТД 70

                              Коментар

                              Working...
                              X