Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дизелов двг с колкото може по-малко електроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ako питаш мен една Брава JTD100 , особено ако си я намериш читава (за района на Сф, може да ползваш колегата ВО за диагностика) е най-добрия вариант.Доказано здрав двигател, който като разход е рекордьор, но и цената на колата ще е малко по-скъпа.Кеф ти икономия, кеф ти приличен вървеж.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #17
      emzo написа:
      Ako питаш мен една Брава JTD100 , особено ако си я намериш читава (за района на Сф, може да ползваш колегата ВО за диагностика) е най-добрия вариант.Доказано здрав двигател, който като разход е рекордьор, но и цената на колата ще е малко по-скъпа.Кеф ти икономия, кеф ти приличен вървеж.
      мога да потвърдя

      Коментар


        #18
        jtd НЕ!!! Аз ви говоря, че искам кола без електроника, вие ми предлагате jtd... Не че е лоша кола, супер е, ама не е моята. Относно дедрата.. точно такава счупих в едно палио (аз и колегата сме живи и здрави, за щастие), само че бензинка, седан. Семейната кола ще бъде точно дедра комби, от 1999г. 1.9ТД. Обаче за ежедневка ми е голяма. За момента съм спазарил да покарам едно типо 1.8 седичи, и ако ми хареса забравям за всякакви дизели, това ще е колата - кефа цена няма Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Ако не - дизеларката на масло ще бъде отново на преден план. А и още един въпрос: какъв е този авансатор, какво прави, и защо е електронен? Минава ли нафта през него?? Изобщо не съм запознат с устройството на дизелов двг, знам само принципа, ама подробности... йок. Някъде мога ли да прочета повече за тая джаджа, тъй като тя се скапва най-бързо ако се смени нафтата с алтернативна течност (справка: темата "Биодизел").
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #19
          Ако търсиш най-евтината кола, с най-евтината поддръжка и най-евтино да се придвижваш, то вземи си едно Пунто-1 1.1-1.2 бензин, както дойде, с една супер обикновена газова уредба и това е.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #20
            Ето един екземпляр от това което беше предложено в началото на страницата http://www.mobile.bg/11303409180979274
            Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

            Коментар


              #21
              беше предложено 1.9D, а не jtd
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #22
                За мен трябва да си много мазохист, за да вземеш някакъв стар дизелов двигател.Хем не върви, хем движи цялото купе като във Фукушима, хем харчи като за 1.5 жтд.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  И сигурно няма да пали зимата, поради липса на компресия
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #24
                    emzo написа:
                    И сигурно няма да пали зимата, поради липса на компресия
                    +1
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                    Коментар


                      #25
                      По-прост и лесен за ремонт двигател от комън рейла не съм видял. Аз двигател с механична помпа не се хващам да ремонтирам, прекалено е сложен.Лично мнение - вземи си JTD.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #26
                        Аз съм за Браво ТД75 ако държиш на италианка. Аз лично смятам, че за посочените цели, Seat Ibiza/Cordoba 1.9 SDI е добър вариант.

                        Коментар


                          #27
                          SDI май и те са с електронно управляема помпа.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #28
                            emzo написа:
                            SDI май и те са с електронно управляема помпа.
                            Като се замисля може и да си прав... Но пък са пословично здрави.

                            Коментар


                              #29
                              Като двигател - да, скоростните кутии са проблемни обаче, доста са чупливи.Ама викам да не го зарибяваме за немско
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #30
                                Стига с тия немски бангии!SDI е TDI без турбо!Помпа Бош с ел. управление!

                                Коментар

                                Working...
                                X