Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Alfa Romeo 159 JTDm с браунов (HHO) генератор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Различна в зависимост от конструкцията на клетката , монтажа на колата и дали се използва електроника .

    Коментар


      #17
      Само мога да уточня че след днешната намеса по първи наблюдения количеството газ се вдигна в пъти. Бълбука в казанчето и от двата извода, а от горния извод направо така здраво хвърля че стига чак до средата на казанчето...За съжаление бояджиите се замотаха днес.... Иначе трябваше да съм си взел колата...Утре се надявам тов да е факт, след което ще се отчета и с горивните резултати.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #18
        zgabrovski написа:
        Само мога да уточня че след днешната намеса по първи наблюдения количеството газ се вдигна в пъти. Бълбука в казанчето и от двата извода, а от горния извод направо така здраво хвърля че стига чак до средата на казанчето...За съжаление бояджиите се замотаха днес.... Иначе трябваше да съм си взел колата...Утре се надявам тов да е факт, след което ще се отчета и с горивните резултати.
        Чета темата с огромен интерес и от 7-ми не съм спрял да проверявам за нови постове Силно съм заинтересован от тези системи и вероятно в близко бъдеще ще се насоча към някоя фирма за покупка и монтаж.Дано само системата да не се "скара" с метановата инжекция на Marea BIPOWER ...С нетърпение очаквам отзиви от автора

        Коментар


          #19
          Колата ти е най-подходящата за клетка .

          Коментар


            #20
            Здраейте колеги.Време е да информирам за резултатите от днешното каране с инсталирана водородна клетка.Данни за колата: АлфаРомео 159 1,9 JTDm 16V 150 HPSМаса на колата - 2100 килограма.Возихме се двама човека.Маршрут - София-Козлодуй-София.Дължина на маршрута - 410 километра в дете посоки, време за преодоляване - 4 часа, по два часа в двете посоки.Стил на каране - Магистралата- 140 -160 километраБотеград - Козлодуй - 120-130 км на места където го позоляа (раните участъци на пътя).50-60 километра в населените места.Температура на околната среда - около -5 средно (На моменти до -12,-13 ).Среден разход при зануляване на трип - компютъра като тръгвахме от София - 5,8 (Пет цяло и осем на сто).Какво мога да кажа:На тая кола никога не съм виждал такова показание на трип компютъра. Обикновено на дълъг път при моя стил на каране минимума който съм постигал е 7,1 на 100 разход. Обикноено винаги е показвал около 7,3-7,4 на 100.За сравнение - последно изънградско каране на жена ми до Плевен и обратно, като се има предвид че е жена че не кара много бързо с нейния Фиат Линеа 1,3 Mutijet имаше показания от 6 на стоп на трип компютъра.Очаквам вашите коментари, както и ще споделя мнение от градско каране.Реализраната икономия при мен е около 20%.Експеримента продължава!
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #21
              Ако беше заредил от някъде и хубава нафта , можеше да паднеш и под 5/100.

              Коментар


                #22
                А динамиката?
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #23
                  Динамиката е подобрена, колата копае на старт
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #24
                    Колега също следя темата ти с огромен интерес и предвид цените на дизеловото гориво които..... да На никой не му е приятно да монтира допулнителни системи в колата си, но предвид ситуацията с цените въпроса е ясен.Може в даден момент да те поразпитам за фирми във Варна ако си чувал , които монтират подобни системи защото аз определено няма да се справя с това
                    предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
                    Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

                    Коментар


                      #25
                      zgabrovski написа:
                      Здраейте колеги.Време е да информирам за резултатите от днешното каране с инсталирана водородна клетка.Данни за колата: АлфаРомео 159 1,9 JTDm 16V 150 HPSМаса на колата - 2100 килограма.Возихме се двама човека.
                      Колега, с какво е била натоварена колата ти че тежи 2100 кг.Масата на колата е 1560 кг + 4 човека по 120 кила + 4 сака по 20 кила ... може и да станат 2100 ама иначе....И това каране с 140-160 на магистралата и 130-140 извън нея...Ако представлява интерес за теб моля да пробваш с нормално каране с двама човека какво ще даде.Интересно ми е за да сравня какво дава спрямо фабричните данни на колата а именно :Градско 8.1Извънградско 4.8Смесено 6Мисля че за всеки би представлявало интерес.Все пак ако не ти се занимава ще те разбера.

                      Коментар


                        #26
                        zgabrovski написа:
                        Здраейте колеги.Време е да информирам за резултатите от днешното каране с инсталирана водородна клетка.Данни за колата: АлфаРомео 159 1,9 JTDm 16V 150 HPSМаса на колата - 2100 килограма.Возихме се двама човека.Маршрут - София-Козлодуй-София.Дължина на маршрута - 410 километра в дете посоки, време за преодоляване - 4 часа, по два часа в двете посоки.Стил на каране - Магистралата- 140 -160 километраБотеград - Козлодуй - 120-130 км на места където го позоляа (раните участъци на пътя).50-60 километра в населените места.Температура на околната среда - около -5 средно (На моменти до -12,-13 ).Среден разход при зануляване на трип - компютъра като тръгвахме от София - 5,8 (Пет цяло и осем на сто).Какво мога да кажа:На тая кола никога не съм виждал такова показание на трип компютъра. Обикновено на дълъг път при моя стил на каране минимума който съм постигал е 7,1 на 100 разход. Обикноено винаги е показвал около 7,3-7,4 на 100.За сравнение - последно изънградско каране на жена ми до Плевен и обратно, като се има предвид че е жена че не кара много бързо с нейния Фиат Линеа 1,3 Mutijet имаше показания от 6 на стоп на трип компютъра.Очаквам вашите коментари, както и ще споделя мнение от градско каране.Реализраната икономия при мен е около 20%.Експеримента продължава!
                        колега , би ли замерил разхода като заредиш нафта до горе и после пак допълниш.

                        Коментар


                          #27
                          Тоя разход дето го пише в книжката - градско 8,1 и извънградско 4,8 никой не го е виждал. Ако някой ми каже за спортна Алфа 159 която харчи 4,8 мога да му я поискам и да не се занимавам с глупости Малко Update: Днес вдигнах тока на около 15-16 ампера. Замерих производството на газ - 2,5 литра за минута.Обаче ми изгоря релето, дето пише че е а 30 ампера. Утре ще сложа второ в паралел.За килорамите на колата може и да съм сбъркал, но ми се видя книжката - маса 2100 кг. Ама си е тежка кола де....Много ме заинтригува това което е писал колегата DEMENTOR в другата тема. Ще искам координати на майстора дето е направил това на колата на баща му.
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #28
                            зависи тия 15 ампера къде се мерят,и зависи от релето деаз си вземам само от моргата,там си държат и на повече от написаното
                            alfa romeo 145 1.3 boxer-моята гордост
                            fiat bravo TD100-печката на брата

                            Коментар


                              #29
                              zgabrovski написа:
                              Тоя разход дето го пише в книжката - градско 8,1 и извънградско 4,8 никой не го е виждал. Ако някой ми каже за спортна Алфа 159 която харчи 4,8 мога да му я поискам и да не се занимавам с глупости Малко Update: Днес вдигнах тока на около 15-16 ампера. Замерих производството на газ - 2,5 литра за минута.Обаче ми изгоря релето, дето пише че е а 30 ампера. Утре ще сложа второ в паралел.За килорамите на колата може и да съм сбъркал, но ми се видя книжката - маса 2100 кг. Ама си е тежка кола де....Много ме заинтригува това което е писал колегата DEMENTOR в другата тема. Ще искам координати на майстора дето е направил това на колата на баща му.
                              Аз мисля, че при каране в ограниченията може да се докара 5,5-6 извън града(понеже колата ти не е чисто нова и не караш с нафтата с която са замервали за данните в книжката)Кактои да е. Нямам за цел да споря, пък и не мога, защото дори не съм се возил в такава алфа. Просто помолих за замерване с нормално каране.С 150 нямам база за сравнение... това е.

                              Коментар


                                #30
                                Днес промих системата. Снощи добаих още основа, защото би следвало да е 28% , в резултат на това се вдигна ток на около 15 ампера, което обаче доведе до стопяване на релето....След промивката замерих количеството газ - без да съм сложил основа, само разчитайки на остатъчната в клетите, с чешмяна вода - около 2 литра в минута.Междудругото, снощи се усети това че системата не работи - разхода по борд компютър се вдигна, днес е 7,5 /100 за 45 километра - от тях 30 в София и останалите в Банкя и околностите. Вчера преди да изгори релето за същия маршрут - 6,2 /100...Утре ще направя следното: По новопостроената магистрала Люлин ще карам на круиз-контрол закрепен на 100 км/ч до Периник (или до където може да се стигне) и обратно....Експеримента продължава
                                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                                http://forum.fiat-bg.org

                                Коментар

                                Working...
                                X