Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто - пулсиране на двигатела

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто - пулсиране на двигатела

    Здравейте колеги. Имам проблем и търся помощ.Карам Пунто 2003г. 1.9 60 к.с.Отскоро се появи едно пулсиране (прекъсване) на двигатела при 800 оборота на празен ход и около 1200.Но като подам газ се изглажда работата. Имам съмнения в няколко неща: потенциометър на педала, дебитомер и помпа.Моля някой ако може да ме насочи или да ми даде съвет!Благодаря.

    #2
    Закачия първо на диагностика и запиши какви грешки има и всички показания които видиш.Този модел е с Епик на Лукас и цирка ще е хубав!!! Визата не подържа модела!! Мисля че във ФЕС има нещо но това е по спомен и не съм сигурен.Успех !!!

    Коментар


      #3
      Кофти нафта... на 90% или пък малко я изръчкай... При мен съм забелязал, че е от лоша нафта....
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        Благодаря за съветите. Проблема вече го оправих.Бях на диагностика и се оказа че е серво клапана при въздушния филтър. той е адски скъп.(Около 700 лв). Накрая ме заведоха при едни стари дизелджии. Имам един маркуч, който се връща обратно в мотора и вкарва изгорелите газове отново.Та като цяло те го елиминираха просто го запушиха да не функционира.И пулсациите изчезнаха. Сега върви като нова.И ме посъветваха да изтърбуша катализатора тъй като съм на 160 000 и я запушвал още повече!

        Коментар


          #5
          Изолира ли са ти ЕГР клапана. Преди 1000 км. изолирах и моя и още не мога да се нарадвам на динамиката на колата в градко каране. Мисля да махна и катализатора тея дни, макар че печката върви доста доволно сега.
          НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

          Коментар


            #6
            Валентино_88 написа:
            Изолира ли са ти ЕГР клапана. Преди 1000 км. изолирах и моя и още не мога да се нарадвам на динамиката на колата в градко каране. Мисля да махна и катализатора тея дни, макар че печката върви доста доволно сега.
            Само след година макс, ще се чудиме откъде да си купуваме катализатори. Вече правят и първите проверки по пътищата, със специализирани постове на КАТ. Това касае и EGR системата.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #7
              Точно за това мисля да си оставя катализатора, а ЕГР съм махнал само вакуума и ако потрябва някога ще си го сложа пак.
              НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

              Коментар


                #8
                Всъщност, катализатора се сваля, отваря се и се чисти. С топла вода или накакви химикали, които не са активни към него. Eдин колега от форума, инженер и специалист, бе изразил мнение че катализатора само се запушва, а не свършвал експлотационния му срок. Тоест можел да се използва продължително и през целия експлоатационен срок на автомобила. Но аз не съм наясно много.
                Fiat Marea TD100

                Коментар


                  #9
                  Да и аз съм чувал, че е възможно да се чисти ама с какво не знам. А какви са признаците на запушен катализатор освен някаква специфична миризма, защото от моя аспух мирише само на изгоряла нафта :P А струята изгорели газове дали намаля ако се е запушил катализатора, При мен се усеща до около 30 см. от аспуха?
                  НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                  Коментар


                    #10
                    Колега ЕГР клапана нов е 250 лв, аз имам същия проблем и анулирането на клапана не е решение. Губи се смисъла от електрониката под капака.
                    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                    Коментар


                      #11
                      Е, то чак да намаля струята... Усеща се разликата само ако се качи човек на автомобил със запушен и действащ катализатор. Тъй като си свикнал, ще е трудно, по не усезаемо. Иначе намаля мощноста при дизелите, нещо като да караш тир на моторна спирачка. Въпреки че това е доста пресилено твърдение. Но със сигурност се качва разхода и намаля мощноста.Между другото, EGR-клапана подлежи на ремонт. Но не на оторизиран ремонт с резервни части /няма такива/, а на побългаряване. Тоест да му се смени мембраната или ако не уплътнява, да се почисти и припасне конуса.
                      Fiat Marea TD100

                      Коментар


                        #12
                        Като видях колко гадост имаше в колекторите хич не мисля да го връщам тоя ЕГР в действие. До колкото разбрах от темите във форума той е сложен само от екологична гледна точка и не е проблем за мотора ако го няма. А и без него колата ускорява повече в ниските обороти, което не е зле :D
                        НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                        Коментар


                          #13
                          А не мислиш ли, че и клапана е едно от нещата което влия за икономичността на колата ? Преди да ми се скапе клапана си пръпках с 4.5/100 градско, сега гори 5. Едно и също каране, едни и същи маршрути, един и същ трафик, едно и също гориво, от едно и също място, къде се губи половин литър нафта ?
                          Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                          Коментар


                            #14
                            Колега въпреки че не съм засичал разхода съм съгласен с тебе. Сигурно се е увеличил ама мисля че 0.5л. не е кой знае колко голяма загуба в сравнение че колата ти ще върви по-добре и ще ти прави густо.
                            НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                            Коментар


                              #15
                              iuly_vn написа:
                              Валентино_88 написа:
                              Изолира ли са ти ЕГР клапана. Преди 1000 км. изолирах и моя и още не мога да се нарадвам на динамиката на колата в градко каране. Мисля да махна и катализатора тея дни, макар че печката върви доста доволно сега.
                              Само след година макс, ще се чудиме откъде да си купуваме катализатори. Вече правят и първите проверки по пътищата, със специализирани постове на КАТ. Това касае и EGR системата.
                              Няма да се усети изобщо според мен ,че е изолиран.По тази логика вече Камаз и Ифа не трябва да се движат изобщо.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X