Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за гранде пунто-масло?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Н-ВЪЛКЪТ написа:
    щом е така смятам да заложа на Селения К
    K Pure Energy обачеK не отговаря на изискванията
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #17
      Sev написа:
      Н-ВЪЛКЪТ написа:
      щом е така смятам да заложа на Селения К
      K Pure Energy обачеK не отговаря на изискванията
      Хм. Като им гледам таблиците с параметрите(въпреки че не са коментирали SAPS) K e по-доброто масло. А е и по-скъпо. Освен това пише, че е за Евро4. Голяма каша. Мисля и Hitko препоръчваше К за гранде пунто.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #18
        Sev написа:
        няколко масла отговарящи на С3:Selenia K P.E.Yacco VX1703 5W-40Motul X-Clean 5W-40Castrol Magnatec C3 5W-40 (Магнатек го има в много разновидности, но трябва точно тази)Liqui Moly TOP TEC 4100 5W-40
        Всички тези масла, включително и Polytron 5W40 имат SAPS<1> ASH=0.8 TBN=7.5Polytron 5W40 --> ASH=0.9 TBN = 9И с двете няма да има проблем, но аз ще предпочета второто!Това не означава, че казвам на колегата, сипи го - той си има глава и си решава сам. Поздрави.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #19
          Sev написа:
          няколко масла отговарящи на С3:Selenia K P.E.Yacco VX1703 5W-40Motul X-Clean 5W-40Castrol Magnatec C3 5W-40 (Магнатек го има в много разновидности, но трябва точно тази)Liqui Moly TOP TEC 4100 5W-40
          Всички тези масла, включително и Polytron 5W40 имат SAPS<1. Но общия алкален запаз е най-висок при политрон. Това е по таблични данни. Т.е. способността на маслото да неотрализира киселини и т.н. е най-добра. Например:Motul X-Clean 5W-40- ASH=0.8 TBN=7.5Polytron 5W40 - ASH=0.9 TBN = 9И с двете няма да има проблем, но аз ще предпочета второто!Това не означава, че казвам на колегата, сипи го - той си има глава и си решава сам. Поздрави.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #20
            мисля, че FIAT по-добре знаят какво трябва да се слага в двигателите им
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #21
              Напълно съм съгласен! Но все пак те предлагат от това, което произвеждат!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #22
                над 2 години Selenia e собственост на Petronas
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #23
                  Все по-голяма става кашата. В книжката на Пандата пише Селения 20К. Като се отвори техния онлайн каталог: http://www.flitalia.it/en/fl/content/view/162/258/ и се избере конкретния автомобил(в случая моя) и хоп, Селения КРЕ. Ами сега? На всичкото отгоре изобщо не говорим за дизел. До колкото знам бензините нямат DPF. За какво им е LOW SAPS масло? Само за катализатора - не вярвам. Имам пълен документ за устройството на 1.4 бензиновия двг на гранде пунто. Всичко им е 1:1 с 1.2. Дори дроселите са им същите. Разликите са основно в обема.Нека колегата пуснал темата, има книжка я погледне и каже какво пише там. Нищо чудно в книжката да пише 20К или К.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #24
                    маслата се усъвършенстваткато ти е правена пандата, го е нямало КРЕслед това с цел по-дълъг живот на изброените компоненти (катализатор и/или филтър за твърди частици) и опазване на околната среда са въведени тези масла
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      Почвам да си мисля, че не случайно Ауто Италия работят вече с Кастрол. А и това няма как да стане без да знае производителя, защото той се разпорежда за гаранционните повреди.Както и да е, това беше в страни от темата!
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #26
                        със сигурност не е случайнопросто те са вносителя на Кастрол :D
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #27
                          Sev написа:
                          маслата се усъвършенстваткато ти е правена пандата, го е нямало КРЕслед това с цел по-дълъг живот на изброените компоненти (катализатор и/или филтър за твърди частици) и опазване на околната среда са въведени тези масла
                          Там е работата, че не им се доверявам! Защо не препоръчаха по-скъпото и според мен по-хубавото Селения К. Low SAPS маслата вообще не са подходящи за всички двигатели. Може и малко да преувеличавам, но разликата при пандата, между Селения 20К и Политрона при високи обороти е значителна. Да не говорим, че по-бързо гасне лампата за маслото(имах и тема пусната по този повод) и разхода по баирите на стара планина падна чувствително. Подобно нещо се получи и с масления филтър. Оригинален ф-р не задържаше маслото в магистралата. Сега съм с Манн и проблема отсъства.Мога да изброявам още много неща свързани с качествата на Селения(не само 20К), но не мисля че е необходимо, защото разговарям с образовани и интелигентни хора. Не пренебрегнах толкова лесно, написаното в книжката от завода производител. Например, едно наистина много добро трансмисионно масло е Селения Кар Техникс - 75W85. Вече сме го сипали на 4 автомобила с разни симптоми, но сме съобразявали ТТ данните, като и четирите се чувстват чудесно и вообще не са Фиат, дори не са Италианки. И горещо го препоръчвам на всеки който ще сменя, стига да удовлетворява експлоатационното ниво.Така че според мен е погрешно да се робува на марка масло само защото е препоръчано. За колегата пуснал темата - за мен Политрон 5W40 е по-добрия избор. Това е моето мнение и не ангажирам никого с това!
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #28
                            Sev написа:
                            със сигурност не е случайнопросто те са вносителя на Кастрол :D
                            Мислех, че е Мотобул!
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #29
                              ако си чел внимателно - аз не съм казал на човека да ползва Селения :D той сам си го избрааз му препоръчах друг производител на ЛС
                              Danchojn написа:
                              Sev написа:
                              със сигурност не е случайнопросто те са вносителя на Кастрол :D
                              Мислех, че е Мотобул!
                              Мотобул = Авто Юнион = Еврохолд = АутоИталия
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар


                                #30
                                Sev написа:
                                ако си чел внимателно - аз не съм казал на човеса да ползва Селения :D той сам си го избрааз му препоръчах друг производител на ЛС
                                Колега, надявам се, че не съм те обидил с нещо! Ако е така, съжалявам и се извинявам! Просто, в тази тема май си говорим само двамата и затова те бях цитирал, но нямам нищо срещу теб. Просто изказах мнение!Поздрави!
                                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                                Коментар

                                Working...
                                X