Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да разбера имам ли ABS?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да разбера имам ли ABS?

    Знам че звучи за повечето колеги смешно, но след като прочетох темата за автокаталога, ми стана интересно, там пише че за Пунто 55к, 1.1 мотор има ABS.Та мисълта ми е има или няма колицата?Благодаря предварително.Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    ----------------------------------------------------------------------------
    Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
    ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
    ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

    #2
    кола

    едва ли да има на този модел виж на 1.2 по може има до помпата една голяма железна квадрятна кутия с 4 тръбички от нея по това ще разбереш и на таблото има крушка пише ABS като палиш колата свети а ако неси карал други коли едвали ще разбереш разликата ако стирачките ти са наред
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      x

      Спираш по ряско(наи-добре някаде където е по прашно или има повече песачинки..) така че да почнат да преплъзват колелата и ако имаш педала на спирачката ще почне да ти рита крака

      Коментар


        #4
        Най-сигурният начин да разбереш дали имаш АБС - това е като потърсиш самия АБС-блок. Да разгледаме един двигател в общ изглед, и по-конкретно - казанчето за спирачна течност и около него :
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          В зелено е оградено казанчето за спирачна течност, което е монтирано относително много високо, на практика в най-високата възможна точка на двигателния отсек. При коли без АБС - то е монтирано по-ниско, или директно върху самия вакуумен усилвател. Под казанчето се вижда едно "нещо" с тръбички разни стърчащи от него. (Под дебитомера и кабелите му !)Сега - нека погледнем откъм червената стрелка на горната снимка. Ще видим това:
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            Дебелата червена точка е самият АБС-контролен и изпълнителен блок. С малки червени точки са маркирани повеечето метални тръбички които влизат и излизат от блока.

            Коментар


              #7
              Ако разгледаме самия вакуумен усилвател, ще видим че от него излизат метални тръбички, които отиват нагоре, и влизат в АБС - блока. Ако нямаме АБС - тези тръбички си заминават надолу към спирачките.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                При кола с монтиран АБС - на таблото задължително присъства контролна лампа (кръгче със скоби отстрани, и надпис ABS), която светва при контакт, жълт цвят обикновено, и след 2-3 секунди гасне, ако всичко е наред. Ако не светне такава лампа, имате сериозно основание за притеснение - джамбазите са пипали. Специално за моделите Браво/а/Мареа е характерно, че при наличие на Електронно разпределение на спирачното усилие (EBD/EBA), при контакт винаги светва лампата, която сигнализира за ръчна спирачка/ниско ниво на течността. Тази лампа изгасва заедно с лампата АБС, ако всичко е наред. Ако секунди след тръгването жълтата лампа отново светне - това означава че някой датчик не подава коректна информация, което води до изключване на АБС - системата. Ако заедно с жълтата лампа АБС, светне и червената за ръчна спирачка/ниско ниво на течността - това означава че има повреда в модула за електронно разпределение на усилието.

                Коментар


                  #9
                  ogi28b написа:
                  При кола с монтиран АБС - на таблото задължително присъства контролна лампа (кръгче със скоби отстрани, и надпис ABS), която светва при контакт, жълт цвят обикновено, и след 2-3 секунди гасне, ако всичко е наред. Ако не светне такава лампа, имате сериозно основание за притеснение - джамбазите са пипали. Специално за моделите Браво/а/Мареа е характерно, че при наличие на Електронно разпределение на спирачното усилие (EBD/EBA), при контакт винаги светва лампата, която сигнализира за ръчна спирачка/ниско ниво на течността. Тази лампа изгасва заедно с лампата АБС, ако всичко е наред. Ако секунди след тръгването жълтата лампа отново светне - това означава че някой датчик не подава коректна информация, което води до изключване на АБС - системата. Ако заедно с жълтата лампа АБС, светне и червената за ръчна спирачка/ниско ниво на течността - това означава че има повреда в модула за електронно разпределение на усилието.
                  Колега сега ще кажещ ,че заради тоя символ и ЛАДА 2105 има ABS което ме самнява но символа го има и свети когато иска доливане на течност .А иначе имам друго наблудение ... по принцип Пунто 55 коня нямат АБС обаче като се влзе в бордовия компютър показва под меню АБС .... и там разните емобилаизер и другите ... Проблема е ,че незнам с коя програма се закачиха кам колата но беше на българския и с някак голямо интерактивно меню и се избираха колите по емблема ... бе някав продук за Windows беше ама като незнам името. Не приличаше на BOSH ESI tronic или VISA
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар


                    #10
                    Колега, знаеш ли че нищо смислено не си написал? Ако имаш нещо конкретно - давай със снимки? Ама така - "там май имаше едно, ама така ли беше, ама то е едно друго, дето една жена на пазара го каза...."Понеже си се хванал за 1-2 думи от цялата тема, да ти обясня - има разлика между това което ти казваш - че на лада има лампа за АБС , но няма АБС, и това което пише в темата - че на кола с АБС има такава лампа. Ако имаш нещо конкретно по темата, която е "Как да разбера имам ли АБС" - сподели го, ако не - да трия и двата поста?

                    Коментар


                      #11
                      Конкретното е ,че точно за Пунто 1.1 .. в бордовия ПЦ има под меню АБС ... а всъшност никои модел няма АБС ..... S,SX
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар


                        #12
                        Ей, и на мен ми се ще да мога да трия понякога, ама не могааааа Нека си стоят постовете, че така се забавляваме. На Ладата си го има символа, ама не пише АBS. Което си е съществена разлика.
                        Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                        Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                        Коментар


                          #13
                          Типото ми е с ниво на оборудване S и си имаше ABS :D
                          '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                          '97 Coupe 16VT 262WHP+

                          Коментар


                            #14
                            Колеги имам същия проблем. През юни закупих Фиат Палио Уикент 1,7 ТД. Като го купувах джамбазина каза, че има АВС и понеже съм технически неграмотник, го приех за чиста монета. Вече обаче имам причини да се съмнявам в думите му. Никъде не светва лампа АВС, никакъв педал не рита при спиране. Как мога да разбера със сигурност да ли нямам или съм имал, или пък имам, но е нещо откачен примерно?

                            Коментар


                              #15
                              Провери по VIN
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X