Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо да не наливаме нафта от туби - нагледен пример

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Въпросният разход го даде едно БМВ 320д 150к.с. 6 скорости, с около 170 беше на 3000 оборота... случайно се получи така, че се закачиха с една кочина... дето реши, че не иска да отстъпва, момчето занули разхода и след 40-50 км на доста висока скорост, достигна 220 дори, даде 6 или 6,5, не помня точно... колата беше пълна...добра машина си е Ей, Нино счетоводителят си е счетоводител, прав си, ПРИХОДИ си трябват и V8 ще си търкалям :D Поздрави
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #32
      BEX---GT написа:
      Ей, Нино счетоводителят си е счетоводител, прав си, ПРИХОДИ си трябват и V8 ще си търкалям :D Поздрави
      Ха, така си е и без да си счетоводител.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_06Иначе най- МА кефи кат’ видя X5-ца или некоя МIL-ка на газовата колонка....!!!!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #33
        Nino написа:
        Няма "чисти дизели" ПРИЯТЕЛЮ..... има и е имало "АТМОСФЕРНИ ДИЗЕЛИ".... чистите дизели са други, но не мисля, че този форум е образователно- пояснителен! Все-пак сме технически форум и би трябвало да си служим с точните понятия...
        Добре де... защо се заяждаш? Както се вижда в поста ми след това съм пояснил "атмосферен".
        Nino написа:
        В моето семейство се е карало до сега атмосферни ФИОРИНО 1.7, РЕГАТА 1.9, РЕНО 5 - 1.6, ФИАТ БРАВА 1.9,PUNTO-2,1.9DS, РЕНО КЛИО 1.9 и сега COMMON RAIL сузукито 1.9 DDiS - сиреч 1.9 мултиджет! С всички освен със сузукито съм имал горивни проблеми.... замръзнала нафта, лоша нафта, ЛИПСА на нафта...
        Радващо е да разберем, че сузукито ти работи и със замръзнала нафта и че липсата на нафта за него не е проблем.
        Nino написа:
        Даже може да видиш как върви 1.9 .... не атмосферка! Може да си сметнеш при 200 км/ч с колко оборота ще е!...
        Мдаам... то смятането ще да е единствения начин да се установи това. Че така и така няма да има душа да ги докара до 200 на живо. Е... с’я... по наклон и с попътен вятър... може пък и да стане... :P
        Nino написа:
        К’ви драми, к’ви бисери ръсите тук ВЕ... к’ ви турбини с променлива геометрия ви тресат?...
        Миии... не знам... Ти как би превел "Variable geometry turbocharger"?
        Код:
        The DW10 was used as the basis for the new family of Diesel engines co-developed with Ford, and it is used in the Focus, C-Max and Mazda5, besides various Citroën and Peugeot passenger models. The DOHC 16-valve powerplants were mated to a second generation common rail injection system and a variable geometry turbocharger, pushing power to 136 PS (134 hp/100 kW).
        Но ако не знаеш - чети. Питай чичо Гошо. Той знае много.
        Код:
        105 bhp and 120 bhp 1.9 MultijetBoth with 4 cylinders in line - two valves per cylinder - with bore of 82 millimetres and stroke of 90.4 mm, the former delivers a power output of 105 bhp (77kW) at 4000 rpm and a torque of 200 Nm (20.4 kgm) at 1750 rpm - the latter 120 bhp (88 kW) at 4000 rpm and 200 Nm (20.4 kgm) at 1750 rpm. Both power units have undergone several engineering changes to increase performance and engine torque at low speeds and to reduce noise levels and vibration. The 120 bhp 1.9 Multijet unit is turbocharged via an electronically-controlled Garrett turbocharger with variable geometry turbine that helps improve power delivery by allowing very high torque delivery even at low rpms. Suffice it to say that 90% of maximum torque is available between 1750 and 3250 rpm. These data translate into great driving satisfaction and hot performance. Like the 1.3 Multijet, both 1.9 Multijet engines also meet Euro 4 regulations, due to the EGR emission control system described above. The 120 bhp power unit also offers a particulate trap.
        Сега... честно казано на Фиат не знам как се осъществява точно. На PSA е с един ринг във външния край на лопатките. Ако имаш интерес мога да ти обясня.
        Nino написа:
        СТО И ШЕСТДЕСЕТ ХИЛЯДИ КИЛОМЕТРА на отработено ФИЛТРИРАНО ОЛИО.... не на биодизел!!!! С автомобилите РЕНО 5 - 1.6D и Рено Клио 1.9D...
        Именно. А защо на тези автомобили? Защо не караш сузукито с такова гориво? Аааа... сетих се... понеже си си надделял на масрафа и вече може да си караш печиците на истинска нафта. Страшен масраф няма що. Като гледам изброените коли 1.9 дизел е най-голямата кубатура... пффф... ще трябва още да увеличаваш приходите докато докараш до бензин... а после евентуално и до "с ядрено гориво ще карам!".
        Nino написа:
        Ся ти ми кажи, кое ще издържи повече километри пробег при нормална, не при ЧАЛГАРСКА експлоатация????
        Хммм... тук вече ме затрудни. Ще трябва да дефинираш "ЧАЛГАРСКА експлоатация". Аз винаги съм си мислел, че това е каране с 20км. със спуснати прозорци и от колата се носи някоя песен на Преслава да речем. Та ще трябва да дефинираш за да мога да ти отговоря конкретно.Виж за нормална експлоатация... не съм много запознат с дизелите на Фиат. Мога да ти предложа следната съпоставка: 1.9D на PSA ("атмосферен" ) срещу 2.0HDI отново на PSA. По отношение на надеждност и дуракоустойчивост атмосферката смазва HDI-то.

        Коментар


          #34
          Колега @Nino само да ти кажа, че филтрите се сменят не когато се запушат ами когато минеш някакви километри. Не виждам какво лошо има скъп автомобил да зарежда алтернативно гориво. Въобще цялата работа с това което си сипваме не е заради това, че не получаваме европейски заплати (беше написано по напред в темата) ами защото сме си българи. Заплатата ми е добра, имам карта с която не давам нито една стотинка за гориво и мога да зареждам без ограничение, но си сипвам старото олио в резервоара, надигам тубите от време на време и така като се замисля и аз не знам защо го правя, може би за спорта :D А това за старите дизели е много вярно, че не бяха толкова капризни към горивото, има едно типо и един голф2 които още се движат и са над 500к и ако можеха да говорят какво е минало през резервоара......................

          Коментар


            #35
            chaveto написа:
            ...имам карта с която не давам нито една стотинка за гориво и мога да зареждам без ограничение, но си сипвам старото олио в резервоара, надигам тубите от време на време и така като се замисля и аз не знам защо го правя...............
            Ей това и на живо да го видя направо няма да го повярвам. Да имаш колонка до теб, ама ти въпреки това да си надигаш старото олио от фритюрника и да си пълниш резервоара с него Щом е неограничено количество на горивото, което може да наливаш, може ли да идвам и да зареждам вместо теб :D
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #36
              pr_00f написа:
              Red Storm написа:
              Сменете заглавието на темата.Не са виновни тубите. В тях може да се сипва и икономисана и платена със служебна карта лукойлска нафтица.Би ли отказал такава оферта,при условие,че всичко става пред очите ти?И разликата е 50-60ст на литър? :P
              Икономисана викаш ?И като е икономисана кой е платил за нея ? И с какво право някой ще си я взема ?Кражбата си е КРАЖБА както и да го наричате !!!И всеки който купува крадена стока е СЪУЧАСТНИК В КРАЖБАТА !!!
              maxuel82 написа:
              Airfan написа:
              Модерирано.
              Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Тоя израз ми хареса :D Ами колко пъти съм казвал и казвам че новите дизелови системи Помоа дюзи и комън реил за нищо не стават и тия дето се ги измислили да си ги набутат в г..а! Хем дюзите и на двата модала са по-дългички и са идеални за тая цел :D От Обикновената механична помпа и дюза немя по-добро и здраво нещо! С какво ли не съм карал моята кола и няма проблем! Защо ги правят тези боклуци незнам ! Аз разбирам да има някакъв ефект примерно за икономия една кола примерно 1.9 като и монтират комън реил и да почне да гори 2-3 л/100км. та тогава съм съгласен ! Иначе иншенерите по една дюза и да си ги наврът в ... !!! Това е моето мнение!
              Моята бангия е 140коня ( почти х2 ), със сигурност е по-тежка от твоята. Я ми виж разхода в подписа, пък после да си говорим.
              Колега,по-спокойно.И внимателно с квалификациите.Нали знаеш-прекален светец и Богу не е драг.
              Octavia RS
              Evo 10-служебната играчка.

              Коментар


                #37
                "Но ако не знаеш - чети. Питай чичо Гошо. Той знае много. Колега @Nino само да ти кажа, че филтрите се сменят не когато се запушат ами когато минеш някакви километри."Наистина много благодаря на двама ви ,че ме научихте на подобни фундаментални неща....едното какво е турбина с промемлива геометрия, другото кога се сменят филтрите!Колега ExGANDI, мисля, че те познавам задочно от Пежо форума... не се заяждам с теб, напротив симпатичен си ми, но също не мога да се съглася с приказки от кварталните кафенета.Ти каква статистика водиш за ИЗНОСОУСТОЙЧИВОСТТА на двата вида двигатели, атмосферен и common rail ?Относно моите "ПРИХОДИ" не се тревожи за тях приятелю... ако си забелязал дребната подробност цените на бензина и дизела не са много различни.Купил съм кола с дизелов двигател, просто защото ми харесва да карам дизели не за икономии... още повече, че дизеловия вариант беше с около 5000 лева по-скъп.Както и да е...Е и, пак казвам, атмосферните машинки НИКОГА няма да се върнат.... за какво спорим ? Но мисля, че е още много рано за присъди над COMMON RAIL... осъдиха помпа дюза технологиите и самите VAG се отказват от тях!chaveto=> според мен няма по-мръсна работа от събирането и филтрирането на отработено олио. Синът ми се занимаваше с това дело... и той от любов към спорта, е аз не съм толкова любвеобвилен.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #38
                  Ex... изпокарахте се за едното олио. Нека всеки да кара на каквото си иска. Аз също си купих дизел, защото искам да карам дизел, а и не ме притеснява да зареждам нито сега, нито на 2.60 лв преди година и половина.И сега, какво е имало в нафтата, че да разстопи така разпръсквачите?

                  Коментар


                    #39
                    Airfan написа:
                    Ex... изпокарахте се за едното олио. Нека всеки да кара на каквото си иска. Аз също си купих дизел, защото искам да карам дизел, а и не ме притеснява да зареждам нито сега, нито на 2.60 лв преди година и половина.И сега, какво е имало в нафтата, че да разстопи така разпръсквачите?
                    Аре кажи, стига си ни мъчил де ? :D Керосин, тулол... ??? Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #40
                      Nino написа:
                      Аре кажи, стига си ни мъчил де ? :D Керосин, тулол... ??? Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
                      Аз да кажа, ама още незнам и аз....

                      Коментар


                        #41
                        Nino написа:
                        СИРЕЧ, НЕ ПРОБЛЕМА Е, да ограничаваме разходите за гориво, А В ТОВА КАК ДА УВЕЛИЧИМ ПРИХОДИТЕ!!!! СЪГЛАСЕН?!ПС..1 Кои двигатели не струват ?
                        Първото изречение отговаря на всички въпроси и проблеми Напълно съм съгласен! :D Не казвам че не струват нещо съсм се изразил неправилно ! Исках да кажа че тези двигатели си искат своето !!! Не са за хора като мен който все още карат на олио ! И слагат масла от по 6 лв литъра ! Дано и аз да си надвия над мастрафа и тогава ще си купя мова кола и ще си зареждам на бензиностанция но за момента нямам възможност! А според мен от тези системи за олио няма кой знае какъва полза ! То такъв топлообменник мога и аз да си направя с електрожена и ъглошлайфа Има ефект зимата от него но не и лятото !
                        LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                        Коментар


                          #42
                          maxuel82 написа:
                          Първото изречение отговаря на всички въпроси и проблеми Напълно съм съгласен! :D Не казвам че не струват нещо съсм се изразил неправилно ! Исках да кажа че тези двигатели си искат своето !!! Не са за хора като мен който все още карат на олио ! И слагат масла от по 6 лв литъра ! Дано и аз да си надвия над мастрафа и тогава ще си купя мова кола и ще си зареждам на бензиностанция но за момента нямам възможност! А според мен от тези системи за олио няма кой знае какъва полза ! То такъв топлообменник мога и аз да си направя с електрожена и ъглошлайфа Има ефект зимата от него но не и лятото !
                          Да, ефекта е за зимата... лятото няма никакъв смисъл.Топлообменника не е толкова евтин.Преди време го търсих по интернет, но излизаха някакви цени от германски сайтове по 100-150 евро.Също и хидравличните клапани олио-нафта.Иначе цялата система е добри замислена.Мисля, че НИКИ-ГАРИНЧА от РЕНО форума е разработил и система за COMMON RAIL двигатели с по-строга филтрация и др.работи, но отдавна не сме се чували.И все-пак аз съм малко против... против, защото като сложиш километрите за набавяне на олио, то самото струва пари (последно синът ми го купуваше по 60-80 ст/л), сложи и труда (времето за разтоварване, филтрация, втора филтрация, наливането в резервора), то си става ТАНТО за КУКУРИГУ.... :D Ако можеш да намериш транформаторно масло, опитай с него... то е елексир и колите (дизеловите само) много вървят с него Но в едно съм сигурен, че щетите показани на снимката не са от олио или подобно нещо...
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #43
                            На мен олиото ми го даваха без пари и от едно място по 40-50л на седмица !Иначе ако трябва да го плащам и да обикаям да го търся изобщо няма да се занимавам! Ползвал съм и трансформаторно масло наистина е супер ама свърши а и то трудно се намира !Аз съм си правил топлообменик в една желязна кутия вътре със серпентина от медна тръба ф16 !За клапани използвах бензинови -тези дето ги монтират като слагат газови уредби само че не за газта а за бензина и ключе за превключване на "газ-бензин"(олио -нафта) Обаче неможах да усетя някаква разлика и разкачих системата !Бях си я монтирал на Форд фиеста 1.6 D 1987г!
                            LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                            Коментар


                              #44
                              BO написа:
                              chaveto написа:
                              ...имам карта с която не давам нито една стотинка за гориво и мога да зареждам без ограничение, но си сипвам старото олио в резервоара, надигам тубите от време на време и така като се замисля и аз не знам защо го правя...............
                              Ей това и на живо да го видя направо няма да го повярвам. Да имаш колонка до теб, ама ти въпреки това да си надигаш старото олио от фритюрника и да си пълниш резервоара с него Щом е неограничено количество на горивото, което може да наливаш, може ли да идвам и да зареждам вместо теб :D
                              Колега картата е по регистрационният номер на автомобила и е само за дизел и друг автомобил не може да зарежда с нея. Не, че няма начин и друг да зареди, но все пак ми е гласувано някакво доверие когато ми е дадена тази карта. А и не мисля, че си заслужава за някакви си ХХХХ лева да заколя златната кокошка.А относно по темата си мисля, че е имало керосин и си е каран чист и затова е станало така. След керосин съм виждал всичко посиняло в двигателя ако се кара само с него.

                              Коментар


                                #45
                                Той керосина е по-близо до бензина, честно казано.

                                Коментар

                                Working...
                                X