Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо да не наливаме нафта от туби - нагледен пример

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Nino написа:
    Scorpion_BV написа:
    А кой е тоя ИДИОТ дето купува чисто нова кола, на цена минимум 20 и кусур хиляди и слага в нея нафта от туби?
    Този ИДИОТ, е обикновено ТЪП БАКШИШ КОПЪРКОВ, не виждам нормален човек който може да сложи буламач от всякакъв на нова кола.За подобно отношение ТЕХНИКАТА наказва.... и то много лошо и СЪРБЕЖНО!!!!
    Не е било такси в случая. Някакъв нормален човек. Обаче ще помоля да не коментираме тук какъв е бил шофьора и кое е кражба, а да се съсредеточим в ефекта от наливането и с какво още е кръстена нафтата, което би могло да спомогне да се случи това.И да използвам да благодаря за разясненията от модератор за забележката и поднасям извиненията си към обидените.Поздрави

    Коментар


      #17
      Nino написа:
      Е, много хард казано по тази логика дай си гледаме ламповите телевизори и слушаме ламповите радиоапарати.Техниката се развива все-пак и автомобил с механична горивна система не може да издържи на изискванията на EВРО....еди кое си.
      Ебах им евро изискванията!! Така както е тръгнало в най скоро време ще се наложи да спазваме изискванията им да си ебем жените не повече от 1.347 пъти в седмицата,да си мерим пишките да не са по-къси от 7.24 инча и дебели не повече от 1/2 до 3/4 цола,да ползваме презервативи задължително с дъх на кокос и пъпчиви като лицата на 21 годишни европейски девойки,движенията да са плавни и не повече от 60 тласъка на минута и така нататък. Колкото по-скоро се разпадне този изкуствено поддържан европейски съюз,толкова по-добре! Модерирано.Модераторски екип на fiat-bg.org
      Фиат марея уикенд 1.9ТД100

      "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

      Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

      Коментар


        #18
        Аз не споря че има и предимства ! НО СИ ИСКА ХУБАВО И КАЧЕСТВЕНО ГОРИВО! А НЕ ОЛИО И ВСЯКАКВИ БОЛУЦИ !А като няма пари за нафта и почваме с "изобретенията" и разни комънреали и помпи дюзи не издържат на напъна! Аз лично ще си купя такава кола но като почна да взимам европейска заплата за да си зареждам качествено гориво! :D
        LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

        Коментар


          #19
          ivannik написа:
          Ебах им евро изискванията!! Така както е тръгнало в най скоро време ще се наложи да спазваме изискванията им да си ебем жените не повече от 1.347 пъти в седмицата,да си мерим пишките да не са по-къси от 7.24 инча и дебели не повече от 1/2 до 3/4 цола,да ползваме презервативи задължително с дъх на кокос и пъпчиви като лицата на 21 годишни европейски девойки,движенията да са плавни и не повече от 60 тласъка на минута и така нататък.
          Модерирано.Модераторски екип на fiat-bg.org
          LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

          Коментар


            #20
            maxuel82 написа:
            Аз не споря че има и предимства ! НО СИ ИСКА ХУБАВО И КАЧЕСТВЕНО ГОРИВО! А НЕ ОЛИО И ВСЯКАКВИ БОЛУЦИ !А като няма пари за нафта и почваме с "изобретенията" и разни комънреали и помпи дюзи не издържат на напъна! Аз лично ще си купя такава кола но като почна да взимам европейска заплата за да си зареждам качествено гориво! :D
            Така си е, грехота е на нова кола да се сипва бълвоч...или Х5 на газ, същата идиотщина...един приятел също пати от такава нафта, уж от бензиностанция, но не му попречи да перфорира блока... евтино му излезна... няма смисъл, който иска да си кара с евтина нафта от чешмата, едва ли не, да си купи стар дизел, я някоя френска 19-ка 1.9 чист дизел, я голф 2 1.6д и да си кара за без пари.не може и к.-а до края и душата в рая, хем нова технология с нисък разход, хем евтини консумативи и гориво - не става
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар


              #21
              на времето олиото го ползвах вместо масло за бензина на балканчето ,и то ползвано
              пунто 1,7тд

              Коментар


                #22
                pyntoto написа:
                на времето олиото го ползвах вместо масло за бензина на балканчето ,и то ползвано
                А стига де не може да бъде то ,че наливахме рициново масло ама чак пък слънчогледново не вярвам.Относно тема има нещо нередно с тези дюзи имам чувството ,че са разтопени защото е наливан бензин.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #23
                  Автора на снимките каза,че е наливана нафта от туби, вече какво е имало в нафтата, дали бензин, дали керосин ..... не се знае.
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #24
                    Спокойно, леле как преживявате това Въпросните дюзи си минават по гаранция, стига да не е изминала повече от посочените в гаранцията км Собственикът й трябва да е луд и да каже, че е сипвал лайна в колата си Не мисля, че е таксиметрова, защото нафтата е по-скъпа от метана дори и купена х 1 лв./л.
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #25
                      Мен специално въобще не може да ме трогне тази тема с тези дюзи. Ще си наливам каквото си искам в резервоара. Правил съм го много пъти, но всичките пъти съм взимал от хора на които може да се вярва. Това с тези дюзи нищо не доказва за нафтата която се продава в туби а не на колонка. А това, че някой хора си мислят, че преди години са си карали автомобилите с качествени горива, много се лъжат. Много добре всички знаем, че и храната е пълна химия, затова коментар за горивата няма да правя.

                      Коментар


                        #26
                        chaveto написа:
                        Мен специално въобще не може да ме трогне тази тема с тези дюзи. Ще си наливам каквото си искам в резервоара. Правил съм го много пъти, но всичките пъти съм взимал от хора на които може да се вярва. Това с тези дюзи нищо не доказва за нафтата която се продава в туби а не на колонка. А това, че някой хора си мислят, че преди години са си карали автомобилите с качествени горива, много се лъжат. Много добре всички знаем, че и храната е пълна химия, затова коментар за горивата няма да правя.
                        Има два вида хора - такива, които вярват на слухове и байки и такива, които вярват на факти.

                        Коментар


                          #27
                          BEX---GT написа:
                          наистина 6-6.5 на сто е голам разход при скорост 190-210км/чнещо немислимо за механична помпа и дюза...
                          Аре стига бе... къде са тия с печките дет’ фърчат постоянно с 200км.?Да не говорим, че тия ЕКО дизели при тези скорости мЕткат кебпчета отзад яко. Не дай си боже да смени една предавка надолу - и ето вече си имаме вградена система против преследване. :DОсвен това да не ти се налага да поправяш такъв двигател. Лично имам наблюдения над HDI-тата на Пежо и над старите им дизели. Ами... мнго са добри HDI-тата ама какъвто и ремонт да е излиза 4-цифрен. И не вървят без гориво. Докато 1.9D чист дизел продадох на 750 хиляди с оригиналните дюзи. Така че отдавна дизела не е безпроблемния автомобил. Да не говорим, че са наистина капризни новите печки откъм нафтата. Изобщо не твърдя, че преди нафтата е била по-качествена, но проблем с атмосферната печка свързан с горивото никога не съм имал. Докато сега ФАП-ове, AntiPolution-и и незнам си какво си. Турбини с променлива геометрия... абе мани-мани.Та да рискуваш да сипеш някаква си нафта с неизяснен произход на такъв двигател си е риск.

                          Коментар


                            #28
                            ExGANDI написа:
                            BEX---GT написа:
                            наистина 6-6.5 на сто е голам разход при скорост 190-210км/чнещо немислимо за механична помпа и дюза...
                            Аре стига бе... къде са тия с печките дет’ фърчат постоянно с 200км.?Да не говорим, че тия ЕКО дизели при тези скорости мЕткат кебпчета отзад яко. Не дай си боже да смени една предавка надолу - и ето вече си имаме вградена система против преследване. :DОсвен това да не ти се налага да поправяш такъв двигател. Лично имам наблюдения над HDI-тата на Пежо и над старите им дизели. Ами... мнго са добри HDI-тата ама какъвто и ремонт да е излиза 4-цифрен. И не вървят без гориво. Докато 1.9D чист дизел продадох на 750 хиляди с оригиналните дюзи. Така че отдавна дизела не е безпроблемния автомобил. Да не говорим, че са наистина капризни новите печки откъм нафтата. Изобщо не твърдя, че преди нафтата е била по-качествена, но проблем с атмосферната печка свързан с горивото никога не съм имал. Докато сега ФАП-ове, AntiPolution-и и незнам си какво си. Турбини с променлива геометрия... абе мани-мани.Та да рискуваш да сипеш някаква си нафта с неизяснен произход на такъв двигател си е риск.
                            Няма "чисти дизели" ПРИЯТЕЛЮ..... има и е имало "АТМОСФЕРНИ ДИЗЕЛИ".... чистите дизели са други, но не мисля, че този форум е образователно- пояснителен! Все-пак сме технически форум и би трябвало да си служим с точните понятия.А атмосферните дизели са минало, както е минало и парният двигател.... никога няма да се върнат в експлоатация, при никакви условия, в никое време, може би само в сънищата....!Аз карам, чисто нов мултиджет фиатов двигател на сузукито си от 2007г, минал съм 50 хил.км и никога не съм имал подобни проблеми, зареждал съм в България, не в Лапландия или Индия! По възможност от ОМV и чат-пат от ЕКО! Още за тези километри не съм регенерирал филтъра.... FAP!К’ви драми, к’ви бисери ръсите тук ВЕ... к’ ви турбини с променлива геометрия ви тресат? Сигурно сервизите не могат си освободят пространство от common rail коли.... заеби! Те спряха да се движат ве.... по улиците чаткат само "АТМОСФЕРКИ"!Ей момчета, аре станете от кварталните КАФЕНЕТА и спрете малко слушането на ЧАЛГАТА ве!!! ПЪ СЪ... имал съм приятелю, много пъти проблеми съм имал с горивото, с АТМОСФЕРКА!!!!! В моето семейство се е карало до сега атмосферни ФИОРИНО 1.7, РЕГАТА 1.9, РЕНО 5 - 1.6, ФИАТ БРАВА 1.9,PUNTO-2,1.9DS, РЕНО КЛИО 1.9 и сега COMMON RAIL сузукито 1.9 DDiS - сиреч 1.9 мултиджет! С всички освен със сузукито съм имал горивни проблеми.... замръзнала нафта, лоша нафта, ЛИПСА на нафта... така , че аре по-спокойно с ЕМОЦИИТЕ! ПЪ СЪ 1....Даже може да видиш как върви 1.9 .... не атмосферка! Може да си сметнеш при 200 км/ч с колко оборота ще е! Това знаеш ли кога ще стане ТОВА с атмосферка.....НИКОГА! Ся ти ми кажи, кое ще издържи повече километри пробег при нормална, не при ЧАЛГАРСКА експлоатация????
                            Прикачени файлове
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #29
                              Добре де айде сипи на това сузуки олио и бензин и карай да те видя :D докъде ще идеш ! И аз ще сипя на моята обикновона помпа същата смес и няма да имам проблеми ! Аз това сузуки само като гледам надписа се плаша "SUZUKI SX 4/1.9 DDiS" та се съмнявам да издържи на една такава смъртоносна смес още по-малко от биодизела който си бъркам на село в двора :D Ако зависи от мен бих си купил чисто нова кола но да изхвърля двигателя и да си сложа някой с обикновена помпа и дюзи ! Иначе на визия ги докарват новите коли евала страшни са ама двигателите не струват !Мога да дам доста примери с познати кото пострадаха от новите системи комън реил и помпа дюза !!
                              LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                              Коментар


                                #30
                                maxuel82 написа:
                                Добре де айде сипи на това сузуки олио и бензин и карай да те видя :D докъде ще идеш ! И аз ще сипя на моята обикновона помпа същата смес и няма да имам проблеми ! Аз това сузуки само като гледам надписа се плаша "SUZUKI SX 4/1.9 DDiS" та се съмнявам да издържи на една такава смъртоносна смес още по-малко от биодизела който си бъркам на село в двора :D Ако зависи от мен бих си купил чисто нова кола но да изхвърля двигателя и да си сложа някой с обикновена помпа и дюзи ! Иначе на визия ги докарват новите коли евала страшни са ама двигателите не струват !Мога да дам доста примери с познати кото пострадаха от новите системи комън реил и помпа дюза !!
                                Друже, не си в час, приказката ми беше с друг, но ти питаш! В МОЕТО СЕМЕЙСТО НА ОТРАБОТЕНО ОЛИО СА ИЗМИНАТИ НАД 160 ХИЛЯДИ.... СТО И ШЕСТДЕСЕТ ХИЛЯДИ КИЛОМЕТРА на отработено ФИЛТРИРАНО ОЛИО.... не на биодизел!!!! С автомобилите РЕНО 5 - 1.6D и Рено Клио 1.9D...... както и съм го писал МНОГО ПЪТИ В ТОЗИ ФОРУМ! Ти на мен ли ще обясняваш тънкостите в този ЗАНАЯТ? Нямам нужда да карам почти чисто новата си кола със сурогати....когато е трябвало съм карал, който трябва е карал! Сега приятелю, с други думи съм надвил МАСРАФА СИ да карам с каквото искам.... ако може и искам.... с ядрено гориво ще карам! Не в това са проблемите! Проблемите са в това, че млади хора според мен, плещят глупости....!СИРЕЧ, НЕ ПРОБЛЕМА Е, да ограничаваме разходите за гориво, А В ТОВА КАК ДА УВЕЛИЧИМ ПРИХОДИТЕ!!!! СЪГЛАСЕН?! пс... пък ти като си от Пловдив, предполагам ,че си чувал за Славко... онзи от Канада, той монтира системите за отработно олио в колите... Пък ако си навитак, мога да ти дам и координатите на ГАРИНЧАТА от ВАРНА.... ПС..1 Кои двигатели не струват ????? Че COMMON RAIL баничарките врътнаха по 600-700 хиляди километра по фирмите.... и че ХЮНДАИТЕ таксета с ИТАЛИАНСКИ двигатели на ВЕЛИКАТА VM MOTORI станаха по на толкова и те ?!?! http://www.vmmotori.it/it/index.jsp Те ли не струват !!!???? Отново не си в час приятелю.....
                                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                                Коментар

                                Working...
                                X