Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 23

Тема: Bravo 1.6 16V 99г. - тракане на клапани

Re: Bravo 1.6 16V 99г. - тракане на клапани

Цитат Atanas71 написа:
    Цитат reter написа:
    колеги помагайте.. ситуацията е следната.. зимам колата със сменени консумативи.. маслото беше тотал 15/40 двигателя трака, очевидно клапанче и като загрее изчезва.. доиде ред за смяна на масло обаче и ми попаднаха 8 литра OMV BIXXOL Extra SAE 10W-40 и го смених с такова.. сега след смяната са минали 8000 км. и въпросното тракане не изчезва от 2 хиляди километра насам.. колата е на 180 000 км. реални със сигорност.. вече се чудя дали въобще е клапан или нещо друго.. дайте някакъв съвет.. апък иначе маслото не е мръднало.. без никво доливане си седи на макса..помагайте
    Блокирал хидравличен повдигач , все пак отиди в сервиз с главно "С" да диагностицират дали е повдигач. Ако се окаже че е хидравличен повдигач сменяй всичките . Не се подлъгвай да ги сменяш на парче . Днес примерно сменяш дефектиралия повдигач и след два дена започва да трака друг... какво правим тогава , пак отваряме и сменяме.....сериен филм. Закарай колата в сервиз в който дават гаранция за вложените от тях части Обади се на Христо от Ямбол и решете проблема.
    кви пари ще струва удоволсвието със смяната на едно парче и смяна на всичките
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    аз пък мисля, че не блокирал повдигача- защо се отблокира като е загряла тогава? защо първите 5 000 км няма проблем- защото маслото е по-течливо ако мога така да се изразя- съовтно по-бързо пълни повдигача, като го караш 8000 км се сгъстява и съответно не успява да напълни повдигача толкова бързо и се получава удар от хлабината. това е моето си мнение, базирано на 4 смени на маслото на същия двигател- моята е на 180 000 км също в момента, истински- масло до 7000 км не харчи, след това почва д аго харчи, а към 9 000 км повдигачите почват да тропат, дори като загрее колата много добре- ако ще и 500 км да съм минал и да спра пак се чуват лекичко... повече от тези км не съм карал на тази кола с едно масло, сменям го и всичко си утихва- и на топло и на студено и на квото и да е. бих се съгласил с блокирал повдигач ако хлопа постоянно, с каквото и да е ново масло... така ок, но да си блокира и да се оправя....
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

а ся де.. има ли повдигачи или не :D:D:D

Цитат reter написа:
    а ся де.. има ли повдигачи или не :D:D:D
    Има. Номер 2 от схемата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	pools_189.png
Преглеждания:	6154
Размер:	10,5 KB
ID:	25111  

в такъв случеш ми звучи логично решението на проблема

Фиат идол Аватарът на Atanas71
    Регистр. на
    31.01.2008
    Цитат reter написа:
    Ако го караш така и казваш че вече 2000км. не се оправя като загрее двигателя , не се надявай като смениш маслото да се управи
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

Цитат Atanas71 написа:
    Цитат reter написа:
    Ако го караш така и казваш че вече 2000км. не се оправя като загрее двигателя , не се надявай като смениш маслото да се управи
    що така мислиш

Фиат идол Аватарът на Atanas71
    Регистр. на
    31.01.2008
    Цитат reter написа:
    Цитат Atanas71 написа:
    Цитат reter написа:
    що така мислиш
    При мен само за 300км. и повече не спря да трака.Първо го правеше само когато е студен двигателя и после спираше след като загрее. Една сутрин като запалих пак започна да трака но не спря като загря двигателя , така 300км. Изхвърлих маслото което беше Бритиш петролеум 10 В 40 и го смених с Тотал 10В40 . Чаках този повдитач да спре да трака още близо 500км. и накрая ги смених всичките. Това стана с предишната ми кола. Просто самия повдигач блокира и повече не работи коректно
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

Цитат Atanas71 написа:
    Цитат reter написа:
    Цитат Atanas71 написа:
    Цитат reter написа:
    що така мислиш
    При мен само за 300км. и повече не спря да трака.Първо го правеше само когато е студен двигателя и после спираше след като загрее. Една сутрин като запалих пак започна да трака но не спря като загря двигателя , така 300км. Изхвърлих маслото което беше Бритиш петролеум 10 В 40 и го смених с Тотал 10В40 . Чаках този повдитач да спре да трака още близо 500км. и накрая ги смених всичките. Това стана с предишната ми кола. Просто самия повдигач блокира и повече не работи коректно
    колко ти струваше това

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Bravo 1.6 16V 99г. - тракане на клапани

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •