Страница 16 от 19 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати 151 до 160 от 189

Тема: А вие купихте ли си винетка?

Фиат идол Аватарът на krasio_79bs
    Регистр. на
    11.10.2008
    Цитат infineon написа:
    Абе какви са тия глупости дето се оплакват всички.Аз си взех още в петък от първото ЕКО. Навсякъде почти има.
    И аз не вярвах ,че няма винетки,но днес се убедих.В Бургас едвам си намерих годишна.На Петрол,на двете ОМВ-та,на Шел до колодрума нямаше ,та накрая намерих на Шел в Зорница.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.09.2007
    Краси, в пощите винаги има. Аз все от там си вземам. Тази година пак от там си взех.
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Абе не е винаги. Жената купи предпоследната от пощата в петък сутринта. Така че не е гаранция.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    09.06.2008
    Аз си взех от Пикадили - момата на Информация имаше дебееееела пачка винетки - не изглеждаше да има дефицит

Фиат идол Аватарът на krasio_79bs
    Регистр. на
    11.10.2008
    Цитат z_sutrov написа:
    Краси, в пощите винаги има. Аз все от там си вземам. Тази година пак от там си взех.
    Ако днес не беше неделя и аз щях да ида до пощата,ама .... :D

Брата ме прати да купя винетка и се ослушах и отидох да се разходя с колата, като на близо - близо 20метра също имаше, но не му казах :DКупих я от ОМВ и продавача и при мен записа някакъв номер на касовата бележка и каза, че трябвало да я пазя. Може би е някаква мярка, ако ти проверят винетката ще го искат. Защото тука в града, едни приятелчета си мятат една винетка и може би и това трябва да си дават, че ако го нямат катаджиите може да се направят и знам ли...
    Цитат trace написа:
    Цитат ls1 написа:
    Само винетка и касов бон. На касовия бон отзад написал продавача някакъв номер. Хм. Така ли трябва да е?
    И на мен ми дадоха само винетка и касова 6ележка. Аз това го раз6ирам, че дори и касовата не е нужно да я пазиш.Чл. 11. (1) Винетката се състои от две части-едната част-винетен стикер, се залепва на видно място на долния десен ъгъл на предното стъкло на пътното превозно средство, а другата част се съхранява от водача на пътното превозно средство и е доказателство за платената винетна такса за ползване на републиканските пътища.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

Не знам защо битува мнението че трябва да се пази касовата бележка от винетката - казано е че трябва да се запази малката долна част от нея, касовата бележка никой не е длъжен да я пази.....
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Цитат ФЕРАРИСТ написа:
    Не знам защо битува мнението че трябва да се пази касовата бележка от винетката - казано е че трябва да се запази малката долна част от нея, касовата бележка никой не е длъжен да я пази.....
    При смяна на предното стъкло да можеш да докажеш, че винетката е твоя.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Цитат dobrujanetza написа:
    Цитат ФЕРАРИСТ написа:
    Днес си взех от локалната поща в квартала, дадаха ми само касова бележка, но според мен не ти трябва касовата да я пазиш, долната част сама по себе си е достатъчна да докажеш, че е купена.

Фиат идол Аватарът на trace
    Регистр. на
    16.09.2005
    Цитат dobrujanetza написа:
    Цитат ФЕРАРИСТ написа:
    (2) При унищожаване на залепената част от годишния винетен стикер в резултат на производствен дефект на винетката или счупване на предното стъкло и при предявяване на втората част от годишната винетка се издава дубликат, валиден до изтичането на срока на първоначално издадения винетен стикер.(3) Счупването на предното стъкло се установява с констативен акт на КАТ, а производственият дефект на винетката-при оглед, извършен от представители на областните звена на Изпълнителна агенция "Пътища".(4) Производството за издаване на дубликат започва от собственика или ползвателя на пътното превозно средство с молба до ръководителя на областното звено на Изпълнителна агенция "Пътища", към което се прилагат копие от акта за собственост или ползване на пътното превозно средство, актът за констатиране на счупването или производствения дефект, втората част от годишния винетен стикер и частта, която е била залепена на счупеното стъкло, или частта с фабричния дефект (отлепена след извършване на огледа за установяване на нейната негодност).Току що си погледнах и касовата 6ележка - няма а6солютно нищо написано отзад. Какво има на вашите
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

Страница 16 от 19 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Тема: А вие купихте ли си винетка?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •