Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследнаПоследна
Резултати 161 до 170 от 189

Тема: А вие купихте ли си винетка?

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Цитат trace написа:
    Цитат dobrujanetza написа:
    Цитат ФЕРАРИСТ написа:
    Не знам защо битува мнението че трябва да се пази касовата бележка от винетката - казано е че трябва да се запази малката долна част от нея, касовата бележка никой не е длъжен да я пази.....
    При смяна на предното стъкло да можеш да докажеш, че винетката е твоя.
    (2) При унищожаване на залепената част от годишния винетен стикер в резултат на производствен дефект на винетката или счупване на предното стъкло и при предявяване на втората част от годишната винетка се издава дубликат, валиден до изтичането на срока на първоначално издадения винетен стикер.(3) Счупването на предното стъкло се установява с констативен акт на КАТ, а производственият дефект на винетката-при оглед, извършен от представители на областните звена на Изпълнителна агенция "Пътища".(4) Производството за издаване на дубликат започва от собственика или ползвателя на пътното превозно средство с молба до ръководителя на областното звено на Изпълнителна агенция "Пътища", към което се прилагат копие от акта за собственост или ползване на пътното превозно средство, актът за констатиране на счупването или производствения дефект, втората част от годишния винетен стикер и частта, която е била залепена на счупеното стъкло, или частта с фабричния дефект (отлепена след извършване на огледа за установяване на нейната негодност).Току що си погледнах и касовата 6ележка - няма а6солютно нищо написано отзад. Какво има на вашите
    Сега видях и моята, има написан номера на винетния стикер, този който се намира под баркода на малката част на винетката. Има и подпис и печат на пощата. Брех, май ще трябва още една хартия да пазя в колата ....

Фиат идол Аватарът на ele
    Регистр. на
    31.07.2008
    todorakiggg: Винаги е било така, пазиш всички хартии, колкото и да е парадоксално.trace : На моята е написан номерът на винетката с печат. Иначе за винетките пак се ос** - на 31ви във Варна по бензиностанциите нямаше винетки, като информацията беше - няма да получаваме и утре. Така не можаха да напечатат повече - все едно от злато ги печатат. Аз съм с 5 ръце ЗА да се махнат винетките и да се плаща като данък, както беше преди - не вярвам да има хора, които никога да не изкарват колите си от града и никога да не се налага да си плащат винетка.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Чакай първо да вържат системите и да задължат всички да си платят данъците и глобите за необявените коли с годините назад, пък после да махат винетките. Аз, например, предпочитам да си купувам винетки, отколкото да плащам данък, защото изкарвам колата от София веднъж годишно или най-много два пъти и то най-често е като ходя до Люлин, понеже тунелът е от РПМ. С винетка ще ми струва 10 лева. А може и въобще да не я изкарам, не се знае. Като въведат данък 50 лева за коли като моята - аз трябва да платя 50 лева за да стигна от Вакарел до Пирдоп веднъж годишно, а друг, който пътува от София до Варна всяка седмица - пак ще плати толкова. Разликата в използването на РПМ е огромна, в случая. Затова - тол-такса. То сега хората имат по 3 коли и за всичките имат пари за гуми, акумулатори, гориво, каско, музика, джанти и прочее глупости, но само за едната има пари за винетка, защото само с една кола може да се движиш, с две не можеш по едно и също време. Та така - винетката си има смисъл, но първо трябва малко превъзпитание на шофьорите. Е, ако направят и годишната да струва 100 лева, но да важи за година напред, а не за определената година - ще е най-смислено.

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Имам едни подозрения, че ще ревем и ще си искаме обратно винетките ама...да видим...

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Аз от винетките съм доволен.Това с платените с такса пътища не ми харесва. НИКАК!Защото ще се получи така, че увеличението спрямо премахнатия преди време "пътен данък" е 100 пъти.Данъкът беше 20 лв. Махнаха го и въведоха винетките - 67 лв (сега).Като ги махнат тях, а въведат такса за преминаване - ще стане така, че ще плащаме по 10-20 лв на пътуване. И такива като мен, дето пътуват по много... хм...не ми се мисли.А и като гледам какви са нагласите - прав е колегата ls1 - ще ревем за винетките.Като те одрусат за София-Варна 50 лв в двете посоки за пътни такси (0,05 лв/км) за едно пътуване... ще ревете не ми...

Тоол такса няма да видим, нямаме нужните условия да се въведе това......
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

Цитат ФЕРАРИСТ написа:
    Тоол такса няма да видим, нямаме нужните условия да се въведе това......
    Не леж на тая колега. България е страната на неограничените възможности и безлимитните идиотщини.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат ls1 написа: Преглед на мнението
    Имам едни подозрения, че ще ревем и ще си искаме обратно винетките ама...да видим...
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    Аз от винетките съм доволен.Това с платените с такса пътища не ми харесва. НИКАК!Защото ще се получи така, че увеличението спрямо премахнатия преди време "пътен данък" е 100 пъти.Данъкът беше 20 лв. Махнаха го и въведоха винетките - 67 лв (сега).Като ги махнат тях, а въведат такса за преминаване - ще стане така, че ще плащаме по 10-20 лв на пътуване. И такива като мен, дето пътуват по много... хм...не ми се мисли.А и като гледам какви са нагласите - прав е колегата ls1 - ще ревем за винетките.Като те одрусат за София-Варна 50 лв в двете посоки за пътни такси (0,05 лв/км) за едно пътуване... ще ревете не ми...
    Само да припомня тука, че едни потребители виждат в бъдещето. Настана рев за винетки и анти-тол. Засега - само тежкотоварните.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Тиквата е милостив за мат'ряла и няма да му пусне толове да цака, споко. Имайте вяра на нашия вожд и учител...

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Ще цака народа и още как.
    Това, че засега запазиха винетките за леките коли никак не ме успокоява. Щото утре ще решат, че и ние ще плащаме тол на километър.
    Надявам се Оги след 5 години да не ми изкара и това мнение

Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследнаПоследна

Тема: А вие купихте ли си винетка?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 2 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •