Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обжалване на акт и наказателно постановление

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обжалване на акт и наказателно постановление

    Колеги, днес по път към София на Дупница ме спряха полицаи с радар с видео запис и ми показаха клип според който съм се движил със 71 км/ч вместо разрешените 50 км/ч. Може и с толкова да съм се движил, но се движехме две коли, спряха ни и двете заедно и аз не съм сигурен, че това е моята скорост. Не писах възражения в самия акт, но сега като осмислям ситуацията си мисля че трябваше. Въпроса ми е следния - в акта пише, че до три дни могат да бъдат дадени допълнителни обяснения по случката. Трите дни работни ли са или календарни? До кого трябва да са адресирани тези обяснения в моя случай - до КАТ Дупница (или може би Кюстендил?) или до КАТ София? Искам да използвам възможността за 3 дневно възражение и евентуално ако няма резултат ще обжалвам наказателното постановление пред съда.

    #2
    Пише се до там, където ти е съставен акт-а. На същото място се и обжалва.

    Коментар


      #3
      Re: Обжалване на акт и наказателно постановление

      haz написа:
      Колеги, днес по път към София на Дупница ме спряха полицаи с радар с видео запис и ми показаха клип според който съм се движил със 71 км/ч вместо разрешените 50 км/ч. Може и с толкова да съм се движил, но се движехме две коли, спряха ни и двете заедно и аз не съм сигурен, че това е моята скорост. Не писах възражения в самия акт, но сега като осмислям ситуацията си мисля че трябваше. Въпроса ми е следния - в акта пише, че до три дни могат да бъдат дадени допълнителни обяснения по случката. Трите дни работни ли са или календарни? До кого трябва да са адресирани тези обяснения в моя случай - до КАТ Дупница (или може би Кюстендил?) или до КАТ София? Искам да използвам възможността за 3 дневно възражение и евентуално ако няма резултат ще обжалвам наказателното постановление пред съда.
      Е защо не им бутнахте бре!?

      Коментар


        #4
        Re: Обжалване на акт и наказателно постановление

        PASSARELLA написа:
        Е защо не им бутнахте бре!?
        Заради това ’бутане’ умират хора... лошото е, че започва да ви пука, когато някой близък или приятел умре.... до тогава се дават подобни "съвети". Аман от такива ’доброжелатели’
        haz написа:
        Колеги, днес по път към София на Дупница ме спряха полицаи с радар с видео запис и ми показаха клип според който съм се движил със 71 км/ч вместо разрешените 50 км/ч. Може и с толкова да съм се движил, но се движехме две коли, спряха ни и двете заедно и аз не съм сигурен, че това е моята скорост. Не писах възражения в самия акт, но сега като осмислям ситуацията си мисля че трябваше. Въпроса ми е следния - в акта пише, че до три дни могат да бъдат дадени допълнителни обяснения по случката. Трите дни работни ли са или календарни? До кого трябва да са адресирани тези обяснения в моя случай - до КАТ Дупница (или може би Кюстендил?) или до КАТ София? Искам да използвам възможността за 3 дневно възражение и евентуално ако няма резултат ще обжалвам наказателното постановление пред съда.
        ето един полезен наръчник да прочетеш успехhttp://store1.data.bg/broadcast/KAT.pdf
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          Re: Обжалване на акт и наказателно постановление

          haz написа:
          Трите дни работни ли са или календарни? До кого трябва да са адресирани тези обяснения в моя случай - до КАТ Дупница (или може би Кюстендил?) или до КАТ София?
          Според мен са 3 работни дни, защото аз съм обжалвал на 4-тия (в петък ми писаха акта, във вторник обжалвах).Не адресираш до никой (пускаш си го в КАТ-Дървеница), правиш си едно копие от акта, взимаш един празен лист и пишеш примерно "Възражение на наказателно постановление" от еди-кой си и описваш случката (всичко е свободен текст, няма образци и т.н.Пък и лелката там е учтива, ако нещо не знаеш ще помага). Подаваш си го на гишето, което е за възражения. Хубавото е, че нямамного народ там и е без номерчета (поне септември беше така). Това е общо взето, друго не се сещам.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #6
            Re: Обжалване на акт и наказателно постановление

            ele написа:
            PASSARELLA написа:
            Е защо не им бутнахте бре!?
            Заради това ’бутане’ умират хора... лошото е, че започва да ви пука, когато някой близък или приятел умре.... до тогава се дават подобни "съвети". Аман от такива ’доброжелатели’
            haz написа:
            Колеги, днес по път към София на Дупница ме спряха полицаи с радар с видео запис и ми показаха клип според който съм се движил със 71 км/ч вместо разрешените 50 км/ч. Може и с толкова да съм се движил, но се движехме две коли, спряха ни и двете заедно и аз не съм сигурен, че това е моята скорост. Не писах възражения в самия акт, но сега като осмислям ситуацията си мисля че трябваше. Въпроса ми е следния - в акта пише, че до три дни могат да бъдат дадени допълнителни обяснения по случката. Трите дни работни ли са или календарни? До кого трябва да са адресирани тези обяснения в моя случай - до КАТ Дупница (или може би Кюстендил?) или до КАТ София? Искам да използвам възможността за 3 дневно възражение и евентуално ако няма резултат ще обжалвам наказателното постановление пред съда.
            ето един полезен наръчник да прочетеш успехhttp://store1.data.bg/broadcast/KAT.pdf
            Щото не взимат, лоши хора. На същото място и аз имам акт за 73км/ч, значи с 23 отгоре. Точно по същият начин заснет с видеокамера в колата. Има си номер на записа. Също в колата имат две камери, които записват какво се случва пред и зад самата патрулка, как се извършва самата проверка. Акта беше 50лв и някакви точки, не помня колко. А всичко можеше да мине с 20лв, след като на въпросното място има по 2 платна за движение в посока и с моите 73км/ч не съм застрашил живота на никого. Нещо повече преди да ме е изяла колежка ele - патрулката беше точно след завоя в посока към тунела, на 2 метра пред знака за край на ограничението. Аз защото често минавам от там и си знам че има полиция и си спазвам, точно по пешеходната пътека заради която е сложен знака съм минал с 50-55км/ч и нормално като съм видял че ги няма да си ускоря и да продължа към тунела, това ако не е хранилка здраве му кажи, поне пари да бяха взели. То все едно на Цариградско да направиш пешеходна пътека, смях ама айде.А колежке ele от даването на подкупи не умират хора, лично мнение
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              trace говориш абсолютни глупотевини. Отвори ЗАНН и виж. Акта трябва да се обжалва по местосъставяне и се обжалва на същото място. Като си пусне възраженията в София ще накриви на ония от Нагазаки (нищо против колегите от Дупница) фуражките. Сещаш ли се ?

              Коментар


                #8
                ////Punto//// написа:
                trace говориш абсолютни глупотевини. Отвори ЗАНН и виж. Акта трябва да се обжалва по местосъставяне и се обжалва на същото място. Като си пусне възраженията в София ще накриви на ония от Нагазаки (нищо против колегите от Дупница) фуражките. Сещаш ли се ?
                Не, не се сещам. Та като ми направят акт в Сусурлево, ти какво си мислиш ?Че ще тръгна да им търся техния КАТ ли? Щото хората имат колкото си искат свободно време и се чудяткакво да го правят?Та като ти направят акт на въпросното място, оттам ли ходиш да си взимаш талона или от София, а?Представям си - правят ми акт в Стара Загора примерно, на път от Бургас за София.И аз вместо да се прибирам, започвам да търся местния КАТ за да подам възражение. Опс, ами ако енеделя. Е, какво от това. В понеделник ще отскочим до там, колко му е. В интерес на истината не съм чел този ЗАНН, но ако такава е системата - да и е.а м..ата на тая система и тоя който я е измислил.Актовете които съм обжалвал са ми били правени в София.
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  Re: Обжалване на акт и наказателно постановление

                  PASSARELLA написа:
                  haz написа:
                  Колеги, днес по път към София на Дупница ме спряха полицаи с радар с видео запис и ми показаха клип според който съм се движил със 71 км/ч вместо разрешените 50 км/ч. Може и с толкова да съм се движил, но се движехме две коли, спряха ни и двете заедно и аз не съм сигурен, че това е моята скорост. Не писах възражения в самия акт, но сега като осмислям ситуацията си мисля че трябваше. Въпроса ми е следния - в акта пише, че до три дни могат да бъдат дадени допълнителни обяснения по случката. Трите дни работни ли са или календарни? До кого трябва да са адресирани тези обяснения в моя случай - до КАТ Дупница (или може би Кюстендил?) или до КАТ София? Искам да използвам възможността за 3 дневно възражение и евентуално ако няма резултат ще обжалвам наказателното постановление пред съда.
                  Е защо не им бутнахте бре!?
                  А защо да им "бутаме" бре ? За да може пак да "караш" като луд и после кат стане белята няма виновни,само убити ! А всички говорите как всеки ден загиват хора ...
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #10
                    Re: Обжалване на акт и наказателно постановление

                    PASSARELLA написа:
                    Е защо не им бутнахте бре!?
                    Ето заради такива, корупцията у нас цъфти! А после псувай по България и искай да я заличаваш от картата... А отностно темата... Мисля, че това е загубена кауза. Трябваше да напишеш възраженията си в акта.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      trace написа:
                      ////Punto//// написа:
                      trace говориш абсолютни глупотевини. Отвори ЗАНН и виж. Акта трябва да се обжалва по местосъставяне и се обжалва на същото място. Като си пусне възраженията в София ще накриви на ония от Нагазаки (нищо против колегите от Дупница) фуражките. Сещаш ли се ?
                      Не, не се сещам. Та като ми направят акт в Сусурлево, ти какво си мислиш ?Че ще тръгна да им търся техния КАТ ли? Щото хората имат колкото си искат свободно време и се чудяткакво да го правят?Та като ти направят акт на въпросното място, оттам ли ходиш да си взимаш талона или от София, а?Представям си - правят ми акт в Стара Загора примерно, на път от Бургас за София.И аз вместо да се прибирам, започвам да търся местния КАТ за да подам възражение. Опс, ами ако енеделя. Е, какво от това. В понеделник ще отскочим до там, колко му е. В интерес на истината не съм чел този ЗАНН, но ако такава е системата - да и е.а м..ата на тая система и тоя който я е измислил.Актовете които съм обжалвал са ми били правени в София.
                      Възражението се подава, където ти е написан акта. На мен ми написаха акт в София, пуснах възражение в КАТ - София. Книжката ми е издадена от МВР-Ямбол, ще ми изпратят талона в Ямбол. Така стоят нещата. И другия път като ме спрат ще им дам синия талон точно никога.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Обжалване на акт и наказателно постановление

                        ilko-gd написа:
                        Щото не взимат, лоши хора. На същото място и аз имам акт за 73км/ч, значи с 23 отгоре. Точно по същият начин заснет с видеокамера в колата. Има си номер на записа. Също в колата имат две камери, които записват какво се случва пред и зад самата патрулка, как се извършва самата проверка. Акта беше 50лв и някакви точки, не помня колко. А всичко можеше да мине с 20лв, след като на въпросното място има по 2 платна за движение в посока и с моите 73км/ч не съм застрашил живота на никого. Нещо повече преди да ме е изяла колежка ele - патрулката беше точно след завоя в посока към тунела, на 2 метра пред знака за край на ограничението. Аз защото често минавам от там и си знам че има полиция и си спазвам, точно по пешеходната пътека заради която е сложен знака съм минал с 50-55км/ч и нормално като съм видял че ги няма да си ускоря и да продължа към тунела, това ако не е хранилка здраве му кажи, поне пари да бяха взели. То все едно на Цариградско да направиш пешеходна пътека, смях ама айде.А колежке ele от даването на подкупи не умират хора, лично мнение
                        да, умират - защото днес ще бутнеш на този, утре на другия... после почваш да се мислиш за безсмъртен, щото може да бутнеш и да не те глобяват за превишена скорост или друго, и хоп - дават те в невините как не си спазил знак стоп, и след няколко плунжа си се забил в дърво.... от такива, дето бутат и си мислят, че за тях закони няма, всеки ден умират хора по пътищата.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Ще се гръмна

                          Коментар


                            #14
                            PASSARELLA написа:
                            Ще се гръмна
                            Ще е едно от малкото ти умни решения!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              ////Punto//// написа:
                              trace говориш абсолютни глупотевини. Отвори ЗАНН и виж. Акта трябва да се обжалва по местосъставяне и се обжалва на същото място. Като си пусне възраженията в София ще накриви на ония от Нагазаки (нищо против колегите от Дупница) фуражките. Сещаш ли се ?
                              Така, защо първо не го прочетеш и тогава да ми го даваш за пример.Ето какво пише за възраженията:Чл. 44. (1) Освен възраженията при съставяне на акта в тридневен срок от подписването му нарушителят може да направи и писмени възражения по него.(2) Когато във възраженията си нарушителят посочи писмени или веществени доказателства, те трябва да бъдат събрани служебно, доколкото това е възможно.(3) В двуседмичен срок от подписването на акта той се изпраща на наказващия орган заедно с възраженията, събраните доказателства и другите приложения към преписката.Видя ли някъде да пише нещо за местосъставяне? Това, за което ми говориш, е ОБЖАЛВАНЕ и е съвсем друго.Раздел V.Обжалване на наказателните постановленияЧл. 59. (1) Наказателното постановление подлежи на обжалване пред районния съд, в района на който е извършено или довършено нарушението, а за нарушенията, извършени в чужбина - пред Софийския районен съд.
                              Ex Fiat 126P
                              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                              Alfa Romeo 147 1.6 TS
                              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                              Коментар

                              Working...
                              X