Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типо_Маншон външно каре-смяна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типо_Маншон външно каре-смяна?

    Здравейте!Миналата седмица сменях гумите и видях, че маншона е скъсан.За пръв път се запознавам с ходовата част на Типото и видях, че гайката на карето е една такава с особена глава.. обла, гладка с две засекчи..(ясно ви е кое ме притеснява)....С какъв инструмент (ключ ) да я развия..?сваля ли нея, предполагам няма да имам затруднения със смяната на маншонаБлагодаря!

    #2
    Двете засечки с нещо остро трябва да ги изправите, за да може да развиете. Най-добре да имате и нова гайка за всеки случай.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      За кой двигател става дума?

      Коментар


        #4
        ///// написа:
        За кой двигател става дума?
        1.6 моно 1995 г.Аз съвсем бегло погледнах тогава и ми се видя гайката нещо особена, но много не се загледах в нея, та може и нещо да съм се заблудил....това във връзка с първия отговор, защото то няма шплент или някакви пластини за контра, а самата гайка ми се стори такава......нещо като принципа на отваряне на задния капак на механичен часовник.. , където го развиваме с разтворени ножички..ако ме разбрахте..!

        Коментар


          #5
          Предишния ми пост е грешен! Извинявам се! Бях се заблудил и говорих за нещо съвсем друго! Може би снимка ако е възможно.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Danchojn написа:
            Предишния ми пост е грешен! Извинявам се! Бях се заблудил и говорих за нещо съвсем друго! Може би снимка ако е възможно.
            Просто нещо не съм доогледалОказа се нормална гайка със засечки за шплент, който не е сложентака ,че всичко е ОК!Благодаря!

            Коментар


              #7
              Ако така и така ще вадиш полуоската, смени и вътрешния маншон с лагерчето!
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #8
                Няма нищо особено в гайката! И няма никакъв шплент! В самата резба има два канала и със секач се законтря гайката! С камък 32, твърдо рамо и тръба - и се отвива лесно! Зегера на карето се разтваря със зегер-клещи! Други особености няма!

                Коментар


                  #9
                  ///// написа:
                  Няма нищо особено в гайката! И няма никакъв шплент! В самата резба има два канала и със секач се законтря гайката! С камък 32, твърдо рамо и тръба - и се отвива лесно! Зегера на карето се разтваря със зегер-клещи! Други особености няма!
                  Благодаря!

                  Коментар

                  Working...
                  X