Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Павиран път разбива ли окачването?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Карам с 20 км/ч и ми падат пломбите чак, толкова друса. Представи си голяма неравност изведнъж и да не можеш да спреш... По-добре си е бавничко. Чудя се кога ли ще ми се изпочупи колата.
    SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

    Коментар


      #17
      Полагането на асфалт е скъпоструваща процедура, нивелацията на пътя да не задържа вода - още по-скъпа. Ремонта на асфалтова настилка винаги е лесен и некачествен. Павирането също не е евтино, но за това е трайно, лесно се поддържа и при правилно полагане - няма вибрации, които да са ОПАСНИ за окачването. Разбира се, в България всичко е опорочено.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        Паветата пред парламента разбити ли са? Какви ли работници са ги слагали там на времето, и с какво качество са работили. А паветата на Цар Борис III също ги е слагал бай мангал... Как да не са разбити сега....Тук в Белене си имаме една павирана отсечка ~100 м. От както се помня не е мръднала. Е, все пак са павета и си друса като караш по въпросния участък, но няма ни 1 измъкнало се от леглото си паве.П.П. Събирайте паветата и ги трупайте на купчина пред парламента, както през (не чак толкова) далечната 1997

        Коментар


          #19
          Просто като карате по павета,го правете с по голяма скорост,и няма проблем.Почти не се усеща.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #20
            Ами аз по павета карам с 60-80 и мисля че колата се държи добре. Е има повече шум вътре но това е нормално. Но чак скърцане и тракане ..... значи и време да се провери колата ако се чуват тези неща.
            Fiat Palio Weekend TD70
            ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

            Коментар


              #21
              Humppa написа:
              Паветата пред парламента разбити ли са? Какви ли работници са ги слагали там на времето, и с какво качество са работили. А паветата на Цар Борис III също ги е слагал бай мангал... Как да не са разбити сега....
              Абе те жълтите павета са равни, докато другите вижте ги - заоблени са, явно тия дето са ги дялкали много много не са си давали зор (доколкото съм чувал, затворници са ги правили)А който иска да си тества колата по павета, да отиде до Алеко
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #22
                petio4528 написа:
                Просто като карате по павета,го правете с по голяма скорост,и няма проблем.Почти не се усеща.
                Така е, ама като се наложи да спираш, почти не се усеща как спираш.... буквално

                Коментар


                  #23
                  Направете си експеримент...завой на 90гр с ~30км/ч , та дори и по-малко!Ще ви кажа от личен опит...колата лекинко поднася, случвало се е и с колата от подписа и с друга /марка и окачване,много по различни от настоящите/. Ако това се случи при по-голяма скорост...мии дано не се случва! Специално за пловдивчани...кръстовището при Богомил и П.Д.Петков до хомеопатичната аптека.п.п. а и още нещо...вибрации липсват единствено при жълтите павенца,те другите са с обли "капацуни" и няма как да стане...а може де ... при 100+км/ч и само по "темето" ...
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #24
                    Аз карам за момента Фиеста xr2 (не съм си взел още бегуна от ботуша ) и мога да Ви кажа, че ако съм сменил нещо по ходовата част първата ми работа е да го проверя на най-блиските павета които намеря. Сериозно ако се кара разумно не мисля че се разбива колата кой знае колко като се кара по такъв път. Виж ако говорим за преминаване през някои стар прелез или хубва легнал полицай особенно с по висока скорост вероятността да счупиш или рабиеш нещо е много по голяма.
                    тралала

                    Коментар


                      #25
                      Jimy написа:
                      Направете си експеримент...завой на 90гр с ~30км/ч , та дори и по-малко!Ще ви кажа от личен опит...колата лекинко поднася, случвало се е и с колата от подписа и с друга /марка и окачване,много по различни от настоящите/. Ако това се случи при по-голяма скорост...мии дано не се случва! Специално за пловдивчани...кръстовището при Богомил и П.Д.Петков до хомеопатичната аптека.п.п. а и още нещо...вибрации липсват единствено при жълтите павенца,те другите са с обли "капацуни" и няма как да стане...а може де ... при 100+км/ч и само по "темето" ...
                      Там наистина поднася и да не говорим как никой не гледа знаците и си минава като освободител! Не прави изключение и пред общежитията на медицината на ул. Царевец. Ама едно е да си отишъл умишлено да си дрифтиш друго е да си караш с 30 км/ч и да ти поднася.
                      SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                      Коментар


                        #26
                        В Пловдив паважите са отврат. На мене за жалост основните маршрути, до работа, до нашите са изцяло паваж. На места покрай държавна болница, Васил Априлов, Богомил, целия Кичук Париж, Вазов, е направо... Жал ми е за Пунтака... А наистина зверски поднася. На няколко пъти, като ми се наложи да се изнасям по-бързо за ляв завой, ръчкам първа, втора - колата върти гуми и не отлепя...
                        Fiat Punto 1.7TD

                        Коментар


                          #27
                          Извънградско , 110 - 120 по паваж, и возията става доста по-мека и личното ми мнение е че колата се разбива по-малко.
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                          -------------------------------------
                          1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                          Коментар


                            #28
                            ОХхх в скъпата България имали хубав път който да не разбива предницата :D :D :D :D
                            Фиат Пунто Мк1 99г малкото ми градско бижу 55 кончета
                            Нисан Терано 2 с фейс лифт 2.7 ТДИ 123 кончета R20
                            това няма умора за балканче

                            Коментар


                              #29
                              infirm написа:
                              Извънградско , 110 - 120 по паваж, и возията става доста по-мека и личното ми мнение е че колата се разбива по-малко.
                              ... Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 ... ама главата се чупи по-лесно ... така де ти си знаеш най добре, но баце недей така ,че ми писна от статистика . Майната и на предницата,ще я оправят /ако щеш и с 400км/ч , павето си е паве/ ама кратуната не! ... така де ти си знаеш
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар


                                #30
                                Сещам се сега за един Вайпър по жълтите павета, кво беше направил...

                                Коментар

                                Working...
                                X