Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик и миризма на мухъл.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Vladim написа:
    somebody написа:
    ...Ааа, още нещо - не помня къде го четох, но се съобразявам и с това - хубаво е климатика да се изключи поне няколко минути (5-10) преди да се изгаси двигателя. Това е важно както за добрата му работа, така и за циркулацията на въздуха...
    В този случай оставяш ли вентилатора да духа?
    Да, оставям го.
    Bravo 1.6/16V ... и на газ

    Коментар


      #17
      somebody написа:
      Да, оставям го.
      Добре де... а, какъв е смисъла? Нека поразсъжваваме, защото и аз не съм сигурен, кое е най-доброто. Аз спирам компресора, оставям да духа десетина секунди и след това спирам. Колата я гася, когато перките на радиатора с по-високата степен се изключат.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #18
        Vladim написа:
        somebody написа:
        Да, оставям го.
        Добре де... а, какъв е смисъла? Нека поразсъжваваме, защото и аз не съм сигурен, кое е най-доброто. Аз спирам компресора, оставям да духа десетина секунди и след това спирам. Колата я гася, когато перките на радиатора с по-високата степен се изключат.
        Идеята с това оставяне на вентилатора за 5-10 мин при изкл.компресор е да подсуши изпарителя,ако влагата остане по него/т.е. неизсушен,пространството е затворено и е идеална среда за развитие на плесени,спори и пр.гадости,това съм го консултирал със специалисти по климатици ,стайните климатици се лекуват по същия начин и със същите препарати...При спазване на процедурата-проблеми няма,старата коля я карах по този начин 4 г.,проблеми с миризма не съм имал,тази GP/климатроник-също 2 лета...по тази причина и не съм стигал до обработка с препарат.Малко отклонение от темата,стайните ми климатици "Панасоник-инвертор"2002 г.-3бр.се размирисаха на второто лято,лекувам ги с препарата на MOTIP-основно приложение -авто климатици-ц.11-12 лв/ от "Бриколаж",с една обработка изкарват едно лято,на следващото-отново.
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #19
          Добро обяснение Веско, благодаря! Но честно казано не е особено приложимо... Да речем е горещ ден отивам на работа, паркирам. Едва ли ще мога да седя 5-10 минути и да чакам. Още повече, че след двайсетина секунди вече се усеща топлият полъх...
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #20
            Vladim написа:
            Добро обяснение Веско, благодаря! Но честно казано не е особено приложимо... Да речем е горещ ден отивам на работа, паркирам. Едва ли ще мога да седя 5-10 минути и да чакам. Още повече, че след двайсетина секунди вече се усеща топлият полъх...
            Да, има топъл полъх, но по-добре така, отколкото миризма на мухъл Пък и така се аклиматизираш преди да излезеш на жегата. В интерес на истината, аз май никога не го изключвам повече от 5 минути преди да спра двигателя, и пак има ефект.
            Bravo 1.6/16V ... и на газ

            Коментар

            Working...
            X