Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подгр. свещи на антифриза-JTD - УСПЕШНО ЗАВЪРШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз пък да вметна че при мене не са свещи а печка.
    Fat Croma 1.9 16v multijet
    Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

    Коментар


      pet4o написа:
      Аз пък да вметна че при мене не са свещи а печка.
      Голяма работа е това, завиждам
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        Оги, да не ровя пак темата, подгрева влияеше ли се от външната температура?Ако да, от датчика в дебитомера ли или от този в огледалото, понеже карам с извадена букса
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          Не. Има си свой датчик на фланеца със свещите, следи само Т на антифриза.

          Коментар


            ogi28b написа:
            Не. Има си свой датчик на фланеца със свещите, следи само Т на антифриза.
            Супер, благодаря
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              И аз потвърждавам че става с лустер клеми директно на свещите... даже с гедоренце завих клемите без да свалям нито един маркуч...На пипане ... топлят... сега остава да има и ефект, но чудо... надали ще стане П.С. Аз съм и с термостат от рено за 4лв...
              Браво 1.9JTD 2000г.

              Коментар


                Да питам една работа за тези свещи.На FESa има опция да се активират тези свещи.Пише че трябва да се чуе сработването на релетата.Правил ли е някой тази проба и чува ли релетата, че при мен не се чуват.И ако някой разбира да каже само на мен ли ми се струва че релетата нещо са обкани в тази схема, и не мога да открия защо не щакат мойте релета.http://download.fiat-bg.org/Books/Br...траница 436
                Bravo JTD 105 '98

                Коментар


                  Системата е напълно независима от главния компютър на колата и не можеш да се свържеш с нея никак, защото това изобщо не е предвидено като опция. Пишете му на пича да си оправи ФЕС-а.

                  Коментар


                    Ами по схемата не изглежда да е напълно независима.Има един проводник за връзка между главното ЕКУ и това за допълнителният подгрев - от модул 295 ЕЦУ (Конектор Б пин 40) до модул 357.А и аз не искам да се свързвам с нея, искам само да я активирам както се кативират другите свещи и актуатори.
                    Bravo JTD 105 '98

                    Коментар


                      ФЕС-а доколкото помня пускаше само подгревните свещи в цилиндрите, а за допълнителното подгряване не помня да е имало такава опция.
                      Marea Weekend HLX Jtd 110

                      oO(_)____////____(_)Oo

                      Коментар


                        Additional heater си мисля че е точно за тези свещи.
                        Прикачени файлове
                        Bravo JTD 105 '98

                        Коментар


                          mr. Nikoi написа:
                          Additional heater си мисля че е точно за тези свещи.
                          Така изглежда.
                          Marea Weekend HLX Jtd 110

                          oO(_)____////____(_)Oo

                          Коментар


                            mr. Nikoi написа:
                            Ами по схемата не изглежда да е напълно независима.Има един проводник за връзка между главното ЕКУ и това за допълнителният подгрев - от модул 295 ЕЦУ (Конектор Б пин 40) до модул 357.А и аз не искам да се свързвам с нея, искам само да я активирам както се кативират другите свещи и актуатори.
                            Провери ли за какво е този кабел. За да активираш това, което искаш - трябва по някакъв начин да си свързан с нея, а както казах - връзка между компютрите няма. (Освен цитирания кабел, който излиза от компютъра на колата и се разделя на две: едно за таблото на колата и едно за компютъра на подгр. свещи. По този кабел върви сигналът за оборотите на двигателя.) И понеже такъв начин няма - затова и не можеш да активираш нищо със софтуер. Та кажете му на човека да си ремонтира ФЕС-а.

                            Коментар

                            Working...
                            X