Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати 61 до 67 от 67

Тема: Повишена температура на охлаждащата течност -2 част, 2021 г.

Май никой не ми е прочел мнението правилно. Все тая, накрая ще изкарам Алфата (със същия мотор) и ще отида на едно няколко километрово, 7-8 процентово изкачване, за да я "прегрея" на 1500 оборота...

П.П. И да счупя коляновия вал на 5-6 места

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    той така или иначе е затворен, от миналата година регенерация не се е пускала.
    Колко километра е изминал автомобилът от последната регенерация, колега?
    1990 TEMPRA SX 1.4 LPG | 2006 CROMA EMOTION 1.9 150 CV AISIN

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    [QUOTE=PM_u_bo;1384044]Моля ти се, какви монтьори , какви инженери - СЛУШАЙ тука клавиатурните експерти - те всичко ще ти обяснят, дори това, че наблюдаваното от теб увеличаване на разхода е няква измислица и щуротия.
    Просто ги слушай и пълней, както се казва.

Тогава слагай два ЕГРа ще падне на 2-2,5/ 100
    При незапушен добре ЕГР и започнала регенерация какво се случва с температурата на охладителната течност? Само питам.
    И следващ въпрос: Как разбираш че не прави регенерация? И с каква нафта караш че повече от година не прави регенерация? Оп,станаха два въпроса
    Последна промяна от kiriluz1 : 18.11.2021 в 09:38

Фиат фанатик Аватарът на VALIO_RACING
    Регистр. на
    16.02.2007
    Лятото карам с нафта на газтрейд, говорил съм с хората, казаха лукойлска обикновена нафта, не добавят добавки те, както идва така я продават. Зимата само ромпетрол. Нямам много километри, това ми е колата за събота и неделя, миналата година малко над 3 хил, тази година малко над 4 хил, днес бях на преглед дадоха ми даже 4та еконорма.
    Междудругото точно това си помисли момчето, което спря работата на егр, да не е влязла в регенерация и затова да съм видял температурата такава. Като се пусна миналата година регенерация си изкарах акъла, беше в града, по светофари, видях бели кълбета, викам край, строши се мотора, пристигнах си пред вкъщи, оставих я да поработи още малко, видях, че няма никаква миризма и ми мина наум, че може да е това. Няма никаква индикация на таблото за това, че в момента върви регенерация, а това дето трябва да е над 2000 оборота, продължително каране, няма такова нещо.
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Максимумът, който съм успявал да измина с италиански дизел между регенерациите е 1080-1100км извънградско каране.
    1990 TEMPRA SX 1.4 LPG | 2006 CROMA EMOTION 1.9 150 CV AISIN

Фиат фанатик Аватарът на VALIO_RACING
    Регистр. на
    16.02.2007
    Как разбираш, че е започнала? Казаха ми, че колкото е по-задръстен дпф, толкова по-често се пуска регенерация?
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Цитат VALIO_RACING написа: Преглед на мнението
    Как разбираш, че е започнала? Казаха ми, че колкото е по-задръстен дпф, толкова по-често се пуска регенерация?
    Също така ,колкото по скапана нафта толкова по-често регенерация,колкото повече градско толкова по-често регенерации .

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Тема: Повишена температура на охлаждащата течност -2 част, 2021 г.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 2 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •