Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Повишена температура на охлаждащата течност

Фиат фанатик Аватарът на VALIO_RACING
    Регистр. на
    16.02.2007

Повишена температура на охлаждащата течност

Здравейте, колеги. Преди малко имах странна случка с 1.6мултиджет. Докато си карам нормално с около 90-100км/ч температурата на охлаждащата течност подскочи на два пъти, както си беше на средата до 3/4 и до макс и излезе надпис, който изчезна много бързо - не можах да го прочета целия - Незадоволително... явно за температурата нещо, изчезна след 1-2 секунди, превключих на по-ниска предавка и след 300 метра падна отново на 3/4, след още 300-400 се върна на средата Не е загрявала постепенно, а направо подскочи стрелката, така и спадна Не съм спирал, карах постоянно, пробвах дали ще се вдигне температурата - с по-високи обороти, на по-висока предавка, нищо, не мърда и милиметър уреда за температурата. Карах още 20-30км, нищо, всичко е нормално, маслото е чисто, антифризът и той. Дали ще е някакъв проблем с датчика на температура или уреда нещо? Възможно ли е от макс стрелката да падне за 500-600метра извънградско каране на половина, колкото бързо е загрял, толкова бързо се и охладил
    Забравих да напиша - с антифриз парафлу - оранжев съм на макс, сега като изстина колата си е пак на макс, няма точки мазни в него, няма нищо.
    кара с удоволствие: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

Цитат VALIO_RACING написа: Преглед на мнението
    Здравейте, колеги. Преди малко имах странна случка с 1.6мултиджет. Докато си карам нормално с около 90-100км/ч температурата на охлаждащата течност подскочи на два пъти, както си беше на средата до 3/4 и до макс и излезе надпис, който изчезна много бързо - не можах да го прочета целия - Незадоволително... явно за температурата нещо, изчезна след 1-2 секунди, превключих на по-ниска предавка и след 300 метра падна отново на 3/4, след още 300-400 се върна на средата Не е загрявала постепенно, а направо подскочи стрелката, така и спадна Не съм спирал, карах постоянно, пробвах дали ще се вдигне температурата - с по-високи обороти, на по-висока предавка, нищо, не мърда и милиметър уреда за температурата. Карах още 20-30км, нищо, всичко е нормално, маслото е чисто, антифризът и той. Дали ще е някакъв проблем с датчика на температура или уреда нещо? Възможно ли е от макс стрелката да падне за 500-600метра извънградско каране на половина, колкото бързо е загрял, толкова бързо се и охладил
    Забравих да напиша - с антифриз парафлу - оранжев съм на макс, сега като изстина колата си е пак на макс, няма точки мазни в него, няма нищо.

Погледни охладителя на ЕГР-а. Наскоро ми се случи нещо подобно, температурата от 90 на макс и пак на 90. Съобщението, най-вероятно е било да отбиеш и да угасиш мотора, това изписва като прегрее.

За проверка на охладителя на ЕГР-а трябва да и дадеш много жега, при мен след като доляхме антифриз и теча изчезна, чак на другия ден след каране на ръчка и даване на газ на празен ход около минута-две изби като хората и се видя от къде точно е. Иначе, огледай пластмасовата кутия в дясно на мотора и под нея, около скоростите.

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	E_Fiat-Bravo-1.6-Multijet-2008-Photo-08-800x600.jpg
Преглеждания:	31
Размер:	201,2 KB
ID:	108323

Регистр. на
    16.02.2007
    Аз нямам течове на антифриз. Какво има под този капак? Ще карам и ще наблюдавам дали ще има някакви проблеми, не вярвам да е стананало нещо, не е изхвъляла антифриза, всичко си е нормално

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Такова поведение на измервателния уред може да бъде предизвикано от наличие на въздух в системата
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Когато се вдигне пробвай да загасиш колата и да я запалиш веднага,така се определя електрически проблем. Обикновенно показва нормална температура след запалване, означава лош контакт при датчика или лоша маса някъде. На два предишни мои фиата ми се е случвал такъв проблем.

Регистр. на
    16.02.2007
    Следващият път ще пробвам, ама за пръв път ми се случва и знам, че не трябва да се гаси двигателя, докато спрa климатроника и мина на по-ниска предавка и с два подскока си падна на средата отново. Не мисля, че е нормално движението на стрелката да е такова, нали трябва да се движи плавно. Никога не съм я виждал да загрява над средата и сега изведнъж скочи
    Наскоро не съм правил нищо, наливах антифриз преди 3-4 месеца за последно. От къде ще избие антифриз, през капачката на разширителния съд ли, друго място не виждам. Едно време имаше едни маркучета и изпускаха по земята. Явно това са колите на които разширителния съд е заедно с радиатора, а тука си е самостоятелен съд - при това положение от къде ще потече?
    Последна промяна от VALIO_RACING : 30.06.2020 в 22:09

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Цитат VALIO_RACING написа: Преглед на мнението
    Следващият път ще пробвам, ама за пръв път ми се случва и знам, че не трябва да се гаси двигателя, докато спрa климатроника и мина на по-ниска предавка и с два подскока си падна на средата отново. Не мисля, че е нормално движението на стрелката да е такова, нали трябва да се движи плавно. Никога не съм я виждал да загрява над средата и сега изведнъж скочи
    Наскоро не съм правил нищо, наливах антифриз преди 3-4 месеца за последно. От къде ще избие антифриз, през капачката на разширителния съд ли, друго място не виждам. Едно време имаше едни маркучета и изпускаха по земята. Явно това са колите на които разширителния съд е заедно с радиатора, а тука си е самостоятелен съд - при това положение от къде ще потече?
    Аз говоря за проблем с отчитането на температурата(който ми се е случвал)а не за наистина прегрял двигател. Ако ,когато се вдигне стрелката загасиш и запалиш веднага колата и стрелката си е в нормално положение, то значи проблема е лош контакт или лоша маса ,което променя отчитането.

Регистр. на
    16.02.2007
    Да, това го разбрах, стана ми ясна идеята ти. Какво значи прегрял двигател, като термин - да е хвърлила антифриза колата или не? Може ли двигателят да е прегрял, а антифризът да не е изхвърлен?

Тема: Повишена температура на охлаждащата течност

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •