Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 23

Тема: Опасни ли са лед крушките?

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    Пробвай тук, имат и истински лед крушки

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	krushki.jpg
Преглеждания:	36
Размер:	162,6 KB
ID:	108072
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

Фиат фанатик Аватарът на VALIO_RACING
    Регистр. на
    16.02.2007
    Знам го мястото, не е далеч от мен, може да се разходя да поогледам.
    кара с удоволствие: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Омега лайт имат супер цени, не съм пазарувал от тях, но бих. А иначе за визията - има и обикновени лампички Osram Cool blue или Blue intense или нещо подобно. Стъклото им е синкаво, блокира част от светлината с по-дълга вълна (червената) и пропуска по-късите вълни. Така светлината не жълтее, а изглежда снежно-бяла. Мисля, че са добър избор.

Фиат фанатик Аватарът на VALIO_RACING
    Регистр. на
    16.02.2007
    Има доста клипчета на Blue Intense - за габарити не си струва, не се забелязва разлика, иначе не светят зле, за фарове, но тука са безсмислени. Който иска да отвори youtube и да ги види, не са нищо особено!
    Докато гледах клипчета видях, че много хора, които са сложили лед след няколко дни започват да мигат, защото напрежението, което идва е 14.3, а те са за 12, поне така върви разговора. Има ли някой проблем с мигане на лед крушки?
    Последна промяна от VALIO_RACING : 08.04.2020 в 13:19
    кара с удоволствие: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

За съм сложил лед на габарити кръгли около 7см кръг на мястото да халогените и така си карам не пускам фарове през деня

Аз на Браво 2 на габаритите сложих LED отпред уж понеже светят нон-стоп да издържът повече, те взеха че сдадоха багажа на 1-вия месец. После взех още някакви по-скъпи и те заминаха. Накрая върнах обикновени phillips и нямам грижи. Вътре по интериора слагах на врътките за парното ЛЕД и издържа около година и сега пак трябва да се занимавам и тоя път ше си сложа обикновена, явно само на боклуци попадам, а уж давам по 2-3 лв. на крушка за тея малките и за габаритите дадох 20 втория път уж някакви маркови ...

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Както казват "Нямала си баба работа, та си купила прасенце". Като не се получават нещата защо продължавате да се блъскате и наривате излишни пари. Единствените диоди, които сложих са на 3-я стоп заради калпавите крушки там. Сложих червени със съответните съпротиви и вече не помня колко години нямам проблем.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    По темата дирелтно - да, опасни са. Слагаш на номера отзад, спират да светят и патрулката, която кара зад треб в тъмното те спира и така нататък...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат VALIO_RACING написа: Преглед на мнението
    Докато гледах клипчета видях, че много хора, които са сложили лед след няколко дни започват да мигат, защото напрежението, което идва е 14.3, а те са за 12, поне така върви разговора. Има ли някой проблем с мигане на лед крушки?
    Проблемът не е напрежението, защото в автомобила винаги може да достигне 14.4 и трябва да е съобразено с това. Проблемът е от друго - че китайците нарочно ги правят да светят силно, като във веригата слагат неправилен токоограничаващ резистор. Да, може би ако ги пуснеш точно на 12 волта - ще издържат малко по-дълго, но и в този случай не са изчислени правилно. За да светят както трябва - без нагряване и с номинален ток, трябва да ги пуснеш на максимум 10.5 - 11 волта, грубо. Ако са изчислени правилно и на 12 волта работят правилно, без нагряване, почти няма да има разлика и при 14.4 В - пак ще светят както трябва. Може би с леко нагряване. Токоограничаващият резистор ще поеме разликата.

Ако обаче избереш маркови LED светлини, например на Osram, Philips, Bosch и други подобни, е твърде вероятно да надживеят колата ти. Осрам дават 4 години гаранция на обикновената си серия и 6 години на премиум серията. Аз съм сложил за габарити отзад Osram LEDriving 2880-R - червени (заместват W5W) и хем светят доста силно, хем едва-едва се затоплят. Вече са на 2 години и въобще не ги мисля, нито ги проверявам. Просто знам, че работят.

------------
    Цитат muns61 написа: Преглед на мнението
    По темата дирелтно - да, опасни са. Слагаш на номера отзад, спират да светят и патрулката, която кара зад треб в тъмното те спира и така нататък...
    Това как ги прави по-опасни от обикновените лампички? Те също могат да спрат да светят и патрулката, която кара зад теб в тъмното те спира и така нататък.

Колегата го е написал:

Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    Сложих червени със съответните съпротиви и вече не помня колко години нямам проблем.
    Трябва да се изчислят правилно и да се сложат съответните съпротивления. За да подкрепя това, мога да дам пример с едни, които съм сложил за фоново осветление в коридора на апартамента ми, за да може винаги да има някаква светлина и човек да не върви в тъмница. Та понеже аз съм си ги правил, съм спазил написаното в спецификацията - 20 милиампера ток, 3.2 волта. Подавам им 5 волта през USB изход и със съпротивление 120 ома работят дори на по-слаб ток от спецификацията. В момента са на 7 години нон-стоп - 24 часа, 365 дни. Това са 60 000 часа работа. Мисля, че е добре? По същия начин си правя и на колите LED-овете - ограничавам ги да работят на 20-30 милиампера ток и досега където и на когото съм сложил - няма забележка. Нямам и проблем с патрулките

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_20200410_184543.jpg
Преглеждания:	11
Размер:	240,5 KB
ID:	108076
    Такива са на номера отзад и на предните г
    абарити. Но аз нямам чек за изгорели крушки.
    Светят добре. Имам и ДРЛ, така че не светят постоянно. Но както са поставени- не са сменяни.
    Последна промяна от dobrujanetza : 10.04.2020 в 20:25
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Опасни ли са лед крушките?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •