Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 16 от 16

Тема: Брава 1.2 16v 80 Стъпковия мотор си губи настройките

Кара балканче Аватарът на a4o1000
    Регистр. на
    20.10.2015
    Цитат lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
    И кво ти пречи леко да я припомпваш с педала докато се оправи?
    Ами пречи ми. Сутрин вместо да остържа леда от стъклото трябва да припомпвам газта ли? Не е приятно, а пък и искам да са ми в ред нещата.
    Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    13.07.2015
    Цитат a4o1000 написа: Преглед на мнението
    Тя си пали на бензин, проблема е първата минута като запали. На газ няма никакви ядове. Защо да е от нея?
    Газовия инжекцион е от 3 години и никога не съм имал ядове.
    Направи си профилактика на ГИ-то
    най-добре където е слаган
    или може първо сам да си смениш филтрите, адаптираш
    и ако след 2-3 дни пак започнат проблемите отиваш да ти видят изпарителя - или профилактика или лека донастройка на налягането
    /////

Кара балканче Аватарът на a4o1000
    Регистр. на
    20.10.2015
    Цитат PM_u_bo написа: Преглед на мнението
    Направи си профилактика на ГИ-то
    най-добре където е слаган
    или може първо сам да си смениш филтрите, адаптираш
    и ако след 2-3 дни пак започнат проблемите отиваш да ти видят изпарителя - или профилактика или лека донастройка на налягането
    Газовото си работи перфектно, филтрите са сменяни наскоро ( проблема го имаше и преди да ги сменя ). Искам пак да спомена, че на газ няма проблеми, мотора като вдигне малко температурата всичко е ок, като е поработила и на бензин няма проблем. Тези дни ще свалям дросела да го чистя ( не знам в какво състояние е), ще направя нова адаптация, ще покарам известно време и ще споделя какво е станало. Ще погледна и мач сензора как е. Стъпковия мотор и преди ми е създавал ядове, така че проблемите според мен клонят към него, но все пак нещо ми се губи.
    Газовото за сега няма да го пипам. С нова адаптация и каране само на бензин тресенето пак е налице.
    Последна промяна от a4o1000 : 28.02.2020 в 18:26
    Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

Фиат фанатик
    Регистр. на
    23.10.2008
    Газта работи , защото колата вече е позагряла и е понамалила нуждата от допълнително впръскване. Когато колата е студена на бензин държи по- високи обороти( работи все едно на смукач и самото налягане което бензина държи е по- високо от това в оптимална температура. Ако газта е настроена при строго загряла кола, то тя е една идея по- бедна от колкото на бензин и това ясно си личи при студен мотор, когато колата пали на бензин и работи на занижените времена и налягания на топлата кола на газ.

И при мен 1.8 пунто мк2 е със същото състояние. Купил съм си кабел и към момента съм се научил от проба брешка да си го нагласям да е абсолютно перфектно палене и при превключване на газ да няма играене на обороти. Единствено все още немога да настроя колата да върви нормално в по- високи обороти. Ама предполагам това е по- скоро от бавна рейка. Но с тия простотии сега с регистрации и талони на газ, не знам да се занимавам ли да сменям изобщо.
    Последна промяна от Insane : 28.02.2020 в 21:02

Цитат a4o1000 написа: Преглед на мнението
    Газовото си работи перфектно, филтрите са сменяни наскоро ( проблема го имаше и преди да ги сменя ). Искам пак да спомена, че на газ няма проблеми, мотора като вдигне малко температурата всичко е ок, като е поработила и на бензин няма проблем. Тези дни ще свалям дросела да го чистя ( не знам в какво състояние е), ще направя нова адаптация, ще покарам известно време и ще споделя какво е станало. Ще погледна и мач сензора как е. Стъпковия мотор и преди ми е създавал ядове, така че проблемите според мен клонят към него, но все пак нещо ми се губи.
    Газовото за сега няма да го пипам. С нова адаптация и каране само на бензин тресенето пак е налице.
    Газовото може да си работи, но не това имаме предвид. Колата като е на газ бензиновото ЕКУ това не го знае и се адаптира все едно е на бензин.
    Ако се съмняваш в стъпковия мотор, откачи му буксата и затегни жилото да държи 1500 оборота на празен ход, на студен мотор. Ако не тресе намаляй постепенно до 1000, ако до тогава не почне да тресе, значи най-вероятно е другате проблема.

Цитат Insane написа: Преглед на мнението
    Единствено все още немога да настроя колата да върви нормално в по- високи обороти. Ама предполагам това е по- скоро от бавна рейка. Но с тия простотии сега с регистрации и талони на газ, не знам да се занимавам ли да сменям изобщо.
    Защо просто не я направиш да минава на бензин на 4000 примерно? Като бонус ще си чисти дюзите и няма да имаш проблеми с тях.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    23.10.2008
    Цитат JTR написа: Преглед на мнението
    Защо просто не я направиш да минава на бензин на 4000 примерно? Като бонус ще си чисти дюзите и няма да имаш проблеми с тях.
    Попринцип за лятото го правя да минава на бензин на 5000 оборота. 4000 на 5 та е на не повече от 140 и някак много бензин ходи :D Ама понеже малко ме дразни момента на смяната, въпреки че поритва се едно се включва някое миниатюрно турбо, все се опитвам да стигна някакъв разумен компромис по отношение хем да работи на газ, хем да е максимално близко в целия диапазон до бензина. Едно време имах купе 1.8, което уж е същия мотор като пунтото. Купето се караше само на бензин, обаче дори на бензин да се кара пунтото има много голяма разлика и във вървежа и в максимална скорост и в максимална скорост на различни предавки. Има ли къде да се прочетат инфо за скоростни кутии, размер на тая клапата за въздуха, дебитомери, разлика в запалителни бубини? Инжекторите са еднакви

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Брава 1.2 16v 80 Стъпковия мотор си губи настройките

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •