Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 19

Тема: Търся "актуална" инфорамция за 1.9 JTD (браво 2007-ма 120кс).

Кара ролкови кънки
    Регистр. на
    18.08.2011

Question Търся "актуална" инфорамция за 1.9 JTD (браво 2007-ма 120кс).

Здравейте, отдаде ми се изгодна възможност да се сдобия с фият браво 2007-ма 1.9 multijet 120hp. Най-вероятно има предходящи ремонти, въпреки че я взимам от чужбина през познат. Осново ми описа проблем състоящ се в леко "чукване" при тръгване което уж имитира тръгнало каре, но знам ли може да е маховика. Посъветвах го да я качи на крик и да види дали пак ще трака при завъртане на предно колело на "неутрална". Както и да е, главно ме интересува ако някои фен от форума може да ми каже актуални цени на основни ремонти които скоро е правил, най-вече: Съедениел смяна, дюзи смяна/рециклиране, тези карета.. колата е на 400к преполагам не е въртяна, не са малко.. преди да съм тръгнал на 1200-1300км път към България да знам какво основно да погленда пък и да знам после какво ме чака евентуално.

П.С.
    Закачената тема за дизеловите автомобили е с неработещи линкое.
    -[ Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 ]-

Според мен за 400х километра тази кола е дала всичко от себе си. И за да е изгодна придобивка с последващо възкресяване трябва да я вземеш за не повече от 1000лв.
    Маховика е от сорта на 1200-1500лв. в комплект със съединител и прочее. Каретата не са особено скъпи, но питаш за дюзи и прочее - там обичайно са си цифра. Маховика не чука леко при тръгване, чука си постоянно, като ако е в начален стадии - чукането изчезва при натискане на съединител. Ако е с автоматична скоростна - там не искам и да мисля какви проблеми би имало, но ако е поддържана правилно (смяна на масло на правилния интервал) може и да е жива още...
    През 2012г. се нагледах на 5-6 годишни мерцедеси от Германия на по 1 милион километра, които после излязоха като нови на собствениците им, защото каквото не се бяха сетили - това не беше тръгнало или по-зле - заминало.
    Та по мое мнение - субективно е, 13 годишна кола дори на 400х може да е прекрасен екземпляр, може да е и идеален за скрап.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Кара ролкови кънки
    Регистр. на
    18.08.2011
    Ясно, всичко е шанс.. хубаво и евтино са две несъвместими думи в едно изречение в такива случаи.
    До колкото знам е бая адекватна като вървеж и нямало пушеци, но все пак нафтата е по-добра там или има “маги малки тайни” под формата на присадки. Ще видим има възможност да се покара там докато отида, все за 500-600км там ще си покаже ако има нещо тотално изгърмяло.. мерси за отговора ще видя друг ако се включи с инфо също
    -[ Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 ]-

Фиат маниак Аватарът на GeletoFIATbravo
    Регистр. на
    26.02.2011
    Светльо,карам такова чудо от 10г.Купено на нула км,сега на 225хкм.Не съм сменял маховик,съединител,карета,
    198mjet Bravo

Фиат фанатик Аватарът на ilian4o88
    Регистр. на
    28.12.2011
    Да се обърне внимание,като тръгва дали се мести лоста за скоростите.Това чукане може и да е от скорости.
    "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Това трябва да е с петстепенна скоростна кутия,по скоро предница,тампони,биалетки, шарнири . Слабо място им е рейката.Ако е за Германия има ДПФ,ако не е за Германия няма Дпф. Иначе този двигател е много здрав,ако е гледан добре не му пречат 400к.

1,9 120 винаги е с 5 степенна кутия той няма вариант с 6-та. Моята си пуши чернилка ама върви си и нямам проблеми, а вървежа е повече от приятен ремонтите са евтини, тия филми с 1500лв за комплект съединител не знам къде ги има 700 с работата е по реалистично да не са и много, вярно аз не живея в голям град и тук тарифите са други. за 200лв с работата си смених всичко по носачите и това е, трета година само масло и филтри. Моята е италианка няма дпф пише че е на 190хил. ама гаранция не е :D
    Последна промяна от ViGiMi : 14.02.2020 в 23:25

1500лв. комплект съединител + маховик Ама ако само съединител е 700...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Общо взето се гледа всичко което се гледа на кола втора употреба. Като цяло е Стило с изчистени проблеми направата е доста добра,двигателя е прост и лесен за обслужване,по тоците дава ядове свързани с поява на лош контакт,което е лесно отстранимо и евтино. За каране е много приятна и стабилна. Екстрите ,ако има ,също са приятни. Частите са като за Фиат -с нормални цени . Носача е с отделен шарнири( 22 лв).и т.н. Аз карам такава от 1 година,като това е първият дизел който карам и много ми харесва. Брат ми кара Стило със същият(почти ) двигател което е на 500к км в момента от които 150к навъртяни от нега само с един ремонт за 7 години на стойност 1000 лв.

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    Ако е до 500 евро-зимай я.Ако е каре ща докара до БГ ако е маховик пак ще си дойдеш. Смяна на дюза/никога не съм имал нафтова/ не трябва да е повече от смяна на свещ на бензинка...а бе зимай я.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Търся "актуална" инфорамция за 1.9 JTD (браво 2007-ма 120кс).

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •