Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати 51 до 59 от 59

Тема: Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Прилагам линкове към 2 клипа, на които може да се види горе долу прилично за какво иде реч:

https://youtu.be/n7P8g1HlXBk

https://youtu.be/Ps3CykLx5co

Подчертавам, че на камерата къси и дълги на моменти може да изглеждат почти еднакво, но това е защото камерата автоматично променя яркостта според силата на светлината. На пътя разликата е огромна и дори при скорост 140 , се вижда пефектно доста напред. Като покарам малко на дълги и после като пусна къси - все едно нямам къси, а те са фабричен ксенон и също светят чудесно.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Може и да не е нов продукт, но аз тези дни научих за него. Най-после и маркови лампи за цокъл H1 от Philips:

https://www.philips.bg/c-p/11258XUX2...headlight-bulb

Според спецификацията са 20 вата и 1500 лумена, което е малко по-добре от халогенна и доста далеч от ксенонова. Все пак от съществено значение е и състоянието на рефлектора/прожектора на фара. Пише, че са предвидени за дълги светлини, което предполага не много дълго постоянно използване. Все пак марката и най-вероятно - цената, предполагат по-високо качество и аз бих ги пробвал за къси. Стига да не са някаква безбожна цена... Засега не мога да намеря някой търговец да ги продава. По руските сайтове цената е около 200 български лева.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Показаните от теб са стария модел - 5800К. Може би затова ги намираш трудно.
    Актуалните са 6500К - https://www.ebay.de/itm/H1-LED-PHILI...wAAOSwjmhedIrY
    Прегледай и снимките в обявата, има показани размери.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Пише, че са предвидени за дълги светлини, което предполага не много дълго постоянно използване. Все пак марката и най-вероятно - цената, предполагат по-високо качество и аз бих ги пробвал за къси.
    Не знам къде си прочел, че са за дълги светлини, но ако визираш обозначението HL, то най-вероятно това е свързано с "фар", а не конкретна светлина на фара.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Не знам къде си прочел, че са за дълги светлини, но ако визираш обозначението HL, то най-вероятно това е свързано с "фар", а не конкретна светлина на фара.
    Визирам това, че пише "Приложение: Дълги светлини", което за мен не значи "фар", а значи конкретна светлина на фара. Най-вероятно съм го прочел в описанието на продукта на линка, който съм оставил. Само трябва да се "скролне" малко Пише го също и в листовката със спецификациите, която може да бъде видяна в раздела "Поддръжка -> Ръководства и документация" - тук:

https://www.download.p4c.philips.com..._pss_bulbg.pdf

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Capture.PNG
Преглеждания:	6
Размер:	34,4 KB
ID:	108226

---------------

Цитат Stefanaki написа: Преглед на мнението
    Показаните от теб са стария модел - 5800К. Може би затова ги намираш трудно.
    Актуалните са 6500К - https://www.ebay.de/itm/H1-LED-PHILI...wAAOSwjmhedIrY
    Прегледай и снимките в обявата, има показани размери.
    Показаните от теб са модел 2019, а показаните от мен са единствения подобен продукт от сайта на производителя в този момент - 2020. За тях казваш, че са "стария" модел и ми показваш всъщност истинския стар модел като актуален, така ли? Или нещо не съм разбрал какво имаш предвид?

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Capture_.PNG
Преглеждания:	4
Размер:	141,7 KB
ID:	108227

Иначе изглежда съм изостанал с международните новини, но в България доскоро нямаше никакъв подобен продукт. Нито стар, нито нов модел, или поне аз не съм виждал никъде в по-известните магазини, а не е като да не съм търсил. Ако някъде си виждал - може да пуснеш линк, за да сравним цената поне.

Колкото до цветната температура, производителят е написал нещо по въпроса в документацията към продукта, т. 1.1 на стр. 4 от файла, тук:

https://www.download.p4c.philips.com...x2_iim_bul.pdf

Ако нещо не работи линкът, ето цитат:

1.1. Защо цветната температура намалява от 6500 K за първо поколение на X-tremeUltinon LED Philips до 5800 K за второ поколение?

Цветната температура на модернизирана LED лампа зависи от модела на използваните LED чипове и от нивото на ефективност, което трябва да се постигне. Ние изпълняваме изискванията на дефиницията на ECE за "студено бяла светлина". Според разпоредбите на ECE "студено бяла светлина" е в рамките на диапазона от 5500 до 6000 K. Повечето производители на автомобили определят своето LED осветление като 5800 K, което осигурява най-доброто съотношение на бялото с ограничено количество UV светлина (онзи “синкав оттенък”) за превъзходен контраст на пътя. Вече следваме тази препоръка за производството на XtremeUltinon LED gen2 Philips, за да предоставим превъзходен контраст и видимост.
    Самият производител посочва, че лампите с цвят 6500 К са по-стар модел от тези с цвят 5800 К.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Всъщност сега и аз се чувствам объркан.
    "Старите" X-tremeUltinon LED са с +200%.

"Новите" X-tremeUltinon LED gen2 са с +250% и нов вид опаковка.

От друга страна не откривам Н1 X-tremeUltinon LED gen2. Виждам само Н4 и Н7 за фарове и H8/H11/H16 за светлини при мъгла.
    Но пък има и Н1 X-tremeUltinon с +200% (което всъщност би трябвало да е gen1) и 5800k, но в нова опковка тип gen2:

И понеже тези лампи нямат ЕСЕ одобрение, не се интересувах повече, защото тук глобяват за такива неща.

Все още ми "държи влага" предупреждението, което получих от полицаите за ксенона на Брава-та през 2010. Добре, че бяха доброжелателни към мен и ми дадоха 10 дни да въведа колата в законоустановен вид за движение в Германия.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Визирам това, че пише "Приложение: Дълги светлини", което за мен не значи "фар", а значи конкретна светлина на фара. Най-вероятно съм го прочел в описанието на продукта на линка, който съм оставил.
    Подтикнат от тази тема изчетох доста материали на Филипс и Осрам (основно) и там само това се визира.
    И основно идва от типа крушки, които се срещат в различните приложения.
    А това, че пише в описанието дълги, в мен би породило съмнение за загуба в превод и от този род.
    Като прочетеш и линка, който даде, обърнеш внимание на точка 1.9, то съмнението отново би се засилило в неподходящо предоставяне на информацията, дори и от "първоизточника".
    Какво пише на опаковката - че стават само за дълги светлини ли?
    Последна промяна от BO : 01.06.2020 в 15:32
    A20DTH ЖТД ама не баш
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Няма как да знам какво пише на опаковката, защото не знам къде се продават, за да ги видя наживо. Засега мога да разчитам единствено на това, което производителят им е написал - приложение: дълги светлини. А дали е грешка в превода - няма да задълбавам да търся. То така ако търся - всяка една дума може да е сгрешена. В крайна сметка лампите са забранени за използване на обществени пътища и всеки сам може да носи отговорност дали ги монтира на дълги или на къси.

Благодаря, че вече си обърнал по-сериозно внимание на написаното в линка.

А ако някой си мисли да ги продава по 400 лв за комплект - абсолютно ми е все тая дали изобщо пише нещо на опаковката и дали са за дълги или къси. Няма да си ги купя. До 200 обаче може би ще прежаля и то само след като се повредят китайчетата с активното охлаждане. А те вече са добре защитени от прах и до момента ги подложих на известно натоварване, на което издържаха. Има изгледи да изкарат някоя и друга година, като за 45 лв - допустимо.

----------

Ред.: Виж как направих на моя фар - с китайския маншон от 2 $, голям колкото чаена чаша, запечата фара идеално и сега вече нямам притеснения, че ще влизат боклуци. Просто няма откъде. Мисля, че при теб, с това пасивно охлаждане на Осрамките, които взе - ти е перфектно решение.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004

Ред.: Виж как направих на моя фар - с китайския маншон от 2 $, голям колкото чаена чаша, запечата фара идеално и сега вече нямам притеснения, че ще влизат боклуци. Просто няма откъде. Мисля, че при теб, с това пасивно охлаждане на Осрамките, които взе - ти е перфектно решение.
    С тези маншони не съм задълбавал много, защото нали назад споделих, че се надявам базата на лед крушката да е с диаметъра на оригиналната крушка и маншона да уплътнява добре.
    Ето как изглежда маншона при мен и как минава през основата на крушката:

Отделно и окръжността, върху която трябва да легне маншон евентуално е доста по-голяма. Да кажем около 150мм, което при твоята схема имаше маншони до 100 мм. Сигурно има и по-големи, ама не съм ровил защото разчитам, че оригиналния маншон просто ще може да си застане върху базата на крушката и да си уплътни както със стандартна крушка:

Чакам да ми изгори една от двете крушки, по-скоро дясната, че е малко по-тегава за смяна и е сменена на 05.12.2018, та има шанс скоро да се предаде, та тогава да се занимавам и да видя дали ще светнат тези крушки в рефлектора, и дали ще направят коректно изрязване на светлината.
    Последна промяна от BO : 02.06.2020 в 08:34
    A20DTH ЖТД ама не баш

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Тема: Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •