Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 59

Тема: Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Фиат фанатик Аватарът на iliyan
    Регистр. на
    31.12.2010

Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Търся мнения и препоръки от колеги,които карат с такива крушки и марка,модел,от къде са закупени.
    Интересуват ме такива,които се монтират без преправяне,без дупчене на капачката и т.н.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG
    ex:Fiat Regata 1714D
    ex:Fiat 125P

Цитат iliyan написа: Преглед на мнението
    Търся мнения и препоръки от колеги,които карат с такива крушки и марка,модел,от къде са закупени.
    Интересуват ме такива,които се монтират без преправяне,без дупчене на капачката и т.н.

За Мареата от подписа ли става въпрос? Най-важното е да си с фарове с лупи, ако си с рефлектори забрави за LED, много зле светят.
    Иначе, ако си с лупи, аз ти препоръчвам ксенон. На този фар светят просто уникално, ще почнеш да забравяш да си пускаш дългите.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    И да добавя - особено ако е 55-ватов. Слагах на една Брава такъв преди 3 г. и стана феноменално добре.

А по темата - поръчал съм едни за мен, само че ще ги ползвам на дългите светлини. Видях ги монтирани на друга кола и светят изключително добре. Надявам се и при мен да стане добре. Само че ще ги монтирам на фар, който затваря лампата с маншон и така този радиатор ще остане отвън без да му пречи нищо. Ще пиша отзиви като пристигнат.

OSRAM също предлагат за H1 цокъл, но са си на цена. Но пък сигурно са хубави.

Администратор
    Фиат идол

Регистр. на
    29.08.2008
    Аз ще ти препоръчам Niken led H1
    Турско производство с японски вентилатори. И понеже ще питаш защо Niken, ще ти кажа, че са 5500K и се доближават до цвят, като оригиналните за вграждане! Повечето LED крушки (китайски) са 6500K и светят доста по синкаво от 5500K.
    Като цена в БГ около 30-35лв за комплект.
    Но да знаеш, че има китайски реплики! На кутията трябва да пише на турски език!
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	res_9047a42018a9c55d148efcac5109f0e9_full.jpg
Преглеждания:	56
Размер:	58,9 KB
ID:	107926  
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

Регистр. на
    31.12.2010
    Цитат JTR написа: Преглед на мнението
    За Мареата от подписа ли става въпрос? Най-важното е да си с фарове с лупи, ако си с рефлектори забрави за LED, много зле светят.
    Иначе, ако си с лупи, аз ти препоръчвам ксенон. На този фар светят просто уникално, ще почнеш да забравяш да си пускаш дългите.

С лупи съм,но не искам да дупча капачките на фаровете.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Карах с ксенон уникално добре свети, после решиш да пробвам с LED на auxito. Светят добре ама не толкова колкото ксенон и говоря за 35W такъв.
    Единственото нещо, което е по - добре, че имаш светлинен клаксон...

-----да си с фарове с лупи, ако си с рефлектори забрави за LED -Светят добре ама не толкова колкото ксенон---
    Това е истината .
    Може да има и по нови модели -по силни но ще са скъпи

Регистр. на
    31.12.2010
    Цитат Виделин Райчинов написа: Преглед на мнението
    Аз ще ти препоръчам Niken led H1
    Турско производство с японски вентилатори. И понеже ще питаш защо Niken, ще ти кажа, че са 5500K и се доближават до цвят, като оригиналните за вграждане! Повечето LED крушки (китайски) са 6500K и светят доста по синкаво от 5500K.
    Като цена в БГ около 30-35лв за комплект.
    Но да знаеш, че има китайски реплики! На кутията трябва да пише на турски език!

Задната /охлаждащата/ част е 50 мм.,а разстоянието до капачката на фара е 40 мм.

На колата капачката е гумена и не видях пробем с монтажа
    крушката е с 2 светлини трябва да се спазва последователността
    Първо разглобяваш цокъла после слагаш крушката.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Имам оригинален фар под ръка, като пристигнат моите - ще сложа 1-2 снимки как изглеждат.

Но да се има предвид следното - дори и вентилаторът да се събере в корпуса на фара - охлаждането ще е много лошо, защото капачката затваря фара много добре и няма откъде да влезе пресен хладен въздух. Така охлаждането ще става само с един и същи въздух - този, който е вътре във фара, а той ще се нагрее много при продължително светене на лампата, което може да се окаже критично, особено при по-евтините модели.

Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: Мнения и препоръки за LED H1 крушки за фарове.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •