Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 17

Тема: Покупка на Fiat Stilo 1.9 Mjet

Покупка на Fiat Stilo 1.9 Mjet

Здравейте, извинявам се ако темата ми не е в правилния раздел.

Предстои ми покупка на Stilo 2/3 врати, 2006-та година, 1.9 multijet, 120 к.с, 5ск. Не съм имал допир до такава кола/двигател и ще бъда благодарен за всякакви мнения и препоръки (слаби места, какво да внимавам и т.н.) относно въпросния модел, и как вървят цените на части и ремонти горе-долу. Колата е на 200к реални километри, турбото не е сменяно никога, съединител преди 70к километра.

Благодаря предварително и успешна седмица!

Преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Аз карам Браво с този мотор и скорости от 1 година на 255к реални км. Като цяло този мотор е неубиваем,ако се обслужва навреме и с правилните консумативи. Първоначалното обслужване излезе 420-30 лв.,като съм сменил ангренаж ,водна помпа,филтри и масла. Сменил съм и термостат ,който с труда и антифриз излезе към 200 лв. Единствен проблем за тази година ми е правил с подгряването заради лош контакт
    Реши се с контактен спрей за 10 лв.и пръскане на куплунзи и бушони. Разхода в София при каране на къси разстояния е от 8 до 11,а на дълго без клима 5,2-3,с клима 6-6,1.За каране е супер приятна. Брат ми кара Стило 115 коня 2003г. и той е основната причина да си взема това Браво.Досега съм карал само бензинови коли. Той го кара 8г. и колата е на 500к досега единственият по-голям ремонт е ГНП което е сменил. При Стилото често има проблем с кантара в седалката на еърбега но си има решение. Хубаво е да му направят една диагностика преди да го вземеш.
    Последна промяна от kiriluz1 : 27.01.2020 в 17:35

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Никакъв шанс Стило да хвърли с-тел на 130 000 км, освен ако не е карано зверски или по неподходящ начин или чипнато. Аз карам 1.9 JTD на 179 000 и нямам причини за притеснение скоро. Разхода за София е около 7-8 зимата и 6-6.5 лятото. Ангренаж с водна помпа е от порядъка на 200 лв. Масла и филтри около 100 лв. Термостат се слага в маркуча към радиатора от Рено 5 Вернет за 9 лв. на 86 градуса и нямаш грижи. Кантара на пасажерската седалка си е проблем, ама има решения. За мен най-големия проблем е смяната на крушка на фаровете - няма такива идиоти дето са измислили концепцията, да свалиш фара, за да смениш крушката (освен ако не си с гъвкави пръсти).
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Цитат tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    Никакъв шанс Стило да хвърли с-тел на 130 000 км, освен ако не е карано зверски или по неподходящ начин или чипнато. Аз карам 1.9 JTD на 179 000 и нямам причини за притеснение скоро. Разхода за София е около 7-8 зимата и 6-6.5 лятото. Ангренаж с водна помпа е от порядъка на 200 лв. Масла и филтри около 100 лв. Термостат се слага в маркуча към радиатора от Рено 5 Вернет за 9 лв. на 86 градуса и нямаш грижи. Кантара на пасажерската седалка си е проблем, ама има решения. За мен най-големия проблем е смяната на крушка на фаровете - няма такива идиоти дето са измислили концепцията, да свалиш фара, за да смениш крушката (освен ако не си с гъвкави пръсти).
    То на 90% от колите след 2005-6 се сваля фар. Сваляш фара, смениш всички крушки, като има лонглайф серии и повече не пипаш. Ама фара се сваля гадно, виж това не е измислено. Съединител може и на 50 000 км да смениш,това зависи от типа на карането и от грамотността на шофьора,карай само градско из задръствания 1ва-2ва по 5 дни, а събота и неделя се качвайте 5 човека до Копитото и да видим колко ше изкара съединителя. Иначе колата е евтина изработка, което е съвсем в реда на нещата. Има доста вибрации- повече от нормалното бих казал, това е основен недостатък.Прави проблеми с рейката понякога, двигателя е добър. ГНП на този двг протича понякога. Разхода е около 6 извънградско, градско е ясно, че зависи, но да кажем 7-9 според маршрута. Возията е добра за този клас, стабилността е средно ниво, шумоизолацията също средно ниво. Много удобства вътре за този клас, широчка е. Аз оплакване от здравината нямам, но трябва даси избереш добра кола. Аз съм направил само 25 000 км с нея, с вземането смених предни пружини, защото се чупят, смених всички дискове и накладки, както и рейка, може би нямаше нужда от това. РЕйката е механична и не е скъпа дори нова. От тогава съм сменял само крушки и масло. Моята е 6 скорости, върви много добре. Поддръжката е скъпа като за този клас кола, ебаси частите. Дискове предни по 120-150 лв/бр, термостата е 150-180 лв, носачи скъпи ако е заедно с шарнира, абе скъпа е за този клас за поддръжка
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Дисковете по-скоро са 150 лв. к-т предни и 70-80 лв. к-т задни. Ама като имаш предвид, че се сменят на 100 - 150 000 км. Амортисьорите и те са по 70-80 лв, колкото са и носачите. Да термостата е цена, ама както писах си има пиниз и с 15 лв. си решаваш проблема. За 110 000 км с нея и 13 години не смятам, че се справя по-зле от останалите в същия клас и цена. Правил съм следните неща: носачи, биалетки, предни и задни пружини, дебитомер, затапване на ЕГР, смяна подгревни свещи, слагане на термостат от Рено 5 и консумативи като смяна ангренаж, масла и ф-три, зареждане на климатик, смяна спирачна и охл. течност.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Е, все пак да се има предвид, че аз гледам да слагам приемливи марки и части, което не означава най-евтините. За дисковете отпред си спомням, че сложих Jurid за нещо около 110/бр. Носачи не съм сменял, гледам, че в АХМ най-евтините са 98 лв/бр. Иначе моето мнение в сравнение с другите от класа й- не се справя по-зле. Само е по-зле с вибрациите вътре. Иначе върви като змей, моята е 140 коня.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Фиат идол Аватарът на batproho
    Регистр. на
    26.09.2008
    Бах мамма му и дискове, те с цени, като на Алфа 159/Брера. На мен предни АТЕ са ми 115лв./бр. а Брембо перфорирани са ми на 165лв./бр.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Extreme Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    А защо ти е с 3 врати, по-удачно е с 5, карал съм 2 коли от типа "стани да седна", е не е удобно, парите са същите.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Фиат фанатик Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    А защо ти е с 3 врати, по-удачно е с 5, карал съм 2 коли от типа "стани да седна", е не е удобно, парите са същите.
    Единствената причина според мен е, че са по-красиви двувратките. Обаче пък колко пъти на човек му се налага да вози повече от 1 човек, та да я има въпросната ситуация "стани, да седна"? Затруднение може да има, когато обтегачът не работи, защото вратата е по-тежка.

+ Alfa Romeo GTV (916) 1.8i 16v TS 144 hp

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    За несемеен става.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Покупка на Fiat Stilo 1.9 Mjet

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •