Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 21

Тема: Пуши след спускане на скорост ... кво става?

Пуши след спускане на скорост ... кво става?

Здравейте, колеги!
    Питането ми е за бензинов, турбо двигател 1,6 ... няма газ.
    - няма теч на охладителна течност;
    - маслото е бистро, но бързо потъмнява - след 3000 км е тъмно;
    - двигателя харчи масло, само когато е в обороти, средни и на горе;
    - турбината е с ново ядро /китайско/, нормален луфт, не вие.

Интересно ми е, признак на какво е: обилно изпушване при първо подаване на газ, след спускане на скорост?!?!?!
    След това изчиства и няма пушек. Няма пушек и при напълно загрял двигател, и високи обороти /6000+/ форсиран на място.

Аз лично имам една теория, но ще се радвам вие да споделите опит и най-вече решение!
    иноишес турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F ... за сега _ http://www.keepfighting.ms

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Заминали гумички на клапани правят така

Общо казано, при спускане на скорост в зависимост от наклона дюзите не впръскват гориво и няма възпламеняване в цилиндъра, обаче ако гумичките на клапаните или сегментите не обират добре маслото, то се насъбира в камерата и когато натиснеш педала започва да възпламенява и насъбраното масло изгаря и съответно отзад се получава димна завеса най-често с бяло-син отенък. Понякога и масления сепаратор е виновен, понеже не изпълнява функцията си правилно и съответно пак се наблюдава същия феномен, който описах. Общо взето за да си сигурен, че не са сегменти си направи 1 тест за компресия, ако имаш маслен сепаратор му виж състоянието, ако всичко е ок, значи сваляш за гумички.

Маслото е 5-30 Магнатек.
    Вентилацията на двигателя е "еко", т.е. затворен тип, но модифицирана с външен клапан и сепаратор от Е36. Според мен работеща перфектно, защото:
    - събира си конденз /"боза"/ в отделен съд, без да се връща в двигателя ... и слава богу!!!;
    - при запушване на изхода за вентилация, при капака на главата с пръст ... дори на празни обороти, от зад става димна завеса! в момента, в който отпуша отвора , дори преди да го включа във въздуховода преди турбото, пушеците изчезват.
    иноишес турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F ... за сега _ http://www.keepfighting.ms

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Колега и аз залагам на гумички но замери все пак компресията
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Пушека какъв цвят е?
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Цитат ivan_pop написа: Преглед на мнението
    Пушека какъв цвят е?
    Синкаво - сив, по-скоро сиво, не мога да определя точно! Но мирише гадно и тежко, не губя охладителна течност, нямам и балончета или пък мазно в разширителният съд.
    По вътрешната част на изхода на ауспуха няма мазно, само сажди, като при дизел.

Цитат Константинов написа: Преглед на мнението
    Колега и аз залагам на гумички но замери все пак компресията
    Как трябва да се мери? Питам защото ако гумичките са скапани, пак ще изпуска компресията?!
    Има ли специализиран инструмент? Каква трябва да е за бензинов, турбо двигател?
    Допустима разлика между цилиндрите?

Цитат Jimy написа: Преглед на мнението
    Как трябва да се мери? Питам защото ако гумичките са скапани, пак ще изпуска компресията?!
    Има ли специализиран инструмент? Каква трябва да е за бензинов, турбо двигател?
    Допустима разлика между цилиндрите?
    Няма да губи комрпесия, гумичките са в главата. Компресията се мери с нормален уред за мерене на компресия, който може да достигне заводстака компресия на мотора.

Само да вметна, според мен това няма да ти каже дали са сегменти или гумички. Компресията ще падне само, ако са ти износени компресионните сегменти, ако само маслените са износени, компресия ще има.

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Маслото е 5-30 Магнатек.
    Вентилацията на двигателя е "еко", т.е. затворен тип, но модифицирана с външен клапан и сепаратор от Е36. Според мен работеща перфектно, защото:
    - събира си конденз /"боза"/ в отделен съд, без да се връща в двигателя ... и слава богу!!!;
    - при запушване на изхода за вентилация, при капака на главата с пръст ... дори на празни обороти, от зад става димна завеса! в момента, в който отпуша отвора , дори преди да го включа във въздуховода преди турбото, пушеците изчезват.
    Според мен тук се крие отговорът.Имаш износени гумички на клапаните и като запушиш вентилационният отвор се повишава налягането в картера и пълниш масло в цилиндрите през гумичките на смукателните клапани.Същото се получава и при каране по надолнище без да подаваш газ,буталата при хода си надолу(засмукване) правят подналягане понеже колата се движи със затворена дроселова клапа и засмукват масло през гумичките на смукателните клапани ,след като подадеш газ двигателят заработва и маслото се изчиства.По добре неможах да го обясня,с една дума за смяна са ти гумичките на клапаните.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Синкаво - сив, по-скоро сиво, не мога да определя точно!
    Син пушек-гори масло
    Черен пушек-богата смес
    А мотора е........?
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Пуши след спускане на скорост ... кво става?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •