Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати 31 до 39 от 39

Тема: Зимни гуми

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    С носталгия си спомням времето когато можеше да караш с шипове. Тогава и зима имаше и с шиповете нямах проблем. Малко противоречиво става на днешно време: с шипове неможе, но с вериги може, че те веригите са по-големи пакостници по асфалта. Някой ще каже че веригите се слагат само при нужда, незнам...
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    С носталгия си спомням времето когато можеше да караш с шипове. Тогава и зима имаше и с шиповете нямах проблем. Малко противоречиво става на днешно време: с шипове неможе, но с вериги може, че те веригите са по-големи пакостници по асфалта. Някой ще каже че веригите се слагат само при нужда, незнам...

Аз лично съм карал с шипове, но не съм особено впечатлен. На сняг и лед може да са ОК, но на сухо и дъжд особено, се пързалят много. Може при мен е да бил проблема, защото реално не съм карал с нови гуми с шипове, винаги са били на поне няколко сезона, но и от други хора съм чувал подобно мнение. В момента съм с гуми с извадени шипове, сравнително шумни, но пък сцеплението е много по-добре от летните ми гуми на почти същата възраст.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Чел съм, че е най-опасно да имаш шипове само на две от гумите.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Чел съм, че е най-опасно да имаш шипове само на две от гумите.
    Нещо като каране с две зимни и две летни.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

Фиат фанатик
    Регистр. на
    23.10.2008
    Аз карам с 4 бр. Kleber нови по 80лв. броя с отстъпката от предния сезон и мисля да ги карам поне 4-5 сезона общо, според зависи. Много съм доволен, като се има в предвит преди това карах с по-нисък клас нови за 48лв. броя с отстъпката. При скорости от 140+ се усещаше биене във волана още при слагането им и при 2 различни гумарни за баланс и на 2-рата година използване посредата на сезона явно излезе балон на едната гума без да съм влизал в кой знае какви хралупи и така почна да ми тресе задницата при над 70км. , че едвам изкарах до лятото. Тоест дал съм 200 лв. и карам сезон и половина, а иначе давам 320 лв. и карам минимум 4. Чувал съм и за късметлии с такива гуми, но моето преживяване не беше такова.
    И на мен ми прави впечатление, че евтините гуми сдават багажа по- бързо. Също имам и проблема точно описан от колегата. Още със слагането имам тресене във волана. Тоя сезон им е втори на зимни гуми HIFLY WIN-TURI 212, ще им е и последния. Карал съм с нисък клас барум, едно че барума 4 години издържа, ама и четвъртата е по- добре от колкото тия втората година ги чувствам. Второ че барума не е мръднал да ми тресе...

Регистр. на
    12.07.2009
    Барум на 4г са невъобразимо твърди гуми.
    Не държат даже на сухо. Нещо страшно.
    Приплъзват при ускорение все едно колата е 400 коня.
    Два нови Seiberling и заспа.
    Да ама едната е крива от нова и няма балансиране.
    Голям - за Seiberling.
    Доволен съм от Fulda и Sava от по-евтините гуми.

Фиат маниак Аватарът на GeletoFIATbravo
    Регистр. на
    26.02.2011
    Колега и какво е усещането с две различни по предназначение гуми.Сложи си две зимни пък макар и секънд хенд защото с летните при 7 гр,Целзии си като без гуми,Не се скъпи за 50-60 кинта
    198mjet Bravo

Фиат маниак
    Регистр. на
    19.01.2008
    На стилото взех 4 нови корморана,на ланчията 4 клебер говоря зимни след падналия сняг и със двете нямам проблем.За мен е важно да са чисто нови.На пунтото съм със зимни унироял на два сезона разлика не намирам. А относно зимни гуми през лятото,ено хоене до бутгас със чисто нови гуми клебер и скорост от 160 км.по магистралата при 35 градуса на въздуха,липсваха парчета от грайфера все едно куче ги е ръфало.
    STILO 1.4 16v.

Регистр. на
    12.07.2009
    E поне задните две не оцеляха ли

Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Тема: Зимни гуми

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •