Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати 21 до 29 от 29

Тема: Мнения за DPF чистене или премахване

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Само да добавя, че ДПФ не е торба на Прахосмукачка. Както е казал колегата в него има химия и 620 градуса по целзий някъде и нещата се получават. Далеч не е перфектен ама за сега друго няма дето да ги лови частиците.

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Филтъра не ти е една торба, която я пълниш и след това изпразваш.
    Като вкараш малко химия и дизеловите сажди се превръщат в газ и така излизат от ауспуха.
    То това е ясно но каво се съдържа в тая газ малко хора могат да кажат точно ... и пак казвам че не ангажирам никого с тези мой разсъждения
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Тогава по-добре да няма филтър и малко по малко да си излизат твърдите частици през ауспуха. Щото не сме много сигурни какво точно съдържат изгорените и катализирани частици. Супер логика. Вече не ми се карат по-старите CF3 версии без DPF. Първо че ми лютят в подземния гараж при всяко паркиране. Второ че това пушене дори да е съвсем леко ме дразни страшно много. Все едно карам ЮМЗ, ама мултиджет версията. Не харесвам EGR но DPF харесвам много.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Тогава по-добре да няма филтър и малко по малко да си излизат твърдите частици през ауспуха. Щото не сме много сигурни какво точно съдържат изгорените и катализирани частици. Супер логика. Вече не ми се карат по-старите CF3 версии без DPF. Първо че ми лютят в подземния гараж при всяко паркиране. Второ че това пушене дори да е съвсем леко ме дразни страшно много. Все едно карам ЮМЗ, ама мултиджет версията. Не харесвам EGR но DPF харесвам много.
    Логиката е съвсем друга - просто да оставим нафтата за камионите и багерите пък ние с колите да помислим за алтернатива
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    А да имат ли камионите DPF или да нямат
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Да имат разбира се, те не карат на късо и нямат проблем с регенерацията.

Напреднал шофьор Аватарът на ivo-VE
    Регистр. на
    14.02.2011
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Филтъра не ти е една торба, която я пълниш и след това изпразваш.
    Като вкараш малко химия и дизеловите сажди се превръщат в газ и така излизат от ауспуха.
    BO сега като се замисля къде се слага тая течност която чисти ДПФ в сервиза не ми е бяха спомена ли . Не знам има или няма нещо там .

Регистр. на
    14.02.2011
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Все си мисля, че проблемите с ДПФ-а тръгват от състоянието на самият двигаел. Ако двигателя няма проблеми и работи както трябва- няма да има толкова регенерации. Освен ако софтуера не е направен като тези "зелените" където на определен пробег се прави задължителна регенерация. Като пробега е много малък и при мен се правеше през ден регенерация.
    chveto Вчера питах за чистене на ДПФ в Варна и хората дават пълна гаранция 200 лв за инфо при свален ДПФ но казват , че проблема може да е колата софтуера , дюзи , нафта и много др. неща .
    И до този момент най изгодно ми е водородно чистене но има течност която го чисти но не знам къде се намира в самата кола ,как се работи с нея и прочие . Писах го и в друг коментар , може малко ясното от всички който са в тази тема . Ще бъде благодарен
    Последна промяна от ivo-VE : 07.11.2019 в 00:44

Регистр. на
    14.02.2011
    Цитат Константинов написа: Преглед на мнението
    В тоя ред на мисли отдавна ме мъчи едно подозрение че всички тия филтри са солташак - то дали ще си ръсиш кротко сажди нонстоп или ще се опиташ без да искаш да убиеш със кълбо от страшна чад някой човечец който кротичко си кара колицата на метан примерно и е абсолютно екологичен но бавничък не е ли равносилно . Тоя филтър само трупа тая гняс вътре колкото да можем да спим спокойно че видиш ли правим нещо за природата а утре като опънем по магистралата изсипваме цялата гадория.... Не ангажирам никого с тоя пост просто си разсъждавам
    Старота фиатче ми беше заводски метан с него съм нямал тея ядове . По старото дядото регата уйкенд ама в историята 2002г бензин . Ама това дизелче ми разказа играта а няколко мес. Визия коне и екстри ок ама това е първата кола по която хвърлям толкова пари още от старта И още търся решения на проблема . Трябва ми надежна кола за ЕВРОПА за това е купих все пак метанката си беше на далавера спрямо тая амъ кефа цена няма

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Тема: Мнения за DPF чистене или премахване

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •